Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TurkEce/GnL" bir kadın
  • Konuyu başlatan "TurkEce/GnL"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 29.04.2012, 10:14

19 Mayıs genelgesine durdurma / Yasak Kalkti

Konya'da 25 yaşındaki bilgisayar programcısı Alper Ayhan, avukatı Ahmet Gürol Şağban aracılığıyla, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 11 Ocak 2012 tarihindeki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının başkent dışında sadece okullar ve öğrenciler ile kutlanmasını, stadyumlar ve meydanlarda kutlanmasını yasaklayan genelgesinin yürütmenin durdurulması ve iptali için Danıştay'a başvurdu.Danıştay 10'uncu Daire Başkanlığı'da başvuru sonucu yürütmenin durdurulması kararını aldı.

Kendisini "ülkesini seven iyi bir Atatürkçü" olarak tanıtan genç bilgisayar mühendisi, Konya Selçuk Üniversitesi mezunu, özel bir şirkette çalışıyor ve bekar. Danıştay'a ilk başvurduğunda kendisine sosyal medyada verilen destekle cesaretlendiğini ve kendisi gibi düşünen on binlerce genç olduğu için yalnızlık çekmediğini söyledi: "Milli bayramlar, milli günler okullara hapsedilecek şeyler değildir, ben de bir Türk genci olarak bu bayramı kutlamaya ve bu coşkuyu yaşamaya hakkım olduğunu düşündüm, davayı açtım. Aslında 19 Mayıs'ın bütün halkımızca kutlanmasını savunmak adına böyle bir davayı açmak bile üzüntü verici durum. Kanunlarda da açıkça belirtiliyor, benim bu bayramı kutlama hakkım var."

"BİRİNCİ VAZİFEMİ YAPTIM"
"En çok milli bayramlar Kuzey Kore'deki gibi kutlanıyor benzetmelerinden rahatsız oldum. Türkiye'de bayramlar Kuzey Kore usulü kutlanmıyor. 19 Mayıs'ın halktan uzaklaştırılması Türk yargısınca da uygun görülmedi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın gösterdiği bazı gerekçelerde akıl ve mantık dışı bulunup herkesce komik karşılandı. Acaba 'Yeterli vakit kalmadığı için yapmayalım' bahanesinin arkasına mı sığınılacak çok merak ediyorum. Öyle olsa bile milli bayramları coşkuyla kutlamak için Türk gençliği her zaman vazife başında olacak. Çünkü bu bizim birinci vazifemizdir. Ben de birinci vazifemi yerine getirdim."

"Bütün ümidim gençliktedir."
M.Kemal ATATÜRK

Başvuru neticesinde Danıştay'a tek başına 19 Mayıs kutlamalarının iptaliyle ilgili olarak dava açan ve kazanan 25 yaşındaki Alper Ayhan kardeşimize teşekkür ediyoruz :1alkis:

2

Sunday, 29.04.2012, 11:48

Haberlerde İzlediğimde Çok Mutlu oldum İste Atamızın Gençliği...

SILADA_N

Stajyer

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 29.04.2012, 13:42

:1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: yurekten kutluyorum isde ATATURKUN istedigi genclik bu yolun acik olsun alper ayhan

qupido

Jüri

• "qupido" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 29.04.2012, 14:30

helal olsun başka diyeceğim yok ...
:1alkis: :1alkis: :1alkis: