Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1diablo

Profesyonel

• "1diablo" bir erkek
  • Konuyu başlatan "1diablo"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 5.05.2012, 16:14

MUHTEŞEM BİR DUA HAZİNESİ (Zikirler, Anlamları, Faziletleri) 2

[b][b]
1****
En kıymetli tesbih, namazlardan sonra çekilen :

SübhanAllah
Anlamı:
Allah noksanlardan uzaktır, kemal sıfatlarla muttasıftır(sonsuz yüce sıfatlara sahiptir).

Elhamdülillah
Anlamı:
Hamd Allahadır( Bütün övgüler ona aittir.Övülmeye değer sadece Yüce Allah (C.C) dir.)

Allahü ekber
Anlamı:
Allah en büyüktür

Namaz tespihatının önemi:
“Resullullah Efendimizden sav rivayet edildiği üzere farz namazın edasından sonra toplam yüz defa tesbih Sübhanellah hamd elhamdülillah tekbir Allahüekber ve bir defa tehlil la ilahe illAllah okunmasının sırrı bu fakire göre namaz içindeki eksiklikleri tekbir ve tesbihle telafi etmek bu ibadeti layıkiyle ve tam olarak yerine getiremediğini itiraf etmektir"(İmamı Rabbani Mektubatı Rabbani İstanbul Semerkand yayınları)demiştir.
Yine namazdan sonra tesbihat yapmanın bir diğer önemli hikmeti her bir zikrin insan için birer sadaka hükmünde olmasıdır.(Müslim zekat 53 Mesacid 142)

Bu tesbihlerden sonra en kıymetli tesbih ve zikir

2****
La ilahe illAllah demektir(aşağıda anlam ve fazileti bulunmaktadır)

Peygamberimiz (sav), "İki kelime vardır Söylemesi çok kolaydır Terâzîde çok ağır gelirler ”

“SübhânAllahi ve bi-hamdihi sübhânAllahil-azîm”

Anlamı: “Allah’ı, ona hamd ederek tesbih ederim, büyük Allah’ı tesbih, ederim”

Fazilet: "Günde yüz defa sübhânallâhi ve bihamdihî diyen kimsenin deniz
köpüğü kadar dahi olsa tüm günahları affolunur"
124.000 SEVAP YAZILIR.
BU KELİME Allah’IN C.C. EN SEVDİĞİ HAMDLERDEN BİRİDİR. DİLDE HAFİF MİZANDA AĞIRDIR

3***
Çok önemli zikirler salavatlardır.

Sürekli salavat getirin; zira salavat amellerin en üstünüdür.Pek çok salavat vardır.Her birisinde pek çok hikmet vardır.Aşağıdaki salavat en sık okunan salavatlardandır.

“Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed”

Anlamı:
“Allahım (peygamberimiz) Hz.Muhammed’e ve aline (evladu iyaline) rahmet eyle.”
Faziletleri:
Peygamber Efendimiz (S.A.V) şöyle buyuruyor:
: * KIYAMET GÜNÜ BANA İNSANLARIN EN YAKIN OLANLARI ÜZERİME EN ÇOK SALAVATI ŞERİFE GETİRENLER OLUCAKTIR .
* KİM Kİ BANA BİR DEFA SALAVATI ŞERİFE GETİRİRSE AllahU TEALA O KİMSEYE ON DEFA SALAVAT GETİRİR .
*KİM Kİ CENABI HAKKA ONU MEMNUN VE RAZI ETMİŞ OLDUĞU HALDE KAVUŞMAYI SEVİNÇLE İSTERSE BENİM ÜZERİME ÇOKCA SALAVATI ŞERİFE GETİRSİN .
*KİMKİ BANA BİR KERE SALAVAT GETİRİRSE AllahU TEALA O KİMSEYE ON DEFA SALAVAT GETİRİR. VE ONUN ON GÜNAHINI BAĞIŞLAR VE ONUN DERECESİNİ ON DEFA YÜKSELTİR VE ONUN SEVAB DEFTERİNE ON SEVAP YAZAR .
* EY ÜMMETİM! CUMA GÜNLERİ BANA DAHA ÇOK SALAVATI ŞERİFE GETİRİNİZ ÇÜNKÜ ÜMMETİMİN CUMA GÜNLERİ GETİRMİŞ OLDUĞU SALAVATI ŞERİFE BANA ARZALONUR . KİM Kİ BANA SALAVATI ŞERİFE GETİRİRSE BANA DAHA ÇOK YAKIN OLUR .
*ÜMMETİMDEN HERHANGİ BİR KİMSE BANA SALATU SELAM GÖNDERİRSE Allah BANA RUHUMU İADE EDER . BENDE ONUN SELAMINI ALIRIM .
*ÜMMETİMDEN HER HANGİ BİRİ İŞİ GÜCÜ BOZULUP İHTİYAÇLARI ZORLAŞIP ÇIKMAZA GİRDİĞİ ZAMAN BENİM ÜZERİME ÇOK ÇOK SALEVATI ŞERİFE OKUSUN ZİRA BENİM ÜZERİME OKUNAN SALAVATI ŞERFİLER TÜM HÜZÜN VE KEDERLERİ SIKINTI VE TASALARI MÜSİBETLERİ İZALE EDER. RIZIKLARI ÇOĞLATIR İŞLERİN İHTİYAÇLARIN GÜZELCE SONA ERMESİNİ SAĞLAR .
*KİM Kİ BENİM ÜZERİME BİR GÜNDE BİN (1.000) KERE SALEVATI ŞERİFE GETİRİRSE CENNETTEKİNİ YERİNİ GÖRMEDEN ÖLMEZ .
*KİM Kİ BANA SABAHLEYİN ON DEFA VE AKŞAMLEYİN ON DEFA SALEVATI ŞERİFE GETİRİRSE KIYAMET GÜNÜ ŞEFAATİM ONA ULAŞIR .
*KİM Kİ BENİM ÜZERİME BİR SALEVATI ŞERİFE GETİRİRSE AllahU TEALA ONA BİR KIRAT SEVAB YAZAR KIRAT İSE UHUD DAĞININ BİR MİSLİ KADARDIR
*EY ÜMMETİM NEREDE OLURSANIZ OLUN BANA SALATU SELAM OKUYUN ÇÜNKÜ SİZİN SALATU SELAMINIZ BANA ULAŞIR .
*BENİM ÜZERİME SALAVATI ŞERİFE GETİREN KİMSE İÇİN SIRAT KÖPRÜSÜ ÜSTÜNDE BİR NUR OLACAKTIR . BİR KİMSE SIRATTAN GEÇERKEN NUR EHLİ OLUNCA ARTIK CEHENNEM EHLİ OLMAZ .
*ÜMMETİMDEN BİR KİMSE CENABI HAKTAN BİR DİLEKTE BULUNACAĞI ZAMAN AllahIN PEYGAMBERİNE SALAVAT GETİRSİN . SALAVATI ŞERİFE GETİRDİKTEN SONRA İSTEYECEĞİ ŞEYLERİ İSTESİN VE SONRA YİNE AllahIN PEYGAMBERİ HZ MUHAMMED (a.S) A SALAVATI ŞERİFE GETİREREK DUASINI BİTİRSİN ÇÜNKÜ İKİ SALAVAT ARASINDAKİ DUA KABUL OLUR ZİRA CENABI HAK ÇOK MERHAMETLİ ÇOK KEREM SAHİBİDİR İKİ SALAVATI ŞERİFEYİ KABUL BUYURUP DA İKİSİ ARASINDAKİ İSTEKLERİ BOŞ ÇEVİRMEZ REDDETMEZ ONLARIDA KABUL EDER VE VERİR .

4 *****
Her namazın arkasından, her günah işlediğinizi düşündüğünüz anda,dua etmeden önce, aklınıza geldiği an mutlaka tevbe edin.
Sık sık bu zikri yapın. Aşağıda en sık kullanılan tevbe zikri verilmiştir.

“Estağfirullahel’azîm (el kerim, er rahim) ellezî lâ ilâhe illâ huv el-hayyel-kayyume ve etubü ileyh.”

Anlamı:

“Kendisinden başka ilah olmayan, ebedî hayatla diri olan “Hay”, her şeyin varlığı kendisine bağlı olup, her şeyi ayakta tutan, kâinatı yöneten,”Kayyum” (keremi ve ihsanı bol “Kerim”, merhameti ve bağışlaması bol, esirgeyen “Rahim”) olan Yüce Allah’dan beni bağışlamasını diler ve günahlarıma tövbe ederim.!”
Fazileti:
Hadis-i şerifte, (Her namazdan sonra, üç kere, Estağfirullahel’azîm ellezî lâ ilâhe illâ huv el-hayyel-kayyume ve etubü ileyh okuyanın, bütün günahları afv olur) buyuruldu"

Yatağa girince 3 defa "Estağfirullah el azim ellezi lâ ilahe illâ hüvel hayyel kayyum ve etubü ileyh" okuyan kimsenin günahları, deniz köpüğü kadar pek çok olsa da, affolur. [Tirmizi]
Günde en az 99 tevbe zikri edilmesi önerilir.
Okuyan kimsenin günahlari, deniz köpügü kadar pek çok olsa da, affolur.

5 ****
“Rabbiyesir vela tuassir Rabbi temmim bil-hayır”
“Rabbim işimi kolaylaştır, güçleştirme, Rabbim bu işi hayırla tamamla!”

Her işe başlamadan önce mutlaka bol bol zikrediniz.Okuyan ve zikreden insanlar faziletini anlata anlata bitiremez.
-İşiniz hayırla sonuçlanır.
-Zor işler zahmetsizce tamamlanır.
-Kapalı yollar açılır, ders çalışanlar kolayca anlar.
-Öğrenmeyi istediğiniz şeyleri kolayca öğrenirsiniz.
-Sınavlara girmeden önce okuyun (Ama çalışmadan beklentiye girmeyin )
-Size zahmetli olan, sıkıntılı olan her iş hafif ve sıkıntısız şekilde hallolur.

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TurkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 22.05.2012, 11:18

Ellerine sağlık süper dualar zikirler.Hele üç aylara girdiğimiz bu günlerde, tövbe ne kadar edersek o kadar makbul olacağı bir ayda.Bu paylaşımda bir hatamı düzelteceğim sayenizde.Çok küçükken rahmetli annemin öğrettiği devamlı okuyun dediği bir dua vardı.Ben doğru olduğuna emin olduğum için araştırmamıştımda ancak küçükken yanlış ezberlemişim demekki malum annem okur onun ağzından ezberlerdim ^^ Söylediğim hali buydu "Rabbiyesil velatasil rabbil temin ve bil hayır" Doğrusu böyleymiş “Rabbiyesir vela tuassir Rabbi temmim bil-hayır” :aro:

STORM

Stajyer

• "STORM" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 22.05.2012, 11:23

paylaşım için teşekkürler

• "cappadocai" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Wednesday, 12.04.2023, 16:59

çok güzel teşekkürler