Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

esalet

Stajyer

• "esalet" bir erkek
  • Konuyu başlatan "esalet"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 1.11.2007, 09:23

Bazi niklerin dj tarafindan görülmemesi

öncelikle bu bölümün açilmasina ve yardimlariniz için simdiden tesekkür ederim. Bizdeki sorun. son 10 gündür olusan bir sorun. Yayindaki dj ler yayina girenlerin tamaminin niklerini göremiyor. diyelim radyoda niki ile girmis 10 kisi var 6 kisinin nikini görüyor, geri kalan 4 kisinin niklerini göreviyor. bu 4 kisinin niki sira ile degisiyor ve dj tarafindan görülebiliyor. Bu islem yani degisme dinliyenlerin disinda gelisiyor. dinliyenler ise radyodaki niki ile girmis tüm nikleri görebiliyor. sorun ne oldugu husunda yardimci olursaniz sevinirim

Epson Ali

Stajyer

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 1.11.2007, 09:30

bütün djlerde aynı şekildemi oluyor yoksa sadece bir dj de mi oluyor diğerlerinde de denedinizmi herkezde oluyorsa genel bir sorun olabilir ama tek bir dj de oluyorsa dj den kaynaklanan bir sorun dur aktivex denetimini yeniden yüklesin ekran kartı driverini kontrol etsin yada kaldırıp yeniden kursun javayı kontrol edip kaldırıp yeniden kursun bu şekilde bir sorunla ilk kez karşılaşıyoruz genel bir sorun olduğunu sanmıyorum

esalet

Stajyer

• "esalet" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 1.11.2007, 15:14

Alıntı sahibi ""YarenFm""

bütün djlerde aynı şekildemi oluyor yoksa sadece bir dj de mi oluyor diğerlerinde de denedinizmi herkezde oluyorsa genel bir sorun olabilir ama tek bir dj de oluyorsa dj den kaynaklanan bir sorun dur aktivex denetimini yeniden yüklesin ekran kartı driverini kontrol etsin yada kaldırıp yeniden kursun javayı kontrol edip kaldırıp yeniden kursun bu şekilde bir sorunla ilk kez karşılaşıyoruz genel bir sorun olduğunu sanmıyorum

Ayni sorun yayin alan tüm dj lerde var

Yonca

Stajyer

• "Yonca" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 1.11.2007, 16:16

esalet,
bu 4 kisinin nickli giris yapdigini nerden biliyorsunuz?
1. imkan, misafir olarak giris yaparlarsa, sizde misafirlere chati kapatdiysaniz bunlar lsitede görünmez. exportmode >chat > write control > login required

2. imkan ise exportmode >chat > write control > auto fill user listbox isaretli degilse chatde aktiv olmayan dinleyiciler bir süre sonra listeden kaybolur, taki birdaha birsey yazana kadar:

esalet

Stajyer

• "esalet" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 1.11.2007, 19:53

Alıntı sahibi ""Yonca""

esalet,
bu 4 kisinin nickli giris yapdigini nerden biliyorsunuz?
1. imkan, misafir olarak giris yaparlarsa, sizde misafirlere chati kapatdiysaniz bunlar lsitede görünmez. exportmode >chat > write control > login required

2. imkan ise exportmode >chat > write control > auto fill user listbox isaretli degilse chatde aktiv olmayan dinleyiciler bir süre sonra listeden kaybolur, taki birdaha birsey yazana kadar:

sizi anliyorum yonca ama niki ile girildigini ve niki ile olanlari diger dinliyenler görüyor. sadece dj ler görmüyor. yani niki ile girenlerin sizde bilirsiniz niklerinin alti çizgili olur. alti çizgili nikler sira ile geliyor. Sizin dediginiz normal sartlarda dogru ama nikli giris yaptigini, yayinda olmayan ve dinlemede olan diger dj ler görüyor.

ZenNube

Orta Düzey

• "ZenNube" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 1.11.2007, 23:40

@esalet, hangi sürüm ile yayin yapiyorsunuz? 4.16? 4.15?

Alıntı

Ayni sorun yayin alan tüm dj lerde var

tüm dj kac kisi oluyor.

ben tüm dj yazinca sade 1 kisi oluyor :D

esalet

Stajyer

• "esalet" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Friday, 2.11.2007, 10:33

4.16 sürüm ile yayin ve 6 dj nin tamaminda ayni sorun

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Friday, 2.11.2007, 13:09

imkansiz bisey sanki...

nick kutusumu kücük kaliyo acaba anlam veremiyorum :bilmem:
kutu kisa geliyorsa sol tarafinda kaydirma cubugu olusur kendiliginden, fakat dinleyicilerdede ayni olur, tek dj'lerin görmemesi tuhaf ??

birde bu var: eger bir dinleyici (4.16 sürümünde) Guest olarak geliyorsa ve nickini giriyosa oldugu yerde nicki belirir (guest yerine nick) ; nick degistigi zaman eski nicki aninda kaybolur yenisi ayni yerde belirir.
Dinleyicilerde bir kac saniye/dakika sonra kaybolur eski nick. Sanki yeni biri gelmis gibi alt siralarda bir dinleyici daha olur. Sürekli eski nick yeni nick arasinda degisirse dinleyici iki nickinde biz zaman icin kaybolmama olasiligi var. Yani dinleyiciler iki kisi var sanabilirler fakat dj tek kisi oldugunu bilir (dikkatle izlerse tabloyu tabii)...
durum bundan ibaret gibime geliyor...

dinleyici sayisinda bi degisiklik oluyormu diyede sormak lazim...??

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Friday, 2.11.2007, 13:49

gercekten ilginc bir sorun, kafamda birsür soru isareti birakiyor :roll:

bazi sitelerde görüyorum, activeX indir diye bir tus ekliyorlar,
ve bu plugin orijinal flatcast video producer degil, degistirlimis oluyor...

eger böyle bir hata yapmadiysaniz ve ayni sorun 6 dj de oluyorsa assagdaki imkanlari dene.

[list]1. Ayni hesapdan ikinci bir radyo kur (flatcast admin panelinden), yeni radyonun sid numarasini eskiye karsi sitende degistir.
olumlu bir sonucta eski radyonun toplam dinleyici sayisini yeniye tasiyabilirsin. ( dikkat: radyo sifresinde ve admin sifresinde türkce özel karekterler kullanmayin)

2. yukaridaki imkan faydali olmadiysa kullandiginiz temada hata olabilir, sanirim hepiniz ayni temayi kullaniyorsunuz, deney amacli flatcastin kendi temalarini eklentisiz (extrasiz) kullanin.[/list]

ayrica sitenin linkini vermekte fayda var,
gerekirse yarim saatligine sizde misafir dj olabilirim!
gercekten bu hatayi cok merak ettim ;)

esalet

Stajyer

• "esalet" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Saturday, 3.11.2007, 08:27

ilginiz için gerçekten tesekkür ederim ama inanin kafam o kadar karistiki anlatamam. Bende ilk defa bu sorun ile karsilasiyorum. isin ilginç yani, bu degisken nikler yüzünden rahatsiz eden niki biel çizmekte zorlaniyoruz. rahatsiz eden kisiyi çiziyoruz diye yanlislikla o an yazan baska bir dinleyicinin nikini çizmis oluyoruz. asil çizlmesi gerek kurtuluyor. Ayni hesaptan ayri bir radyo açtim ama onun linkini ekliyebilecegim 3 site var. aslinda suan kullandigimiz radyoya 10 siteden ulasiliyor. 7 site zamanla dostlarimiz tarafindan açilmis ve hala çalisan site ama yeni radyonun linkini eklemek için sitelerin sifrelerini bilmiyoruz. bir sekilde bu siteler atil duruma düsecek. o nedenle kafam çok karisik. bir tarafta sitelerin durumu diger tarafta radyodaki sorun bizi zor durumda birakiyor.

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

11

Saturday, 3.11.2007, 15:26

esalet, sanirim bir veya bir kac kisi sizinle pek bi egleniyo, üzgünüm..
yani sorunun gercekten anlattigim gibi nick degismesinden kaynaklaniyor sanki...
dinleyicilerde o sahis nick degistikce yeni bir dinleyici geldi gibi görünüyor cünkü alt sirada beliriyor yeni nick...fakat yayin yapan dj'de yeni nickini giren kisinin eski nicki aninda kaybolur yenisi belirir...sira degismez !

bakiniz:

Nickini "ManyaK" (<- misalen ;) ) giren dinleyici rahatsiz edici yazilar yaziyor...
ciziyorsun fakat nick degisiyor o anda ve "Masum" (<-misal) nickini aliyor...
Masum: "ya beni niye ciziyorsunuz ben ne yaptim" diyebilir fakatttt tekrar diger nickine girip
ManyaK: "dünyayi ele gecirecegim jiahaha" diye rahatsiz edici seyler yazabilir...yine cizersin ve "Masum" nickine girer, oOOOo sil ba$tan ;)

biraz takip kafi gelicektir dj tarafindan ve rahatsiz eden kisi kendini ele verecektir !

ve ayrica: 10 degisik siteden giris lüzumlu ve gereklimi ki ? kafalar karisir gibime geliyo sanki ...

esalet

Stajyer

• "esalet" bir erkek

• Özel mesaj gönder

12

Saturday, 3.11.2007, 22:49

hayir i-rem kardesim. keske sizin dediginiz gibi olsa. nikleri degisen kisiler nik degisip bizleri kandiracak türde kisiler degil. zaten her yayinda degisen ayni nikler degil. her yayinda degisik nikler yer degisiyor. o nedenle sizin gibi düsünemiyorum. bu ilginç olay benide rahatsiz ediyor. ya bu sekil devam edecegiz yada daha önce önerildigi gibi yeni radyo açip bu yeni radyonun linkini elimizde olan sitelere ekleyip devam edecegiz. hayirlisi diyelim.

esalet

Stajyer

• "esalet" bir erkek

• Özel mesaj gönder

13

Monday, 5.11.2007, 16:04

Ayni hesaptan yeni radyo acarsam eski radyonun toplam dinleyici sayisini yeni radyoya nasil tasirim. yardimci olursaniz sevinirim

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

14

Monday, 5.11.2007, 16:11

tasıyamazsin Yeni sid demek yeni bir yayin dönemi demek 0 dan yani ;)

esalet

Stajyer

• "esalet" bir erkek

• Özel mesaj gönder

15

Friday, 9.11.2007, 18:02

Alıntı sahibi ""slowcu""

Ayni hesaptan yeni radyo açtim
ve eski ve yeni radyolarin kapali aninda "Userzahlen aller nicht laufenden Sendungen auf diese Sendung buchen " tikladim. eski radyomdaki total sayisi aynen yeni radyoma gelmis oldu. ve sorun çözülmüs oldu. Burada fikirleri ile yardimci olan tüm kardeslerime tesekkür ederim.

Yonca

Stajyer

• "Yonca" bir kadın

• Özel mesaj gönder

16

Friday, 9.11.2007, 18:12

Alıntı sahibi ""slowcu""

Sowcu bazen böyle espiriler yapar :D
fakat yukarda AllaTurkaa eski toplam dinleyici sayisini tasiyabilecegini bildirmis.

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

17

Friday, 9.11.2007, 21:49

Alıntı sahibi ""esalet""

Alıntı sahibi ""slowcu""

Ayni hesaptan yeni radyo açtim
ve eski ve yeni radyolarin kapali aninda "Userzahlen aller nicht laufenden Sendungen auf diese Sendung buchen " tikladim. eski radyomdaki total sayisi aynen yeni radyoma gelmis oldu. ve sorun çözülmüs oldu. Burada fikirleri ile yardimci olan tüm kardeslerime tesekkür ederim.

sadece ayni hesaptan yeni radyo actiginda Total sayisini yeni radyoya gecirebilirsin anlattigin gibi evet,

fakat
radyoyu silmeden önce yapmalisiniz ! bunuda belirtmis olalim yoksa Total sayisi siliniyor...
bende niye Total sayisi silindi diyen arkadaslarimiz olmasin diye dedimdi ;)

Dj Gul

Acemi

• Özel mesaj gönder

18

Thursday, 15.11.2007, 00:02

evet ben admin gul sevdayolu fm den ve bu arkadas egerki yukari gast ve guestleri gosteren sayiya bakarsa ozaman anla baska bir nik gelemdigini icerdeki sayi ayni kalir degismez ne kadar nik degisirsen degis

soru iki egerki bazi nikleri goremiyorsan kardes ozaman ip gostermede oluyor o kisi gorunmuyor icerde var ama yokhayalet nik yani aslinda var

esalet

Stajyer

• "esalet" bir erkek

• Özel mesaj gönder

19

Saturday, 17.11.2007, 18:24

Alıntı sahibi ""Dj Gul""

evet ben admin gul sevdayolu fm den ve bu arkadas egerki yukari gast ve guestleri gosteren sayiya bakarsa ozaman anla baska bir nik gelemdigini icerdeki sayi ayni kalir degismez ne kadar nik degisirsen degis

soru iki egerki bazi nikleri goremiyorsan kardes ozaman ip gostermede oluyor o kisi gorunmuyor icerde var ama yokhayalet nik yani aslinda var
quote]

yok gül kardesim senin anladigin sekilde degil. ayni hesaptan baska bir radyo ile sorunu çözdük ama sorunun ne oldugunu yine ben kendim buldum. sorun su, bizim radyoya giris çok yerden vardi. yanlis hatirlamiyorsam 10 civarindan siteden girisi oluyordu. en basta sitelere radyonun linkini verdik. ve ama zaman zaman radyo ayarlarinda sayfalarin boyutlari ile oynadik . bu oynama bazi sitelere ekledindi bazi sitelere eklenemedi. ve radyoya girenler degisik adreslerden ayni radyoya girdikleri için, ve bazi sitelerde linklerde sayfa boyutlari farkli oldugu için ve radyoya giren bu farkli sayfa boyutlarindan dolayi bu sorun oldugunu düsünüyorum. Suan site sayisini 5 e düsürdük ve ve hepsinde ayni sayfa boyutunda link ekledik sorun yok. Benim düsümce bu tabii. belki yanlisda düsünüyor olabilirim. Zaten sorun dinliyenlerde degild. Sorun yayin alan dj lerde idi. dj ler radyodaki niklerin tamamini göremiyor, son nik sürekli degisiyordu. Bu hatayi görmek için flatcastten hubi yayin aldi ve gözleri ile gördü ve o bile anlam veremedi. sonuçta ayni hesaptan yeni radyo açmak ile çözüme ulsati. görüsleriniz için tesekkür ederim

• "D3NiZLi-Li" bir erkek

• Özel mesaj gönder

20

Sunday, 18.11.2007, 13:38

ewet arkadslar bende ayni sorunla karsilasiyorum ben yayin aldigimda yeni bir arkadas geliyor 2 dk sonra niki kayboluyor fakat birsey yazdimi geri geliyor niki yazmadigi zaman tekrar kayboluyor neden olabilir bu sade bende oluyor bu baska djlerde olmuyor...