Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "sahra-cantanem" bir kadın
  • Konuyu başlatan "sahra-cantanem"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 6.03.2012, 12:20

Kalbin Kitabı

Muz ağacının tepesindeki dişi maymun aşağıdaki gölde yüzen “güçlü” erkek timsahtan etkilenmiştir.

Aşağıya muzlar atmaya başlar.

Laflarlar.

Timsah “Beni öyle güzel besledin ki gel sırtıma bin sana gölde bir tur attırayım” önerisinde bulunur.

Maymun çağrıya uyar. Ağaçtan aşağıya kayıp timsahın sırtına biner.

Bir süre onun sırtında gölün mavi ve berrak sularında gezerler.

Sonra...

Timsah “Benim bir hastalığım var. iyileşmem için maymun kalbi yemem gerekiyor. Kusura bakma kalbini yiyeceğim” der.

Dişi maymun bir zeka refleksiyle “İyi ama aşağıya kayarken kalbimi ağacı tepesinde bıraktım. Hemen dön kalbimi alayım. Sana getireyim.” cevabını verir.

Timsah geri döner maymunu sırtına bindirdiği ağacın dibine getirir. Dişi maymun ağaca sıçrayıp tepelere yeniden tırmandıktan sonra derin bir nefes alır.

Kalbini de kendini de kurtarmıştır...

Bu öyküden kadınlara hisse. Genç timsah diye anılanlara dikkat.

Kalp yemeğe meraklıdırlar kalp sunmaya değil... Neyse ki -genelde- dişi maymunlar kadar zeki değillerdir.

Kalp öyküleri her zaman böyle itmez. Hala yaşayan The Platters grubunun ilk hit parçası “Smoke Gets In Your Eyes” şarkısı bunun kanıtıdır.

“Kalbin alev aldığında

Dumanın gözüne kaçtığını

Fark etmelisin...”

Aşk uçup gidecek ve ateşi küllenecektir.

Göze kaçan duman yaşarmaya neden olur. Ağlatır acı verir...

Olan biteni net görmekten alıkoyar.

Bu kez size “KALBİN KİTABI” adlı yapıttan bölümler sunuyorum.