Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

21

Sunday, 20.11.2011, 16:07

0gs0 Açmız Olduğunuz Konudan Mesajlarınıza Dewam Ederseniz Seviriz ^^
Bazı Modemlerde Portlar Kapalı Görünsede Açılmış Olabiliyor Arkadaşım
Malesef Bu Durumun Tersi Yani Portların Açılmasına İzin Vermeyebilirde Modeminiz
Radyo Linkinizi Ekleyebilirmisiniz Acaba.?

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TurkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

22

Sunday, 20.11.2011, 16:08

Bizimde 20 mb sınırsız bunun zaten bir üstü ayda "250" gibi uçuk bir rakkam olan hizmet.Evde dört pc var dört kişi bilgisayar kullanıyor.İşte gelen mesaj ve şu an değil radyo açmak radyolara girmek resim bile upload edemiyoruz...Çünkü hız düşünce bir süre sonra siteler bile eror veriyor yeniden yüklemek zorunda kalıyoruz :(

Adil Kullanım Koşulları (AKK) Bildirimi

Değerli Müşterimiz,
Kullanmakta olduğunuz fiber internet hizmetine ait kota kullanımınızı doldurduğunuzu bilginize sunarız.

Saygılarımızla,
Turkcell Superonline

0gs0

Stajyer

• "0gs0" bir erkek
  • Konuyu başlatan "0gs0"

• Özel mesaj gönder

23

Sunday, 20.11.2011, 16:11

Kusura bakmayın. Bu sayfaya yönlendirilmiştim o yüzden...

Radyo şu : http://www.trockya-fm.blogcu.com/

0gs0

Stajyer

• "0gs0" bir erkek
  • Konuyu başlatan "0gs0"

• Özel mesaj gönder

24

Sunday, 20.11.2011, 16:12

1mb 4 kişiye hiç yeter miii... Sorun yaşarsınız tabiki... Ona yapacak birşey yok dikkat edip geçmeyeceksiniz. :))

25

Sunday, 20.11.2011, 16:25

Arkadaşım Radyona Portları Kapalı Olan Bir Arkadaşımı Yönlendirdim Vede Sorunsuz Girebildiğini Söyledi'ki
Yönlendirdiğim Arkadaşım Gittiği Radyolarda Portu Açık Olan Birileri Olmadan Hiçbir Radyoya Giremeyen Biridir
Buda Sizin Yayınıza Girememe Sorunu Oladığını Gösterir Umarım Sorununuz Hallolmuştur

0gs0

Stajyer

• "0gs0" bir erkek
  • Konuyu başlatan "0gs0"

• Özel mesaj gönder

26

Sunday, 20.11.2011, 16:28

Allah razı olsun ne diyeyim başka... Herşey için herkese teşekkür ederim.. İyi çalışmalar...

27

Sunday, 20.11.2011, 19:10

Maalesef,Süperonline kullanıcıları bu konudan oldukça şikayetçi.Çünkü Süperonline gerekli alt yapısını henüz güçlendirmediği gibi yeteri kadar deneyim ve tecrübeyede sahip değiller.Kısaca Süperonline kullanıcılara tavsiyem TTNET kullanmaları olacaktır.Her övülen mal doğru mal değildir.Mantığı ile yola çıkarsak bu söz tam yerinde bir söz olur.

0gs0

Stajyer

• "0gs0" bir erkek
  • Konuyu başlatan "0gs0"

• Özel mesaj gönder

28

Monday, 21.11.2011, 15:44

talat35 Ben 2 aydır Süperonline kullanıyorumm... Şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım.. Süperonline yeni olabilir ama küçümsenemez.

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

29

Monday, 21.11.2011, 16:09

benim modemim Süperonline Wifi_0906 ve hiç bir yerde süperonline in port açma anlatımını bulamıyorum

OgsO,

Burada Superonline'in kullandigi modem'lerin markalari yaziyor ve ayrica teknik servis'in 7/24 hizmet veren telefon numarasida bildirilmis: http://superonline.net/yardim/modemler.aspx
Wifi kablosuz olarak internete baglanmanin teknolojisidir. Yani modeminiz Wifi teknolojisiyle calisiyordur, ama markasi degildir muhtemelen. Siz yinede Superonline'den garanti bilgiler alsaniz iyi olacak ^^

0gs0

Stajyer

• "0gs0" bir erkek
  • Konuyu başlatan "0gs0"

• Özel mesaj gönder

30

Monday, 21.11.2011, 16:40

Evet haklısınız değilmiş bende sonradan öğrendim :))) Pirelli P.RG E4202G miş :)))

0gs0

Stajyer

• "0gs0" bir erkek
  • Konuyu başlatan "0gs0"

• Özel mesaj gönder

31

Monday, 21.11.2011, 18:35

Merhaba :(((

Mod'um yaaa... Dün portu kapalı olan bir arkadaşınız radyoya girmeyi başarmıştı.. fakat bugün bir dinleyici yine giremedi radyoyaa.. sanırım sorunum hala düzelmedi :( çıkan ekran aşağıdaki gibiymişş...

]

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

32

Monday, 21.11.2011, 21:28

0gs0, port acmak icin hangi islemleri yaptiniz sirasi ile yazarmisiniz ?
portu acmadan once IP adresinizi sabitlemelisiniz, aksi halde pc kapanip acildiginda modem resetlenir IP adreside degisir buda acilan portun tekrar kapanmasina sebep olur
radyo linkine tıkladığımda radyo ekranı çıkmıyorr... YARDIM.. bakin burda IP sabitlemek hakkinda link vermistim, yeni bastan izleyip uygulayin

1- Ip sabitleyin
2- Bilgisayarinizin guvenlik duvarinda flatcast icin izin acin (eklediginiz resimde guvenlik duvarinin 40123 numarali porta izin vermedigini yaziyor )
3- Modemde port acin
4- Kullandiginiz anti virus programindaki guvenlik duvarinda flatcast icin izin acin
sirasi ile yaptiginizda mutlaka olacaktir

0gs0

Stajyer

• "0gs0" bir erkek
  • Konuyu başlatan "0gs0"

• Özel mesaj gönder

33

Tuesday, 22.11.2011, 00:19

ilginize teşekkürler Masum Masum...

Yaptığım işlemler şu şekilde:

1-) ip sabitlemeyi yaptım..

2-) Müşteri temsilcisini arayıp port açtırdım UDP 40123 olarak...

3-) güvenlik duvarına flatcast için izin verdimm...

4-) PC de antivirüs programı yüklü değil..

Dün BaBuSh adlı moderatörün yardımı ile radyoya portu kapalı bir arkadaşının girmesini rica etmiş.. ve portu kapalı olduğu halde girebilmişti... Bende port kapalı olsa idi giremezdi diye biliyorumm.. Neyse bugün ise benim bir arkadaşım (port kapalı) girmeyi denedi daha önceki yorumumda eklediğim fotoğraftaki gibi ekran ile karşılaştı.. O resimde ki hata da benim portumun kapalı olduğunu gösteriyor bildiğim kadarı ile..

Bu sorunu nasıl çözeceğiz anlamış değilim... :(

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

34

Tuesday, 22.11.2011, 08:46

OgsO,

bakin burada Port acma islemleri yapildigi halde, sorun yasanmis. Minicik bir kutu'nun (Genel IP Adres belirt) isaretlenmesi unutulmus, veya Modemdeki Güvenlik ayari yapilmamis olabilir, bkz. Pirelli Modem Port Acma. Önce bu link'teki anlatimla, sizin modeminizdeki islemleri kiyaslayin. Dikkat etmeniz gereken tek sey, bilgisayarinizda sabitlediginiz IP'yi ve UDP Port 40123 kullanmaniz gerektigidir.

Önemli: Flatcast'ta radyonuzu kurarken kac kbit olarak ayarladiniz?
Resimdeki gibi mutlaka 64 kbit/s olarak secmelisiniz:

Eger 128 kbit/s secili ise, sadece DSL (en az 1000 Mbps) baglantisi olanlar girebilir, eger Turkece'nin tarif ettigi gibi baglanti hizi düsükse hic baglanmayabilir dinleyiciniz ve P2P mesaji ile karsilasir.

0gs0

Stajyer

• "0gs0" bir erkek
  • Konuyu başlatan "0gs0"

• Özel mesaj gönder

35

Tuesday, 22.11.2011, 12:17

Öncelikle Teşekkür ederim ilginiz için süper mod'um.. Bende ki ayarı 64k olarak ayarlı... Verdiğiniz link dahil ayarlarımı en başından yapacağım..

0gs0

Stajyer

• "0gs0" bir erkek
  • Konuyu başlatan "0gs0"

• Özel mesaj gönder

36

Tuesday, 22.11.2011, 12:44

Tekrar merhaba...

Yukarıda gösterdiğim gibi Port'u kendim açtım verdiğiniz linkteki bilgileri takip ederek... Sonrasında Güvenlik duvarı iznini de verdim... Zaten en başından beri ip adresim sabitti... Antivirüs programım da yok... Portu açtıktan sonra kontrol ettim program sayesinde resmi aşağıda...

Fakat radyoya girdiğimde ve kontrol ettiğimde sonuç aşağıdaki gibi...

Bu arada bu cevabı yazarken farkettim mapping info da port:40124 olarak gözüküyor :S neden ?

Bu arada isterseniz sitenizde Pirelli P.RG E4202G süperonline modeminin port açma ile ilgili konusunu paylaşabilirim. resimli olarak...

• "Atilla Bülbül" bir erkek

• Özel mesaj gönder

37

Tuesday, 22.11.2011, 20:21

Güvenlik duvarındaki açtığınız portu tekrar kontrol edin. 40124 yazmış olabilirsiniz. Şahsen ben Güvenlik duvarındaki portu açarken hem UDP hem de TCP yi ekliyorum... Bir de öyle deneseniz...

• Özel mesaj gönder

38

Tuesday, 22.11.2011, 23:01

0gs0, Flatcast port konusunda bir degisiklik bildirmedi, varsa bir degisiklik yakin zamanda duyrulur, bu durumda portun farkli cikmasi bir hata olabilir
yinede siz portu acarken yeni bir kural ekleyip 40124 olarak deneyin ve bakin
Sonucdan bizi haberdar ederseniz seviniriz.

0gs0

Stajyer

• "0gs0" bir erkek
  • Konuyu başlatan "0gs0"

• Özel mesaj gönder

39

Tuesday, 22.11.2011, 23:25

Tekrar merhaba... Portları 40124 olarak değiştirdğim takdirde My pc aşağıdaki resim gibi oldu.. sanırım düzeldi.. niye böyle birşey oldu anlamadım ama... Diğeri - onun sebebi nedir acaba... ?

]

• Özel mesaj gönder

40

Tuesday, 22.11.2011, 23:32

Evet ilginc bir durum, en yakin zamanda bu konu hakkinda flatcast yetkililerinden bilgi alip sizlere bildirecegiz.
Ayrica sorununuzun duzelmesine sevindim, umarim tekrar sorun cikmaz.