Giriş yapmadınız.

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

21

Friday, 24.02.2012, 03:03

Peki, sorununuzun cozuldugune sevindim
Isterseniz 3 ve 4'u silin, sadece ip adresinizdeki rakama gore kural belirlenir

Dj_MuZo

Stajyer

• "Dj_MuZo" bir erkek

• Özel mesaj gönder

22

Tuesday, 6.03.2012, 15:15

port sorunu

sSELAMM ARKADASLAR BU PORT SORUNU NASİL CÖZULUR BİGUN BAKİYOM 192 .168.2.4..OLMUS BİGUN BAKİYOM 4 .BİGUN 6.HERGUN DEGİSİYO SABİT DURMUYO.VE BENDE .YESİL YANİYO ARKADASLARDA KIRMIZI YANİYO HER IKISIDE Bİ CÖZEMETİK SORUNU ACABA DİYOM BENDEMİ ÖLE GORUNUYO YESİL YANİYO GIRENLERDE KIRMIZI GORUNUYO BENİM PORT İSİSKLARİ.

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

23

Tuesday, 6.03.2012, 15:31

Cözemeyecek ne var bunda :hayret:
Dikkatli okusaydiniz, bunu görebilirdiniz DJ Muzo:
IP sabitlemeyide unutmayin,

Nasil yapacaginizda burda anlatilmis: Windows 7 IP Sabitleme
Windows XP kullanicilari icin: IP Sabitleme

Kolay gelsin :thumbup:

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

24

Tuesday, 3.07.2012, 21:21

SELAM
Sorunum port .
İki pc var ana pc den portlarımı açtım,ip sabitleme yaptım.Bunu bir kaç kez uyguladım,çünki ip sabitlememe rağmen portlarım bir kaç gün içinde kapanıyor.My pc kırmızıya dönüyor yeşilden.yayına kimse giremiyor...
Win 7 kullanıyorum,Modem modeli Airties 204 kablosuz modem.Modem ana sayfasında gerekli her izin verili,pc de güvenlik izni var.Ama şu an yine portlarım kapalı.Ne yaptımsa bir kaç aydır ip sabitlememe rağmen portlarımı sabit yeşilde tutamıyorum.Bunun sebebi ne olabilir.benim gibi bir çok kişide yanı sorunu yaşıyordur,İpi sağlammı bağlayamıyorum acaba::)
Bilgi için şimdiden tşk ederim.

YoRqUn

Profesyonel

• "YoRqUn" bir erkek

• Özel mesaj gönder

25

Tuesday, 3.07.2012, 21:34

Bende Bazen aynı Sorunu Yaşıyorum :pardon:
Eğer IP Sabitlediğiniz Pc'den Bu Sorunu Yaşıyorsanız Eğer Büyük Bir İhtimalle IP Sabitlemesinde Bir Hata Yapmış Yada IP Sabitlelememişsinizdir
Ayarlarınızı Kontrol Etmenizde Fayda Var ^^

Fakat Eğerki IP Sabitlediğiniz Pc'den Değilde Başka Bir Pc'den Radyo Açmaya Çalışıyorsanız Eğer
Bilmeniz Vede Dikkat Etmeniz Gereken Nokta Şu Bir Modemden Sadece Tek Bir Pc İçin Port Açabilirsiniz
Çünkü Bir Modemden Port Açmak İçin Sadece Bir Pc'ye Sabit IP Atanabilir

Eğer Sorununuz Bu İse İki Bilgisayar İçinde Port Açmanız İçin Gereken Bilgileri Vermeye Yardımcı Olabiliriz
Umarım Anlatabilmişimdir

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

26

Tuesday, 3.07.2012, 21:40

Çok net anladım,çünki ben ana pc port açtım,bahsettiğim ana pc portlarımdır.Yani tek pc ip sabitledim.Ama ne oluyorsa elektirkler gittiğinde sanırım ,ki günde 2-3 kez elektirik kesintisi yaşıyoruz.Modemi resetliyor olabilirmi bu kesintiler.tekrar tekrar ip sabitleme gerekirmi?? şaşırdım kaldım aylardır uğraşıyorum.

YoRqUn

Profesyonel

• "YoRqUn" bir erkek

• Özel mesaj gönder

27

Tuesday, 3.07.2012, 21:45

İlk Bakışta Şunu Söyleyebilirim
Port Açma İşleminde Modeme Girdiğiniz IP Numarası Açılıp Kapanınca Asla Değişmez
Ve Bilgisayarınızada Verdiğiniz Sabit IP Asla Değişmez

Ana Pcdemi Port Sorunu Yaşıyorsunuz Yoksa Diğer Pcdemi.?

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

28

Tuesday, 3.07.2012, 21:49

Ana pc de şu an protlarım kapalı,laptoptada yaşıyorum .Bir ceeeee yapıyor yeşil göz kırpıyor sonra dur dior kırmızı.Her iki pc de de sorun var.Ama şu anki bahsettiğim ana pc sorunudur.

YoRqUn

Profesyonel

• "YoRqUn" bir erkek

• Özel mesaj gönder

29

Tuesday, 3.07.2012, 22:03

Laptopunuzda Sorun Yaşamanız Normal Çünkü Zaten Normal Olarak Onun İçin Port Açamazsınız Sadece Tek Pc İçin Port Açabilirsiniz

Sırasıyla Şunları Deneyebilirsiniz
Laptopunuzu Komple Kapayın Yokmuş Farzedin
Ana Bilgisayarınızda Sabit IP İşlemini En Başından Yapın
Sonrada Sabitlediğiniz IP'ye Göre Modeminizden Portunuzu Yeniden Açın

Sağlıklı Vede İyi Bir Sonuç Alacağınıza Eminim ^^

• "мαѕυм" bir kadın

• Özel mesaj gönder

30

Tuesday, 3.07.2012, 22:05

portu sadece bir pc de ayarlayip acmalisin ve orda sabitlemelisin, IP sabitleme modemle pc arasinda pc'e ait iletisim numarasinin sabit sekilde kalmasini saglamaktir
modemin resetlenmesi port acma islemini sifirlayabilir ama ip adresini degistirmez, sorunun tam ne oldugunu anlayabilmek icin pc de IP adresini kontrol etmelisin
port acikken kapaniyorsa bu pc deki IP adresinin degismesinden kaynaklanir ki IP sabitleme buna engel olmak icindir.

ve yorgunun dedigi yayin yapacagin pc den IP sabitle ve port ac.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "мαѕυм" (4.07.2012, 00:44)

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

31

Tuesday, 3.07.2012, 22:05

Çok tşk ederim,tekrar denemem gerekicek bilgi ve yardım için çok tşk ler..
Olmadı atacam pc denize.::))

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

32

Tuesday, 3.07.2012, 22:11

Bende onu ifade ettim yayın yapacağım pc den ip sabitledim ve port açtım,Güvenlik duvarına flatcast izni verdim.Pc ip no ile modem ana sayfadan port açtım.en fazla 1 hafta portlar açık sonra tekrar kırmızıda.Ben bilgim dahilinde herşeyi yaptım yetmediğim yerde yardım aldım.Uzaktan bağlantı ile açıldı portlar ve ip sabitleme yapıldı.Ama sorun yine hep aynı oldu.
Tavsiyenize uyup tekrar sil baştan hepsini denicem.Sonrada olmadı iki depük pc ye::))belki o zaman durur yerinde portlar.::))

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

33

Tuesday, 3.07.2012, 23:22

@ZENoBIA,

diyelim siz 1 no'lu pc'nizin IP'sini sabitlediniz ve Modemde port actiniz, fakat 2 no'lu pc (yada laptop herneyse) IP sabitleme yapmadiniz, dinamik IP dedigimiz otomatik olarak ayarli diyelim.
Misal veriyorum 1 no'lu PC'de sabitlediginiz IP: 198.162.2.103
Simdi siz otomatik IP alabilirsin dediginiz 2 no'lu pc'nizi actiniz, oda istedigi herhangi bir IP'yi alabilir diye ayarli, sabit IP ayarli degil ya, cani istedi ve 198.162.103'ü aldi karambole diyelim (bazen 198.162.2.105'ide alir, baska bir no'yuda alir onun keyfine kalmis).
1 no'lu pc acildiginda Mapping :-: gösteriyor, cünkü Modem önce 2 no'lu pc'ye izin veriyor, ilk gelen kazanir :)

Yapilacak iki cözüm vardir:
  1. 2 no'lu PC'yede sabit bir IP veriyoruz (mesela 198.162.2.107)
    diger 1 no'lu pc'ye verdigimiz IP'den farkli olmali, fakat Modem'de Flatcast icin Port'u sadece 1 no'lu pc icin aciyoruz

yada

2. Bu baslikta Zennube'nin piyasaya sürdügü bilgi'den faydalaniyoruz: Flatcast icin Port Acmak

Kolay gelsin!

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

34

Tuesday, 3.07.2012, 23:35

Meral modum ,cmd dosyasından ip no bularak ağ paylaşımdan,ağ bağdaştıcı ayarlarımdan pc ip no ile ve DNS Gerekli ayarları yaptım.En son modem ana sayfadan yeni olarak tekrar flatcast için pc ip no ile 192.168 2.2 açtım.40123 flatcast portu yeniledim.Şu an tek pc için uğraşıyorum laptop uykuda onu düşünmüyorum.Ana pcde sorun.Tüm bu yaptıklarım şu an ana pc için yapıldı.Ama halen mapping kırmızı.Güvenlik duvarımda flatcast adına izin verildi..tek pc yoğunlaştım onuda yapamadım::((
Elbet ya pc inadı bırakır yada ben::)Fm ciliğe veda ederim olmadı napayım.::))
Linkide inceliyeceğim tşk ederim ilgilerinize.

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

35

Tuesday, 3.07.2012, 23:58

Eger ayarlarda bir eksiklik varsa devamli :-: gösterir Mapping bilgisi. Üstte bazen durduk yerde :-: oluyor, halbuki :+: olduguda oluyor yazmissinizda, ona göre anlatmaya calistim.

En ufak birseyde, misal UDP yerine TCP bile tikladiysaniz modem ayarlarinda, Flatcast icin port acamamis olursunuz.
Bazi modemlerde WAN ve LAN diye ayrilir, her ikisinede 40123 yazmalisiniz ve kesinlikle UDP olarak secilmis olmasina dikkat edin.
Eklediginiz kuralin ETKIN olmasinada dikkat edin.

Kullandiginiz bir Antivirüs koruyucu varsa ve INTERNET SECURITY gibi gelistirilmis bir versiyonuysa, burdada port acma islemi yapmaniz gerekmektedir cünkü Port'lari bu tür programlarda engeller.

Tüm islemleri yaptiktan sonra bilgisayarinizi yeniden baslatin ve öyle kontrol edin Mapping bilgisini.

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

36

Wednesday, 4.07.2012, 08:55

Modum ayarlarımı herşeyi yaptım ,sanırım virüs korumadan kaynaklı,çünki her 2 pc de Microsoft Security Essantial kullanıyorum.daha önceleri başka koruma programı idi Win 7 ye geçtikten sonra bu korumayı kurduk.Ve o günden beri portlar bir var bir yok.Bu arada Koruma programının ayarlarına baktım,ama izin verebileceğim veya herhangi bir değişim yapabileceğim bir nokta göremedim.

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

37

Wednesday, 4.07.2012, 15:23

Denemek için yayın açtım Mapping info kırmızı olmasına rağmen ,girişlerde sorun yok.Çok tşk yardımlar için.

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

38

Wednesday, 4.07.2012, 15:29

Microsoft Security Essantial

Hic daha önce kullanmadigim bir program oldugu icin bir bilgi veremeyecegim. Fakat programi gecici olarak kapatsaniz, ve Mapping bilgisine birde öyle baksaniz, engel olup olmadigini anlarsiniz.

Kolay gelsin :thumbup: