Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

battalkoc

Stajyer

• Özel mesaj gönder

161

Wednesday, 7.05.2008, 21:02

zennube mrb iyi aksamlar benim sorunum ben yayini aliyorum portlar açık sabit ip verdim Yayini aldigimda Mapping + Allow take - olarak gözüküyor normalde dinleyicilerin girmesi gerekmiyormu??

Cvvp Verirsen Sevinirim Tskler??

Asuman

Stajyer

• "Asuman" bir kadın

• Özel mesaj gönder

162

Wednesday, 7.05.2008, 21:10

Alıntı sahibi ""battalkoc""

zennube mrb iyi aksamlar benim sorunum ben yayini aliyorum portlar açık sabit ip verdim Yayini aldigimda Mapping + Allow take - olarak gözüküyor normalde dinleyicilerin girmesi gerekmiyormu??

Cvvp Verirsen Sevinirim Tskler??

mapping + ise bir sorun olmamali

UGuR03

Acemi

• Özel mesaj gönder

163

Friday, 9.05.2008, 23:55

Arkadaslar yardim ederseniz sevinirim...bende çıkan hata aynen şöyle:

Ihr Netzwerk erlaubt es nicht Daten über UDP Port 40123 zu übertragen. Vermutlich benutzt eine andere Anwendung bereits diesen Port.

bütün sayfalari okudum bir arkadasimizda ayni seyi söylemis ve cevap olarak baska bir yayini dinlerken acamazsin denilmis...fakat ben baska bi yayini dinlemiyorum yani tek pencere var oda radyo ama giremiyorum bu hatayı veriyor..Wirelles yani kablosuz ag kullaniyorum kampüs içersinde üniversitenin sağladıgı.Ve isletim sistemim vista norton antivirüs kurulu..port açma imkanım yok çünkü wirelles agini kullaniyorum yani port açabilcegim bir modem yok basit bi tabiriyle... yardimci olursaniz sevinirim :(

Ipek1988

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

164

Saturday, 10.05.2008, 00:19

UGuR03,

bilgi sayarini kapat ve tekrar ac,
ve herhangibi bir yayina dinleyici olarak gir.
eger hala ayni hatala karsilasiyorsan, sizin üniversite flatcasti yasaklamis.

UGuR03

Acemi

• Özel mesaj gönder

165

Saturday, 10.05.2008, 00:52

ipek pcyi kapat aç yaptım kaç kez bişey degişmedi yalnız şöyle bişey var bazen giriyor bazen girmiyor :( böyle bi ayrıntı var..Diger yayinlari dene dedin diger yayinlarda da aynı şey oluyor bazen giriyor bazen girmiyor aynen üstte yazdigim uyari çıkıyor...1 gün içinde flatcast yasaklanmış olamaz zannetmiyorum çünkü yurtta kalan diger arkadaşlar girebiliyor :( bu seferde şöyle bi uyari çıktı

Sie haben versucht gleichzeit mehrere Sendungen zu empfangen oder zu senden. Dies ist leider nicht möglich. Schließen Sie erst die bereits laufende Sendung, bevor Sie eine andere Sendung starten

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

166

Saturday, 10.05.2008, 01:01

Alıntı

Sie haben versucht gleichzeit mehrere Sendungen zu empfangen oder zu senden. Dies ist leider nicht möglich. Schließen Sie erst die bereits laufende Sendung, bevor Sie eine andere Sendung starten

UGuR03, bunun anlami.
ayni anda bircok radyo dinlemek veya yayinlamak istiyorsunuz,
bu malesef mümkün degil, önce diger flatcast programlarini kapatin...

sanirim kendi yaptigin yayini dinlemek istiyorsun, bu bir bilgisayarda mümkün degil, ikinci bir pc lazim... ;)

UGuR03

Acemi

• Özel mesaj gönder

167

Saturday, 10.05.2008, 03:11

meral malesef öyle degil sadece tek bir pencere açık explorerda oda dinlemek istedigim radyonun linki :S ama malesef açılmıyo özellikle ilk söyledigim hata msjini aliyorum Ihr Netzwerk erlaubt es nicht Daten über UDP Port 40123 zu übertragen. Vermutlich benutzt eine andere Anwendung bereits diesen Port...enteresan olan dj yani yayini alan kisi degistigi zaman bazen girebiliyor olmam yalniz dedigim gibi oda bazen :( vistayı kurduktan sonra özellikle bu sorunlar artti xpdede oluyodu ama genellikle girebiliyordum onun dışında kendi radyomda var onuda yayina başlatamıyorum başka flatcast penceresi açık diyor halbuki açık olan başka bi pencere bile yok :( anlam veremiyorum kafam karıştı hakkaten :(((

EsPriTüeL

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

168

Saturday, 10.05.2008, 04:45

birde firefox tan girmeyi dene bakalım.sizin ipler sabitmi yurttaki yada odadaki ? bişeyler çakişiyo gibi geldi bana sanki ? birde öyle dene istiyosan.

Findik

Jüri

• "Findik" bir kadın

• Özel mesaj gönder

169

Saturday, 10.05.2008, 11:05

UGuR03,
eger EsPriTüeL, in yazdigi gibi firefoxlada olmazsa
burdan--> http://www.allaturkaa.de/orion/kb.php?mode=article&k=2 güncel activeX leri indir ve uygula.

dikkat:
dinleyici olarak sorun yasiyorsan, flatcast viewer indir ve uygula 4.15 veya 4.16 girmek istedigin radyonun yayinina bagli!

yayinci olarak sorunun varsa ,
Flatcast Producer indir, hangi sürümle yayin yapiyorsan onu indir ve uygula..

yayina girmek istedigin kisi sizin kampüsdenmi yayin yapiyor??

UGuR03

Acemi

• Özel mesaj gönder

170

Sunday, 11.05.2008, 01:34

Espritüelin dedigi gibi yaptim zaten firefoxdan girmeye çalışıyorum degişen bişey yok bazen açılıyor bazen açılmıyor birde bişey sormuşsun espritüel kampüste ipler sabit mi diye onu bilemicem açıkcası ama ben wirellestan giriyorum bunlada alakası olabilir.dedigin gibi başka herhangi bi pencere açık olmamasına ragmen digerini kapat diyor uyarılarda :S

Fındık zaten son activexler yüklü tekrar tekrar yüklüyorum degişen bişey olmuyo yayın 4.16 ve onla ilgili her iki viever ve produceri yükledim...hayir yayina girmek istedigim kişi bizim kampüsten yayin yapmıyo

UGuR03

Acemi

• Özel mesaj gönder

171

Sunday, 11.05.2008, 01:38

şu sıralarda sürekli network failed demeye başladı :S baglanti başarısızmış Allahım yarabbim ya :( sinirlerim bozuldu flatcast serverinda sorun mu var bu aralar

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

172

Sunday, 11.05.2008, 01:51

UGuR03,

bu linke bir bak -> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=3297

5. resimde c bölümünde ne yaziyor

UGuR03

Acemi

• Özel mesaj gönder

173

Sunday, 11.05.2008, 16:02

Adminim c bölümü boş çünkü otomatik ip al seçenegi işaretli onun dışında degiştirme imkanım yok çünkü modem yok kampüsteki wirelles agindan baglandigim için ne olacak bilmiyorum çok canımı sıktı :(

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

174

Sunday, 11.05.2008, 22:15

Alıntı sahibi ""UGuR03""

Adminim c bölümü boş çünkü otomatik ip al seçenegi işaretli onun dışında degiştirme imkanım yok çünkü modem yok kampüsteki wirelles agindan baglandigim için ne olacak bilmiyorum çok canımı sıktı :(

w-lan agi zaten bir modem üzeri gerceklesiyor... ;)
portlari acmak icin admin yetkin olmuya bilir, fakat sabit ip alabilirsin.
özellikle w-lan kullanicilarina önerrim, modeme daha cabuk baglaniyorsun.

resimde gördügün gereken bilgileri a-c su sekil ögrenebilirsin.
Başlat>>Tüm programlar>>Donatılar>> Komut Sistemi >> Açılan siyah pencereye ipconfig/all yaz ve enter e bas

UGuR03

Acemi

• Özel mesaj gönder

175

Monday, 12.05.2008, 00:21

anladim adminim ögrendim ordan yalniz dns için yani D için farkli bişey yazıyo onu mu yazmalıyım yoksa aynen resimdeki gibi C dekini aynen yaziyim mi?

cadi-kiz

Stajyer

• "cadi-kiz" bir kadın

• Özel mesaj gönder

176

Monday, 12.05.2008, 01:16

UGuR03,
Dye Cde olanlari yaz
farkli ip yide Dnin altina yaz
yani altenativ dns olarak ge

UGuR03

Acemi

• Özel mesaj gönder

177

Monday, 12.05.2008, 23:47

farkli ip derken A yı mı yazcam D nin altina?

cicilo

Stajyer

• Özel mesaj gönder

178

Sunday, 1.06.2008, 14:47

Information

Flatcast nutzt das Protokoll UDP Port 40123. Dieses kann auf Ihrem PC nicht empfangen werden. Die häufigsten Ursachen sind:

Sie sind über einen Router/Firewall mit dem Internet verbunden, der UDP blockiert.

Sie haben eine "Personal Firewall" installiert, wie z.B. ZoneAlarm, XP Firewall etc. Schalten Sie in dieser Firewall UDP Port 40123 frei.

Sie sind über einen Proxy-Server mit dem Internet verbunden und haben kein Gateway eingestellt.

FLATCAST

bunun anlamını öğrenmem mümkünmü acaba, hep bu çıkıyor, eğer ayarları girme olayı ise girdim ama halen çalışmıyor...

lütfen bir yardım...

radyoo

Stajyer

• "radyoo" bir erkek

• Özel mesaj gönder

179

Sunday, 1.06.2008, 14:54

cicilo,

bilgisayarinda güvenlik programlarindan biri flatcast i engelliyor...
anlami bu

• Özel mesaj gönder

180

Thursday, 19.06.2008, 10:19

bu sorun geliyo bana yardım edebilirmisiniz ??