Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "Piyanist720"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 25.10.2011, 11:57

! ! Zyxel Modem - Radyoma kimse gelemiyor!

Arkadaşlar Port sorunu yaşıyorum ve 3 gündür araştırıyorum burada söylenenlerin hepsini yaptım fakat gine değişen birşey yok. Bir yerde hatam oldgunu dusunuyorum arıyorum ama yok. DJ Panelindeyken kimse gelemiyorr :( sorunum çok büyük ne yaptıysam olmadı. Siz bu işi bilenler oplar ve profesyonellerden yardım istiyorumm uzaktan yardım aracılığı ile örneğin (( Tem Wiewer )) programı ıle benım pc me bağlanıp sorunu çözermisiniz? Siz işi bilenler ve proflarr adına bu zor olmasa gerek. Para karşılığı yaparım diyenlere onada kabull konusurumm güvence açısından ilk parayı gönderirim alsın sonra yapsın. Sizlerden yardım bekliyorum... Yaptığımın ekran görüntülerini çektim belki görmenizde faydası olur diye düşünüyorum.. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

İletişim İçin: edit özel mesaj yolunu kullanin lütfen

" >

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "MeRaL" (25.10.2011, 14:59) düzenleme sebepleri: Lütfen email adresi vermeyiniz!

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 25.10.2011, 15:08

Piyanist,

bir yerde hata görünmüyor. Tek sorun modeminizin Zyxel olmasi olabilir.
Lütfen burayi okuyun: ZyXEL Modemlerde Port Açma Sorunları

Alıntı

Arkadaşlar
Son zamanlarda ZyXEL P-660HW-T1 model ADSL modemlerde port açma konusunda sıkıntılar yaşandığını biliyoruz.İlk başlarda bende oldukça sıkıntı yaşamış ve nerdeyse modemi iade etme aşamasına gelmiştim.Neyseki arkadaşlarım sayesinde port açmayı becerebildim ve sorunu çözdüm.Bundan sonraki kullanıcıların bu konuda sıkıntılar yaşamaması için Zyxel P-660HW-T1 v2 model modemde port açma ve TCP/UDP gibi port ayarlarının nasıl yapıldığını gösteren bir detay sayfası hazırladım.Umarım benim gibi acemi kullanıcılara yardımı olur.

Öncelikle modeme erişiyor ve açılan menüden sırasıyla ; Güvenlik , Güvenlik Duvarı ( 1 ) ve Kurallar ( 2 ) bölümüne tıklıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda ; Paket Yönü bölümünde LAN to WAN kısmı seçili iken EKLE ( 3 ) butonuna tıklıyoruz.

Çıkan ekranda aşağıya inerek Uyarlanmış Servislerin Düzenlenmesi bölümüne tıklıyoruz.

Karşımıza 1'den 10'a kadar numaralar çıkacak.Herhangi bir numaranın üzerine ( 5 ) tıklıyoruz. ( Örnek olması açısından ben 6 no'lu rakama tıkladım.Sizler ilk kez port giriyorsanız tüm rakamları boş görebilirsiniz.Yani hiç port yoktur görünürde. )

Konfig bölümünde Servis Adı , Servis Tipi ; Port Yapılandırması bölümünde ise Tip ve Port numarası kutucuklarını ( 6 ) görüyoruz.

Örnek olması açısından açtığım porta Deneme adını verdim.Servis Tipini ise UDP seçtim.Siz isterseniz TCP 'de seçebilirsiniz.Port ayarlarına geldiğimde port'un tipini Port Aralığı olarak seçtim.Port değerlerini de 85'den 85'e diye yazdım.Siz de isterseniz 8080'den 9090'a şeklinde bir aralık değeri için aynı şekilde Port Aralığı kutucuğunu seçebilir ya da tek bir port değeri için Tek kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.Bu seçenek sizin gireceginiz port değeri ile alakalı.Değerleri girdikten sonra Uygula butonuna tıklayarak yazdıklarımı kaydettim.

Yukarıdaki resimde de görüleceği üzere servis tipini TCP olarak seçtiğimiz Deneme adlı portumuz açılmış ve kullanıma hazır durumda.Sizlerde herşeyi sırasıyla yaparsanız port açmak bu kadar basit işte.

Ek bir detay olarak ; modemdeki güvenlik ayarını ( Güvenlik-Güvenlik Duvarı-Genel bölümünde Etkin Güvenlik Duvarı kutucuğunu ) devre dışı bıraktığımızı da özellikle belirteyim.

Anlatim alintidir ve denenmistir.

• Konuyu başlatan "Piyanist720"

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 25.10.2011, 15:39

Meral çok teşekkürlerr.. Evett msjdan sonrada inclemeye devam ettim senin konu başlığın altında videolu yaptığın resimli anlatımın videosunu izledimm yaptım. Emeği geçen herkese çok teşekkürlerr video anlatımı için ayrıca... :1alkis::1alkis::1alkis: Sorunum çözüldü

http://www.allaturkaa.de/video/flash/ZyxelFirewall.swf

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 25.10.2011, 15:59

Video almanca Zyxel ile hazirlandi ama faydali olabildiysek, ne mutlu bize.
Hayirli olsun. Sorununuzun cözülmesine sevindim :thumbup: