Giriş yapmadınız.

• "xxxgüllxxx" bir kadın
  • Konuyu başlatan "xxxgüllxxx"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 15.01.2012, 18:27

Port Acmak Yardim

arkadaslar port sorunum yok fakat bazı arkadaslar farklı radyolara girebildikleri halde bizim radyoya dinleyici olarak gelemiyor fakat aynı kisi yayin alabiliyor bilgisi olan yardım edebilirmi acaba sorun ne?

2

Sunday, 15.01.2012, 18:31

port açmak resimli

xxxgüllxxx verdiğim linkte bilgiler mevcut umarım işine yarar..

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 15.01.2012, 18:31

Ozellikle yayinci arkadasinizin portunun acik olmasi gerekiyor, djlerinizin port acmasi gerekli
buda tek bir islemle olmaz, herkes farkli turde modem kullaniyor, onun icin en cok port sorunu yasayan kisinin modem bilgilerini verirseniz
gerekli bilgileri verip port acmaniza yardimci olabiliriz.

ayrica bu linke bakin, port hakkinda bilgiler bulabilirsiniz
Flatcast P2P hatalari ve aciklamalari.

• "xxxgüllxxx" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 15.01.2012, 18:35

dj bendim denedik ama giremedi benim portum acik sorun yok oda baska radyolara giriyor ama

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 15.01.2012, 18:38

portun acik oldugunu nerden anliyorsunuz ?
verdigim linke baktiysaniz bu resmide gormus olmalisiniz

My PC Mapping yesil ise port acik demektir

eger sizin kendi yayininiza girilmiyorsa portunuz kapali ve portu kapali dinleyiciler girmekte cok zorlanir, girebildiginiz diger radyolarda ise dj yada dinleyici mutlaka birilerinin portu aciktir buda kapali olan kisilerin radyoya baglanmalarina yardim ediyor
verdigim linki lutfen okuyun..ve mapping infoya bakin.

• "xxxgüllxxx" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 15.01.2012, 18:42

pardon ben anlatamadım portum acik evet aynen oradaki gibi sorunumuz su ben yayındayım mesela o arkadas giremiyor yayına ama baskaları gelebiliyor o arkadasta baska radyolara girebiliyor sadece bizim radyoya dinleyici olarak gelemiyor ancak yayın alırsa girebiliyor sorun onda ama nedir cözemiyoruz :(

7

Sunday, 15.01.2012, 18:42

mod arkadaslarım bilgi içn gerekli linkleri vermişler ama bazen portla alakalı olmayan nedenlerdende radyo girislerinde sorun yasanıyor isterseniz birde benim dedigimi uygulayın
sayın xxxgüllxxx radyonuzun siteye atılan kodu nedir acaba bi bakarsanız size örnek vereyim kırmızı olarak isaretledigim alan yani info yazan yerde net yazıyor ise sorun o nedenle çıkabilir isterseniz kontorl edin sizinkinde net yaziyor ise info yapin info yaziyor ise net olarak degistirin birde öyle deneyin umarım isinize yarar
<IFRAME height="600" width="800" frameborder="0" scrolling="no"src="http://www.flatcast.info/Player.aspx?sid=1234191"></IFRAME>

• Özel mesaj gönder

8

Sunday, 15.01.2012, 18:53

gul, radyoda yayinda isen link verirmisin gelip bakmak fayda olabilir.

• "xxxgüllxxx" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Sunday, 15.01.2012, 18:58

giremiyen arkadas yayında tabiki buyrun http://saklikentfmm.blogcu.com/

• Özel mesaj gönder

10

Sunday, 15.01.2012, 19:13

sorun gorundugu kadariyla yayininiza gelmek isteyen kisinin portunun kapali olmasi, yapmasi gereken port acmak eger modem bilgilerini verirse gerekli bilgileride verip acmaniza yardimci olabiliriz
diger bi konu ise sizin portunuz acik oldugu halde baglanti sorununuz yapmasi, bunun icin yapilabilecek cok fazla birsey yok malesef

Alıntı

Senaryo 5

Portlarım açık olduğu halde yayınıma sadece birkaç kişi girebiliyor....

Açıklama: adsl bağlantısı düşük olan bir dj, bir de msn, skype, müzik indirme programları kullanıyorsa, artakalan upload miktarı kadar dinleyici girebilir.

Örnek 64 kbit/s ile yayın yapıyor.
Adsl bağlantısı
1024/256 kbit/s 1024 sizleri yanıltmasın, sizin için önemli olan upload miktarıdır.
256 lık upload miktarıyla yayına maximum 3 kişi girebilir.
3x64= 192 kbit/s artakalan da internet aracınız ve windows için lazım olabilir. Bu bağlantılarda dinleyicilerinizin bazılarının portları açık olmalı....
Resimde gördügümüz gibi dinleyicilerin biri yayina giremiyor (Statüsü yeşil olan bir dinleyici yayına katılana kadar...)

birde radyo ayarlarinizi kontrol edin ve 64kbit kalite secili oldugundan emin olun

• "xxxgüllxxx" bir kadın

• Özel mesaj gönder

11

Sunday, 15.01.2012, 19:16

EFSANE UyGaR ve Masum Masum ilginize cok tesekkür ediyorum kolay gelsin arkadaslar :)

12

Sunday, 15.01.2012, 19:20

rica ederim yardımcı olabildiysek ne mutlu bize

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "EFSANE UyGaR" (15.01.2012, 19:26)