Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1diablo

Profesyonel

• "1diablo" bir erkek
  • Konuyu başlatan "1diablo"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 5.05.2012, 16:07

MUHTEŞEM BİR DUA HAZİNESİ (Zikirler, Anlamları, Faziletleri) 4

14 ************** İmanla Ölmek İçin ******************

"Ya Hayyu Ya Kayyum, Ya Zel Celâli Ve’l İkrâm,
Allahümme inni eselüke en tuhyiye kalbi bi nuri marifetike
ebeden,
Ya Allah, Ya Allah, Ya Allah Celle Celâlüh"

Fazilet :

(Bu duayı sabah namazının sünneti ile farzı arasında okuyan imanla ruhunu teslim eder.) [Tirmizi]
15******************************
BU DUAYI SABAH AKSAM OKUYANA HIÇ BIRSEY ZARAR VEREMEZ

“Bismillâhillezî lâ yedurru measmihi Şey’ün fil’ardi velâ fissemâi ve Hüvessemi’ul Aliym.”

Anlamı:
"Yüce Allah’in ismiyle hareket ederim. O yüce Allah ki, O’nun mübârek ismiyle hareket edildigi (O’nun ismi söylendigi) vakit, yerde ve gökte hiçbir sey okuyana zarar veremez. O yüce Allah, her seyi en iyi isiten ve en mükemmel bir sekilde bilendir.."

Fazileti:
Sabah-akşam, 3 defa, "Bismillâhillezî lâ yedurru maasmihi şeyün fil erdı velâ fissemâi ve hüvessemîul alîm" okuyan, büyücü ve zalimden emin olur. Sabah okuyan akşama kadar, akşam okuyana da, sabaha kadar hiç belâ gelmez [İ. Mâce]
"Bu duanın akşam sabah okunması tavsiye edilmektedir.”

16***************************

"Allahümme inniy es-elüke bi enne lekel hamdü la ilahe illa ente ya hannanü,ya mennanü,ya bediy-as semavatı vel ardı ya zel celali vel ikram".

İsmi Azam duası. Enes radıyalahü anh .den rivayet edilen bir hadiste Efendimiz Aleyhisselam adamın birinin dua ederken duasını işitince ona, sen İsmi Azam ile dua ediyorsun.Bu dua ile dua edip okuyan kimsenin mutlaka dilek ve muradı hasıl olur,buyurdu.

17***********************

Cebrail Aleyhisselam, Resulullah –S.A.v- Efendimizin yanına geldi ve ‘’Ya Muhammed! Hasta mısın?’’ diye sordu. ‘’Evet’’ cevabını alınca Cebrail Aleyhisselam şu duayı okudu:
* Bismillahi erkike min külli dain yü’zike ve min şerri külli nefsin ev ayni hasidin Allahü yeşfike bismillahi erkike*

‘’Allah’ın adıyla. Sana eza veren bütün hastalıklara karşı, bütün kötü nefis ve hasetçi gözlere karşı sana okuyorum. Allah sana şifa versin. Ben Allah’ın adı ile sana dua ediyorum.’’

18****************

Peygamberimiz (S.A.V) nin çok okuduğu dua olarak naklediliyor.

“Allahümme inni eselükes-sıhhate vel-afiyete vel-emanete ve hüsnel-hulkı verrıdae bilkaderi birahmetike ya Erhamerrahimin”

Anlamı:
‘Ya Rabbi, senden, sıhhat ve afiyet ve emanete hıyanet etmemek ve güzel ahlak ve kaderden razı olmak isiyorum Ey merhamet sahiplerinin en merhametlisi! Merhametin hakkı için, bunları bana ver!.’’

19***************************
“Sübbûhun Kuddûsün (Rabbuna ve) Rabbül melâiketi verrûh”

“Allâh-ü Teâlâ bütün noksan sıfatlardan münezzeh ve mukaddestir Meleklerin ve Rûh (Cebrâil)’in Rabbidir”

Bu zikir meleklerin yaptığı bir zikir olup, yapılması önerilir.

20*******************

" SübhanAllahi velhamdülillahi ve la ilahe illAllahü vAllahü ekber. vela havle vela kuvvete illah billahil aliyül azim”

Manası:
Allah’ı hamd ve tesbih ederim. Allah’tan başka ilah yoktur ve O en büyüktür.

- diyen kimse için cennette bir ağaç dikilir ki, bir atlı 500 sene gitse gölgesini bitiremez
-(En üstün tesbih SübhanAllahi velhamdülillahi ve la ilahe illAllahü vAllahü ekber’ dir.) [Müslim]
-Günahları affettiren en kıymetli tesbih

-Bir kimse (SübhanAllahi velhamdülillahi ve la ilahe illAllahü vAllahü ekber. vela havle vela kuvvete illah billahil aliyül azim) derse:
Hem tespih: SubhanAllah
Hem tekbir: Allahüekber
Hem Tahmid: Hamd
Hem Tehlil: La ilahe illAllah.
Hem temcid: vela havle vela kuvvete illah billahil aliyül azim.
Söylemiş olmakla, en kıymetli tespihi okumuş olur.

21 ****************************

°Yatarken 3 kere "Estağfirullah el Aziym Ellezi La İlahe İllahü El Hayyel Kayyumu ve Etübü İleyh"

diyenin deniz köpüğü kadar günahı olsa afvedilir. (tam bir pişmanlıkla söylenmeli)

22*************************
°"Zikrin Efdali LAİLAHEİLLAllah (1 kere söylediğinde 4000 derece yükselirsin ve defterinden 4000 büyük günah silinir), duanın makbulü ELHAMDÜLİLLAH’dır"
Hadis’i Şerif (Tirmizi)
° Her zikri Allah’ın C.C. huzuruna Melekler yükseltir “LÂ İLAHE İLLAllah” ise aracısız, engelsiz ve direk olarak Allah’ın C.C. huzuruna çıkar, Allah’ın huzurunda söyleyen kişinin mağfiret olunması için inler durur. “LÂ İLAHE İLLAllah” ile Allah C.C. arasında perde yoktur. Cennet’in 8 kapısı üzerinde yazar. Yedi kat gökleri ve yerleri ve içindeki her şeyi ve yaratılmış her şeyi, terazinin bir kefesine koysanız bir kefesine “LÂ İLAHE İLLAllah” Kelime-i Tevhid’ini koysanız, “LÂ İLAHE İLLAllah” ağır gelir. Seksen senelik kafir’i bile bir kere kalp ve dille söylemesiyle tertemiz eder BİİZNİLLAH.
- LÂ İLAHE İLLAllah 99 belayı defeder, en hafifi ise sıkıntıdır.

23*************************
“Lâ ilâhe illAllahü vahdehü lâ şerîke leh lehülmülkü ve lehülhamdü ve hüve alâ külli şey’in kadîr”

Manası:
Allah’tan başka ilah yoktur. İbadete layık yalnız Allah’tır, O birdir, ortağı yoktur, kâinat Onun mülküdür, hamd Ona mahsustur, O her şeye kadirdir.
Fazilet:
Bir kere söyleyen Hazret-i İsmâil neslinden on köle azad etmiş gibi sevaba nâil olacağı ve tam bir ihlâsla kalben tasdik, lisânen de söylediği takdirde, Hazret-i Allah Celle ve A’lâ’nın o zikri söyleyen kuluna re’fet ve rahmet nazarıyla bakacağı ve onun tevhidini ve şükrünü kabul edip, taleb ve isteklerine icâbetle hacetlerini de kaza edeceği gibi, bu tesbihi zikredenlerden daha çok bir sàlih amel sahibi de bulunmayacağı ayrıca bildirilmiştir. (Et-Tergîb, 2/418)
Duaların en hayırlısı, Arafe gününde yapılan duadır. Ben ve benden evvelki bütün peygamberlerin dualarının en hayırlısı da, (Lâ ilâhe illallàhu vahdehû lâ şerîke leh, lehül-mülkü ve lehül-hamdü ve hüve alâ külli şey’in kadîr.) zikridir." (Feyzül-Kadîr, 3/4005)

24******************************
Evinden çıkarken

“Bismillahi, tevekkeltü alellahi, La havle vela kuvvete illa billah”

diyen, tehlikelerden korunur, şeytan ondan uzaklaşır.[Tirmizi]

Manası:
Ben Allah’a tevekkül ettim, güç ve kuvvet sadece Allah’ın lütuf ve ihsânıyladır"

Fazilet:
Ümmü Seleme’nin rivayetine göre Resulullah (S.A.s) evinden çıkarken şöyle derdi:
"Allah’ın ismini zikrederek çıkarım. Ben Allah’a tevekkül ettim. Allah’ım hata yapmaktan,
yolumu şaşırmaktan, zulmetmekten, zulme uğramaktan, cahillikle başkasına bela olmaktan ve başkasının cahilce davranışıyla karşılaşmaktan sana sığınırım" (Tirmizî, Deavat, 35))

25**************************
YÜZDEKİ YARALAR İÇİN DUA:
“Allahümme musağğıra’l kebir ve mükebbire’s sağir! sağğır ma bi “

Anlamı : ey küçüğü büyüten,büyüğü küçülten Allahım bendeki bu rahatsızlığıda küçült yok et

26***************************
Şükür zikri:
(Allahümme mâ esbaha bi min nimetin ev bi-ehadin min halkıke, fe minke vahdeke, lâ şerike leke, fe lekel hamdü ve lekeşşükür)

Manası:
Ya Rabbi, bana ve diğer yarattıklarına verdiğin maddi ve manevi nimetlerin sabaha (akşama) kadar bizim yanımızda kalması yalnız Sendendir. Senin ortağın yoktur. Sana hamd ve şükrediyoruz.

27**********************

Nazar değene okunacak dua:
(Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanin ve hammatin ve min şerri külli aynin lammetin)

[Bu dua her sabah ve akşam üç defa okunup kendi üzerine veya hastanın üzerine üflenirse, göz değmesinden ve şeytanların ve hayvanların zararından korur.]
Manası:
Şeytanların, haşaratın ve kem gözlerin şerrinden Allah’ın kusursuz kelamlarına [âyetlerine yani Kur’ana] sığınırım. [Zira âyetlerinde gizli açık her ilim, her ihsan, her tedbir vardır.]

Not : Alıntıdır.
Kusura bakmayın biraz uzun oldu [/b]

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "1diablo" (5.05.2012, 16:17)

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TurkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 22.05.2012, 11:09

Burdan not almam gereken dualar var ;) Uzun olurmu? Ne kusuru Allah razı olsun,ellerin dert görmesin kardeşim...