Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TurkEce/GnL" bir kadın
  • Konuyu başlatan "TurkEce/GnL"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 14.11.2011, 16:32

Fussilet Suresi

Kim olursan ol, gel... Kim olursa olsun, git...

Bir gemide dokuz tane cani, bir tane masum bulunsa o gemi batırılamaz. Çünkü masumu öldürmek, büyük bir cinayettir. Aynı şekilde, bir şahısta dokuz tane hatalı taraf olsa, bir tane de iyi yanı olsa, o şahsa kötü denemez.
Allah sevmek duygusunu, menfaat duygusunu, inanmak duygusunu, inat duygusunu içimize yerleştirdiği gibi, sevmemek duygusunu da içimize yerleştirmiştir. Müslüman hiç kimseye düşman olamaz. Allah, kin duygusunu içimize koymuş ki, günahlara karşı kin besleyelim.

Mesela asmaları budarız, bize darılmıyor, daha çok meyve veriyor. Cevizleri sırıkla dökeriz, binlerce filizi kırılır aşağı düşer amma yine ceviz verir. Uhuvvet tek taraflıdır. Ben kardeşçe, dostça yaklaşırım; karşı tarafın nasıl davrandığı beni ilgilendirmez. Hem bu şekilde olursa gerçek uhuvvet olur. Diğer taraflı belki alışveriş gibi olur.Gülü tutarken elime diken battı. Hayalen ona dedim ki: "Niye dikenini batırdın?" O da dedi ki: "Sen benim dikenli olduğumu bilmiyor musun? Ona göre tutsana."

İnsanlar da böyledir. Aslında uhuvvet tek taraflıdır. Kur'an-ı Kerim'de buyrulmuş ki,

"Kötülüğe iyiliğin en güzeliyle karşılık ver. Bir de bakarsın, aranızda düşmanlık bulunan kimse candan bir dost oluvermiştir."
(Fussilet Sûresi, 41:34)

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "TürkEce/GnL" (29.04.2015, 18:13) düzenleme sebepleri: Resim düzenlendi...

• "oguzhan01fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 14.11.2011, 16:55

Paylaşım için sonsuz teşekkürler...
Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az burdan çıkarılması gereken çok güzel dersler var...
ALLAH razı olsun paylaşan yüreğinize sağlık...

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 14.11.2011, 17:58

Gül tutan el belki dikeninden kanıyor ama elde gül kokusuda kalıyor.Hani kul bilmesede Allah biliyor misali.
Rabbim affetsin ve yüreklerimize o hoşgörüyü, o sevgi güzelliğini, saygı esaretini hep bahşetsin inşallah ^^
Güzel mesajınıza çok teşekkürler, sizdende :aro:

4

Thursday, 22.12.2011, 19:52

Emeğinize sağlık, paylaşımınız için teşekkür ederim Allah razi olsun...

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 23.12.2011, 08:05

Teşekkürler, sizlerdende Allah razı olsun ^^

• "MUSTAFA ÇİLEK" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 24.04.2015, 23:21