Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

Tuesday, 14.02.2012, 23:17

Çıkarcı İnsanlar

İnsanlar çıkarları doğrultusunda hareket etmeyi severler. İnsanların çıkarları bazen ihtiyaçtan, bazen de aşırı bencilliklerinden doğar. Bana dokunmayan yılan binyıl yaşasın felsefesini, çoğumuz yaşantımızda benimsemişizdir.
Bunun yanında da benim başıma gelmesinde geri kalan canlara ne olursa olsun düşüncesi de benliğimizde yer etmiştir.
İşte bu düşüncelerden doğan davranışlarımızla hareket ederek yaşantımızı sürdürmeye çalışırız. Öyle bir an geldiğinde de yanına yaklaşmadığımız olayların, bizim başımıza geldiğini görünce o suskun olan bizler adeta bülbül gibi şakırız. Kim bilir nedense ?
Kişisel çıkarlarımız uğruna sessiz kaldığımız davranış ve sözlerde aslan kesiliriz. Niye böyle yaparız?
Niye böyle davranırız? Kendimizi sorgulamayız.
Suçlu bellidir. Tek suçlu vardır ; o da bu olaylara sebep olan kişiler. Onlar kaka konumundalardır. Çıkarları doğrultusunda hareket eden insanlar hep sütten çıkmış ak kaşık olarak görürler kendilerini nedense?

Daha önce aman benden uzak olsun da cehenneme direk olsun dediğimiz kişiler ve olaylarla iç içe kaldığımız an, ağa takılan bir balığın kurtulma çabalarından daha fazla çaba gösteririz. Sırf yaşamak için. Başkalarına tanımadığımız yaşama hakkını isteriz.
E hani senin başına böyle bir olay gelmeyecekti. Sen böyle bir olayla karşılaşmayacağına o kadar emindin ki, şimdi başına gelince ne oldu da o koltuk altların birden bire hindi gibi kabardı? Ağzın sonuna kadar açıldı da veryansın edersin. Can derdi değil mi?
Senin canın o an candı da, başına kötü olaylar gelenlerin canı can değil miydi?
Şimdi veryansın ediyor, basıyorsun karşındakine sonuna kadar kalayı.
Eh insanoğlu bir dediğin bir dediğine, bir davranışın bir davranışına uymuyor. Hayattaki diğer sorunları ve anlaşmazlıkları sen yarattığın gibi. Ne yazık ki bunu da yine sen yapıyorsun. Sebebi aslında sensin. Başka hayatlar değil.
İçgüdüsel dürtülerin bencillik ile çakıştığı noktada ve kişisel çıkarların mevzu olduğu zaman da hani derler ya babanı bile tanımayacak konuma geliyorsun. Ve bu olumsuzluğun sebebi yine sensin. Senin bencillik, bana ne ve vurdumduymazlık duyguların.
İnsanoğlu sende bu duygular var olduğu sürece ve sen; bunları üzerinde taşımak istediğin müddetçe ne sırtındaki yüklerin, ne de yüreğindeki acıların hafifler.

Unutma ki hayat sırtımızı güvenle ve rahatça dayayabileceğimiz tek yaşamdır.

Ve senin hayatı yaşanır kılınmaz hale getirmeye hakkın olmadığı gibi; kendi suçunuda başkalarına yüklemeye hakkın yok! Onu bilesin.

Yazan : Melodi AKÇAY

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Meliscanan" (14.02.2012, 23:22)

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 16.02.2012, 16:30

Güzel paylaşim icin tskler MELİSİM

3

Thursday, 16.02.2012, 16:47

Melis bu yazılımın beni son günlerde yasadıgım olumsuzlukları hatırlattı bana hem duygulandım hem duygularımın tercümanı gibi oldu harıka bir konu harıka bir iç muhasebeye yönlendiren bir yazılım insallah yukarda yazılanları ruh halınde yasayan hata yapan insanoglu bu yazıyı okudukları zaman yanlıs davranıs ve düsüncelerını düzeltirler diyorum ve bu güzel paylasımın için Modum melisim seni yüreginin derinliklerinden sevgi ve saygıyla öpüyorum

Ve insanoglu kendını yenılemedigi sürece onu kimse yenıleyemıyor aynı sigara alıskanlıgı gibi hersey iradede bitiyor

*SUN62*

Bilge

• "*SUN62*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 16.02.2012, 20:23

Ne yağmur değdi yüreğime , ne çamur . . . !

Sevdiklerin vardır seni sevdiklerine inandıkların, Onlarla hissedersin yaşamanın anlamını, onlarla tadarsın hayatın tadını ,gelişlerinde sana çok şeyler katarlar, beyninde sevda sirenleri, yüreğinde aşk şarkıları çalar en kötü müziklerde bile sadece hissedersin sevdiğini, nefesin değişir, derin solursun ondaki seni, varlığı ile mutlu bedenin sana seslenir tüm eziyetlerinden kurtulmuş sana senin yanındayım sadece sev der. Nefestir, Su' dur Ekmektir sevdiğin,
Gün gelir gitmek ister ne tutabilirsin nede dur diyebilirsin gitmek istemiştir bir kere hani onla dolu beynin onla atan yüreğin nerede darmadağın olmuştur, parçalanmıştır artık görmek istemez sendeki kendini,ne bir gülüşü nede bir sesi kalmıştır sende hepsini alır senden nerede gelirken sana getirdiği gülüş nerede hissettiğin sevda, gelişi sesssizdiya gidişi bir başka koyar insana, taş gibi kalakalırsın oynayamazsın bir yere, taş olmak istersinya onuda beceremezsin, yol kenarında bir taş olmak insanlarla konuşamasanda gelip geçerken dinlenecekleri üstüne oturabilecekleri bir taş oda olamazsın çünkü o beyin o yürek o sevdam dediğin seni yol kenarında değil dağların yamacına sarp kayalara atmıştır ne bir çiçek yetişir üstünde ne bir kuş konar işte taş olmak budur.
Taş diye ben buna derim..

5

Tuesday, 3.04.2012, 13:57

Begendinize sevindim canlarim... :rolleyes:

6

Tuesday, 3.04.2012, 14:02

güzel ve anlamlı bir konuyu hatırlatmışsın melis doğru ve anlamlı sözleri alkışlamak lazımm :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis:

• ".CANKIZ*." bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Saturday, 20.10.2012, 14:03

Tek kelimeyle süper bir konu ve keşke herkes bundan kendine biraz pay çıkarabilse teşekkürler paylaşım için Meliscanan....