Giriş yapmadınız.

1

Saturday, 3.03.2012, 12:11

Kadınların Hergün Yaptığı,eErkeklerin Senede Birgün Yaptığı Şey Nedir?

Örnekler...
"sorunun içinde cevap var zaten kadının her gün yaptığı, erkeğin senede bir kez yaptıgı sey senedeyı senet olarak algılarsanız ne olabılır tabıkıde imza :) soru kadınların erkeklerle arasındakı olay falan deıl bu sadece karıstırma :D "
"Senin sorunun aslının "Kadının her gün erkeğin senede bi kere yaptığı nedir?" gibi bi şey olması lazım ki cevap böle olunca çıkıyor.
burada "kadının her gün" kısmını ele alırsak: kadın-ın değil kadı-nın şeklinde düşünüceksin
erkeğin senede bir kere yaptığı denilen şey ise: olay erkekle falan alakalı değil, sorunun bu kısmındaki janjan "senede" kelimsesinde
Senet kelimesinin sonuna eğer sesli bir harf ile başlayan bir ek getirirsek sonundaki t harfi yumuşar ve d olur. Bu ek "-e" olursa senete değil senede şeklinde söyleriz.
velhasıl kelam erkeğin senede br kere yaptığı şey kısmında erkeğin bir yıl içinde yaptığı bir şeyden bahsedilmiyor, senet dediğimiz kağıda yaptığı bir şeyden bahsediliyor.
Buraya kadar sorun yoksa da cevap İMZA olacak
kadı her gün imza atıyo erkek ise senede(senet-e) bir kere imza atıyo "

Bu ceveplar hariç nedir...?

Sütlac

Profesyonel

• "Sütlac" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 3.03.2012, 12:16

anladim :|

ben yazidan bisey cikaramadim ama basliga bakarsak, kadinlar hergun dirdir etmek, erkekler senede bir gun yaptigi heralde ev temizligi yapmak olabilir :haha: