Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

moskow_61

Stajyer

• "moskow_61" bir erkek
  • Konuyu başlatan "moskow_61"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 24.01.2012, 20:16

bilgisayarimda DNS SORUNU VAR

selam arkadaslar,windows 7 asus kullaniyorum dns sorunum var bazen internetten dusuyor bilgisayarim ama internetim var ya wifii var bende bilgisayardan internet kesildigi zaman telefonda internetim var yani buda demek oluyor bilgisayarda problem var,, onar diyorum dns sorunu comlenemedi diyor ne yapmam lazim format mi gerekiyor,??

moskow_61

Stajyer

• "moskow_61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 24.01.2012, 20:17

bu arada ben yurt disinda yasiyorum yani adsl kullanmiyorum

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 24.01.2012, 20:44

Baslat kismina CMD yazarak msdos komut ekraninda ulasabilir, ipconfig/all yazarak ag baglantisi bilgilerine erisebilirsiniz.
IP sabitleme konusu, size yardimci olabilir: Windows 7 IP Sabitleme
Wireless Network Connection bölümünden, bilgisayarinizdaki bilgilerle örtüsüp örtüsmedigini kontrol edin.

veya:

CMD komut ekranina sirasiyla:
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • exit

yazmalisiniz. Bu uygulama ile DNS Önbellegini (hafizasini) temizlemis, yeni IP almis olursunuz.

Internet baglantiniza ayni DNS/IP ile ikinci biri giris yaptiginda, cakisma oluyor ve sizin baglantinizi kesiyor olabilir.
Formatla bu sorunu cözemeyebilirsiniz.
Baglanti varken birden düsüyorsunuz, yanlis anlamadiysam? Pc ile degil, baglantinizla ilgili birsey diye düsünüyorum.

moskow_61

Stajyer

• "moskow_61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Wednesday, 25.01.2012, 15:28

baglantiyla ilgili bi sorun olsaydi telefonda da kesilmesi gerekmezmiydi telefondada wifi kullaniyorum ayni, yani pc ve telefon ayni yerden aliyor ,soylediklerinizi yapiyim bakalim duzeecekmi bide herzaman olmuyor,,ara sira

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Wednesday, 25.01.2012, 15:53

Bilgisayarinizin baglantisinda demek istedim moskow.
Internet baglantinizda sorun yoktur, ama pc'dede yoktur. Bilgisayarinizin internete baglanirken aldigi adreste (DNS, IP) sorun yapiyorsa, bilgisayarinizdaki DNS bellegini temizleyerek tekrar deneyebilirsiniz.

Internet baglatiniza girisi sifreli yaparsaniz, ayni anda bir baskasinin (yada kendinizin) o baglantiyi kullanmasina izin vermemis olursunuz, böylelikle cakismada olmaz.

Misal: Benim evde iki pc var, otomatik IP aldiklari icin bazen ikiside ayni IP aldiklarinda, internet baglantim bir pc'de kesiliyor ve ag baglantilarda sinyal olmasina ragmen internete giremiyorum.
Caresini iki pc'ye sabit IP vererek cözdüm. Cakisma olmuyor, IP/DNS sorunuyla karsilasmiyorum.

moskow_61

Stajyer

• "moskow_61" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Wednesday, 25.01.2012, 16:14

sifreli ama bilmiyorum kirilmis olabilirmi? ip adresimi sabitledim yine burdaki arkadaslarin sayesinde hepsine tesekkur ederim,,bakalim olacakmi,,,