Giriş yapmadınız.

• "erhanardic" bir erkek
  • Konuyu başlatan "erhanardic"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 22.04.2012, 20:05

MSN düşme sorunu

öncelikle herkeze selam arkadaşlar.. şimdi benim internet kafem var 30 makınam var makınalar 15 / 15 ayrı olmak uzere 2 farklı modemle ınternet ayarlı bı sekılde çalışıyor..
VDSL kkullanıcısıydık fakat adil kullanımdan dolayı 2 adette adsl hat çektırdık 8mbp şimdi olay şu vdsl hat aktıfken hızı 1 mpbs olsa bıle asla kesıntı yaşanmıyor msnlerde anlık duşme v.s
ADSL 8mpbs oldugu hallde ınternette bir sorun olmuyor ama sürekli msnlerde duşme yasanıyor kopuyor baglanıyor bılmem ne bır suru sıkıntı ıyıce canımız sıkıldı telekomu arıyoruz
vırus dıyor ne vırusu arkadasım vırus vdsl hat baglı ıken gelmıyoda adsl takılı oldugundamı çıkıyor ortaya şimdi bazı arkadaslar sunları dıyecektır sımdıden cvp vereyım bosuna
foruma kalabalık yapmasınlar :

1-) sisteme format felan atmama gerek yok !
2-) contact dosyasından ne sılersen sıl aynı !
3-) friwalmıdır ne karın agrısı ektı bıle etmıyor !
4-) makınelerde kesınle nod 32 v.s vırus programı yok !
5-) msnlerı kaldır yukle mukle geç o ışlerı !
6-) temız dns vereyım bılmem ne oda hıkaye !

not : ınternetımde kesınlıkle ve kesınlıkle kopma yok sadece msnler kapanıyor tekrar açılıyor buda musterılerımın ve benım gerılmeme neden oluyor..
bu konu ıle bana her kım yardımcı olur bu sorunu çözersek yemın ederım maddı hedıye olacaktır. :gelgel:

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 23.04.2012, 01:05

bilgisayarlarin güncellemeleri yapiliysa
yukaridaki dediklerinizi yaptiginizda yine msn kopmalar oluyorsa

size sunu diyebilirim denemenizde fayda var
telefon hatti olan her yer 8 mbps desteklemiyor.
siz 8mbps alirsiniz hattiniza 8mbps yukleme yapildiginda netiniz kisa süreligine gider gelir(fark edemezsiniz siz bunu) sürekli kopmalar olur.
internet saglayicinizi arayip kisa süreligine kademeli olarak internet hizinizi düsürmesini söyleyebilirsiniz.
6mbps hizda kullanin yine ayni olursa 4mbps cekmesini söyleyin ve kullanin bu sekilde.

• "erhanardic" bir erkek
  • Konuyu başlatan "erhanardic"

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 24.04.2012, 17:53

öncelikle ilgin için çok teşekkur ederim onur. şimdi benim vdsl hattım 32 mbps FAKAT adil kullanımdan dolaytı 1 mbps dusuruluyor bu yuzden adsl aldık 8 olsun dıye zaten test yapmadan destekleme olmadan vermıyorlar hatları onceden gelıp test etıler sonra verdıler 32 mbps bıle destekleyen bı alt yapı 8 mpbs lık bır adslı yıde kolaylıkla desteklemesı lazım benım kendı yaptıgım testlerde. vdsl 24 mpbs buluyor adsl 6 mpbs olarak gozukuyor. kafayı yemek uzereyım sorun ne ? :gelgel:

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Wednesday, 25.04.2012, 02:18

vdsl ile adsl farkli seyler.
adsl hattini 8 mbit desteklemedigi icin 6 mbit cekmisler demek ki
senin sorunun adsl hatti ile alakali ( senin pclerde sorun yok anlattigina göre )
Filtreleme Yazılımı ayarlarinda her bilgisayar icin kullanabilecegi max. download hizini ayarladin mi ?
bunlari da gectik modemin çıkısından 1 pc ye internet kablosunu bagla (deneme amacli Filtreleme felan olmasin) deneme yap kesilmeler var mi?
yine kesilmeler oluyorsa adsl hattinda sorun var 4 mbit'e indirip denemen gerekli

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "****ONUR*****" (25.04.2012, 09:38)

C@NISI

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Wednesday, 20.06.2012, 16:00

arkadaslar bir sorunum var bugün msnemi acamadim yeni sürüm cikmis bende yenisini isdemiyorum eskisinden memnundum yenisi cok karisik eski sürümü kulana bilmek icin ne yapmam gerek eskiyi bür türlü kapul etmiyor yardimci olursaniz sevinirim

6

Wednesday, 20.06.2012, 16:23

Bildiğim Kadarı Ile Güncelleme Gelince Eskiye Dönemiyorsunuz,
Yeniyi Kullanmak Zorunda Kalıyorsunuz.
Eskiyi Tamamen Pc'nizden Kaldırıp,
Yeniden Istediğiniz Bir Versiyonu Indirmeyi Deneyin Işe Yarar Belki.
Eskiyi Bu Link'de Anlatıldığı Gibi Sağlıklı Bir Şekilde Kaldırabilirsiniz
-> eski MSN yi kaldırmak

Bu Link'de de 2011 de Kullanılan Versiyonu Indirmeniz Için Bilgiler Mevcut
-> Windows Live Messenger (2011)

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "E.Günbey" (20.06.2012, 16:33)

• "))ONUR((" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 21.06.2012, 12:40

Messenger yeni sürüm çikardiginda herkezi yeni sürümü kullanmaya mecbur tutuyor ne yazik ki ama her sorunun bi çözümü vardir :thumbup:
Masaüstünde windows live messenger kısayoluna sağ tıklayıp özellikler oradAn uyumluluk sekmesi oradan bu programı aşağıdaki için uyumluluk modunda çalıştır seçeneğini işaretleyip altında windows 2000i seçin uygulayıp çıkın.
Messengeri baştan başlattığınızda (bilgisayarinizi da resetleyebilirsiniz) bir kereye mahsus onarım yapacak sonra sorunsuz kullanabilirsiniz.