Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

canem

Orta Düzey

• Konuyu başlatan "canem"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 15.10.2007, 12:46

dj im port sorunu

Selamlar arkadaşlar benimde bir sorunum var aksamdan beri bakıyorum ama konularda benim sorunu anlatan birşey bulamadım yada vardı farkedemedim ..

sorunum su arkadaşlar radyoda dj bir arkadasım var o devlet dairesinde calısıo gündüz ne radyoya girebiliyor nede yayın alabiliyor ..dedine göre onun sadece 8080 portu acıkmıs ben ona nasıl yardımcı olabilirim ..

yardımcı olabilirseniz cok sevınıcem ...

2

Monday, 15.10.2007, 12:53

canem, Devlet kurumunda çalışan biri portlarını açabilmesi için öncelikle modemin anasayfasına erişebilmeli. Eğer erişirse Udp 40123 Flatast portlarına izin verebilir. Nasıl port açıldığı aşağıdakibaşlıklarda anlatılıyor.

Resimli Anlatım >> TIKLA

Videolu Anlatım >>
TIKLA

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 15.10.2007, 12:53

canem, radyo dinleyebilmesi icin Active X yüklemesi gerekiyor..
yani sorun ne tam anlamadiysamda radyo dinlemesi icin port acmasi gerekli degil sadece active x yüklemesi gerekli, explorer'de üstte uyari verir zaten..
sorun bu degilse daha cok ayrinti yazarsan sevinirim...

canem

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 15.10.2007, 16:58

Alıntı sahibi ""wanted""

canem, Devlet kurumunda çalışan biri portlarını açabilmesi için öncelikle modemin anasayfasına erişebilmeli. Eğer erişirse Udp 40123 Flatast portlarına izin verebilir. Nasıl port açıldığı aşağıdakibaşlıklarda anlatılıyor.

Resimli Anlatım >> TIKLA

Videolu Anlatım >>
TIKLA

cok saol arkadasım umarım başarılı olurum....

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 15.10.2007, 19:06

canem, sanirim yapabilecegimiz hicbirsey yok!

öncelikle dinleyicilerin portlari acmasina gerek yok, (acik olsa iyi olur fakat sart degil)

Internet Explorer ayarinda activeX ile ilgili 3 cesit ayar var.

1. Standart olarak ActiveX i indirmek icin onay iste
bu uyariyi bilgisayarimizla ilk defa bir flatcast radyosuna girdigimizde görürüz´ve onaylamamiz gerekir!

2. Cogu isyerleri kullaniyor Tüm ActiveX leri engelle
eger kullanicida admin yetkileri yoksa, bu sekil ayarlamada active x görünmez ve install edilemez!

3. Tüm ActiveX leri kabul et!

eger sade internet aracinda engelleme varsa bu assagdaki pluginleri indirip direk yüklesin ( ben patronu olsam isden kovardim önermem )

4.15 indirmek icin http://www.flatcast.com/obj/FlatViewerSetup415.exe
4.16 yi indirmek icin http://www.flatcast.info/objects/FlatViewerSetup41629.exe

canem

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

6

Wednesday, 17.10.2007, 11:25

Alıntı sahibi ""AllaTurkaa""

canem, sanirim yapabilecegimiz hicbirsey yok!

öncelikle dinleyicilerin portlari acmasina gerek yok, (acik olsa iyi olur fakat sart degil)

Internet Explorer ayarinda activeX ile ilgili 3 cesit ayar var.

1. Standart olarak ActiveX i indirmek icin onay iste
bu uyariyi bilgisayarimizla ilk defa bir flatcast radyosuna girdigimizde görürüz´ve onaylamamiz gerekir!

2. Cogu isyerleri kullaniyor Tüm ActiveX leri engelle
eger kullanicida admin yetkileri yoksa, bu sekil ayarlamada active x görünmez ve install edilemez!

3. Tüm ActiveX leri kabul et!

eger sade internet aracinda engelleme varsa bu assagdaki pluginleri indirip direk yüklesin ( ben patronu olsam isden kovardim önermem )

4.15 indirmek icin http://www.flatcast.com/obj/FlatViewerSetup415.exe
4.16 yi indirmek icin http://www.flatcast.info/objects/FlatViewerSetup41629.exe

tamam cok saol adminim tesekkürler..

• Özel mesaj gönder

7

Sunday, 21.10.2007, 17:33

Arkadaşlar devlet Kurumlarının portlarını o kurumun isteğine göre Türk Telekom portları yasaklar bunları aşmanın yolu yöntemi yoktur:) anca kurumunuz telekoma şu portlar açık şunlar kapalı derse açılabilir başka türlü alternatif yoktur. Kurtum içinde bilgisayar ağını takip eden kişiler vardır ve kimler hangi sitelere giriyor diye takip edilir ve siteler incelenir yasak konmasına karar verilirse telekoma iletilir ve o siteye veya radyo dinlemeyi engeller konur.

canem

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

8

Sunday, 21.10.2007, 22:08

evet aynen öle sadece 8080 portu acıkmıs ..bunda yapılcak bise varmı...