Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

Thursday, 15.12.2011, 18:27

Kadın Olmak!!

Suçtur kadın olmak....çünkü herkesin sahip olmak istediği bir bedenin vardır. Korumak zorunda olduğun bir namusun ve sevmeye yasaklı törelerin.

Adam gibi adam derler de, kadın gibi kadın demezler mesela Taş gibi derler. Soğuk olmak zorundadır, hissetmemesi gerekir, iyi gözükmelidir ama öyle çok iddialı da olmaması gerekir. Erkeğin yanında yerini bilmelidir.
...
Kadın olmak suçtur bu hayatta. Seversin deli derler, sevmezsin kötü derler. Elde ederler basit olursun, elde edemediklerinde konuşmalara meze olursun. Susarsın bir şey bilmiyor derler, susmazsın dili uzun derler

Erkek olmak doğuştan bir güçtür, kadın olmak eksikliktir, güçsüzlüktür. Eksik etektir kadın Aklı ermez, gözü açılmamalı, sırtından sopa karnından sıpa eksik olmamalıdır. Kadın, şeytana açılan kapıdır çünkü. O kapıyı, kadına açtırtmamalı.

Oysa erkektir kadını eksik hale getiren, namusunu alıp etek altına iten, inançlarını yok eden. Erkektir bir melekten şeytan yaratmasını bilen.

Kadın olmak eteğini uzun tutmaktır, başkalarının günahlarının bedelini kendisinin ödemesidir. Kadın yüzeyseldir görünürde ve karmaşıktır erkekten istediği şeylerde Oysa kadın derindir ve derine dalmasını bilen vurgun yeme ihtimalini de göze alabilmelidir. Cesurdur kadın, erkek gibi tartıp biçmez. Seviyorsa bodoslama atlar, sevdiği için tüm engelleri aşar. Oysa erkek korkaktır. Ne kadının ilgisini kaybetmek ister ne de ona bir gelecek vaat eder Yedekte tutar. Daha iyisini bulamazsa, elinin altındaki ile idare eder.

Kadın karmaşık gibi gözükür ama istediği üç şey; sevgi, sadakat, dürüstlüktür...

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TurkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 15.12.2011, 19:20

Suçtur kadın olmak bu hayatta… Savaşman gerekir gece gündüz etrafındaki leş kargalarıyla… Oysa erkek savaşmaz, erkek kirletir bir genç kızın düşlerini o pis nefsi ile…

NOT: Cezaevinde düzenlenen şiir yarışmasında tanıştığım kader mahkûmu sevgili Sibel’in anısına. Ruhun şad olsun ölümünün birinci yılında. Sen suçlu değildin, seni kirletenlerdi suçlu olanlar… Bu yazı Sibel’in çığlığıdır. Feminist değilim, sadece Sibel’in bana söylediklerinden yola çıkıp onun çığlığını haykırıverdim. Bilginize…SOLMAZ AKÇA

Çok güzel bir köşe yazısı Ruzi paylaşan ellerine sağlık :1alkis:
Yazının devamınıda ben ekledim.Sibel'ler,Ayşe'ler,Fatma'lar suçsuz yere ölmesin artık.Suçu kadın olmak olmasın...
Bir kadını bedensel yada sözel taciz eden erkek düşünmeliki onunda annesi var,kızkardeşi,eşi belkide kızı var.
Unutulmasın ki dinimizcede en büyük yasak, günahtır.Tövbesi affı yoktur çünkü kul hakkına girer ve Allah'ın emanetine hiyanettir...

"Kadınlar konusunda Allah’tan korkun. Çünkü sizler onları Allah’ın emanetiyle aldınız.” Hadis-i Şerif

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 3.12.2013, 22:26

4

Thursday, 13.03.2014, 09:50

Güzel bir gün dileği ile..
Kadınım Ben.!
Minicik yüreğinde,dünyayı taşıyan
Elleri,hamur kokan..
Kırılgan,alıngan,
Gözyaşları içinde gizli,
Biraz çocuk,biraz anne,biraz deli..
Aşkın,her hali..
Tutkulu,düşbaz,haylaz bir kadınım ben.
İncitmeyin beni.!
Giydiğim fistanlar bile çiçekli..
Bedenimin,ne önemi var ki..
Benim Hazinelerim,Yüreğimde Gizli.!!

Bu mesaj 3 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Gulnuru" (13.03.2014, 10:05)

seda_aslan

Profesyonel

• "seda_aslan" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 17.03.2014, 14:17

yoncam

Jüri

• "yoncam" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Wednesday, 23.04.2014, 22:56

Bazı Kadınlar Hep Gülümser...

Gelirsin gülümser, seversin gülümser, öpersin gülümser, sarılırsın gülümser, saçlarını koklarsın sadece gülümser, gidersin gülümser, acı çeker yine de gülümser... Gecenin soğuğunda ona armağan ettiğin şarkıyı dinler gülümser, gözlerinden yaşlar gelir gülümser...
İntihar etmez ama etrafa savurduğu tebessümlerin altında ne büyük bir acının yattığını, içinde yaşadığı savaştan her geçen gün ne kadar çok yara aldığını ve gülümserken aslında ''iyi değilim !'' demek istediğini göremeyecek kadar körleşir ve buna sebep olduğumuzu anlamayacak kadar insanlıktan çıkarız

yoncam

Jüri

• "yoncam" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Wednesday, 23.04.2014, 22:58

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

15

Sunday, 27.07.2014, 01:28

Acaba neler neler düşünüyorlardır

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

17

Friday, 1.08.2014, 21:58

Kadın, hayattaki en mükemmel enstrümandır.
Ama ne yazık ki, her erkek nota bilmez.

Farid Farjad

dj.müge

Profesyonel

• "dj.müge" bir kadın

• Özel mesaj gönder

18

Friday, 1.08.2014, 22:21