Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "AllaTurkaa" bir erkek
  • Konuyu başlatan "AllaTurkaa"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 22.10.2006, 13:05

Sitenizde kendi Radyonuz : Flatcast

Herkezin bir Radyosu var, benim niye olmasin diyorsaniz?! haklisiniz

-Öncelikle Flatcast 'a üye olmaniz gerekiyor: YARDIM

-Sonra Burdan
Flatcast 'in sayfasina geçiyorsunuz.
ve aşagida gördügünüz resimlerde yazilanlari uyguluyorsunuz.

Nickinizin hemen altinda bulunan Broadcaster's Area (Meine Sendezentrale) yazan yere tiklayin.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Resimdeki gibi Create New Stream (Neue Sendung anmelden) buradan yapabilirsiniz.

Güvenlik Kodunda bulunan harflerin yazili$ina dikkat edin, kücük-büyük

Dj şifrenizi resimdeki sayfadan degişebilirsiniz, (not: admin şifreniz ile ayni olmasin) bu şifre ve SID ile dj'leriniz yayin alabilirler.

1-Bu sayfada radyonuzun yayin kalitesini ayarlayabilirsiniz. Önerilen kalite 64 KBit/s. (Not: 128 KBit/s seçerseniz radyonuza dinleyicilerin girmesinde sorun yaşanabilir.)
2-Radyonuzda kullanmak istediginiz sürümü burdan seçebilirsiniz. (F5.2 en son sürüm şu anda)
3-Burdan flatcast üzerinde radyonuzun görüntülenen simgesini seçebilirsiniz.

Flatcast in Türkiye listesine girebilmek icin Türk Bayragini işaretleyin

1-Radyonuz için bir site adresinizin mutlaka olmasi gerekiyor, ayrintili bilgiye BURDAN ulaşabilirsiniz.
2-Radyonuzun boyutlarini burdan ayarlayabilirsiniz. (not: önerilen boyutlar 600x800 pxl)

küçük: 480x640

orta: 600x800 Önerilen!!

büyük: 768x1024

Burda Public your stream in the Flatcast Program Guide yazan seçenegi seçin.
Eger radyonuzun Flatcast'ta misafirler tarafindan görünmesini istemiyorsaniz
Don't public your stream in the Flatcast Program Guide seçebilirsiniz (Not: tavsiye etmiyoruz!)

Son olarak sag aşagi koşede bulunan Register yazan yere tiklayarak islemi tamamlayabilirsiniz. (Not: bu islemden sonra yeni bilgileriniz size mail olarak iletilecektir.)

geldik i$in sonuna, daha evel Üye Kaydi olurken verdiginiz E-Posta adresinize, icinde iframe kodu bulunan bir mail gelecek,
o kodu (az biraz degistirerek) Sitenizin HTML bölümüne yapistirin.

bizim actigimiz örnek Radyonun Kodu

Kaynak kod

1
2
<IFRAME height="600" width="800" src="http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=212169" scrolling="no" frameborder="0">
</IFRAME>

radyonuzun bir POPUP penceresinde acilmasini istiyorsaniz bu Kodu kullanin, boyutlarini tabi kendi radyonuza uygun yapin.
önce bu kodu <head> ve </head> in arasina yapistirin

Kaynak kod

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
<SCRIPT LANGUAGE='JAVASCRIPT' TYPE='TEXT/JAVASCRIPT'>

<!--
var win=null;
function NewWindow(mypage,myname,w,h,pos,infocus){
if(pos=="random"){myleft=(screen.width)?Math.floor(Math.random()*(screen.width-w)):100;mytop=(screen.height)?Math.floor(Math.random()*((screen.height-h)-75)):100;}
if(pos=="center"){myleft=(screen.width)?(screen.width-w)/2:100;mytop=(screen.height)?(screen.height-h)/2:100;}
else if((pos!='center' && pos!="random") || pos==null){myleft=0;mytop=20}
settings="width=" + w + ",height=" + h + ",top=" + mytop + ",left=" + myleft + ",scrollbars=no,location=no,directories=no,status=no,menubar=no,toolbar=no,resizable=no";win=window.open(mypage,myname,settings);
win.focus();}
// -->
</script>

sonra bunu <body buraya> kodunun icine yapistirin bodynin icinde olmali
Boyutlara ve radyonun sid numarasina dikkat!

Kaynak kod

1
onLoad="NewWindow('http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=212169','radyo','815','615','custom','front');"

Edit:
Güncelleme by Masum Masum

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "(Masum)" (28.04.2010, 21:14)

• Özel mesaj gönder

2

Wednesday, 29.11.2006, 17:41

bende bir radyo kurmak istiyorum fakat bir türlü başaramadim flatcast kullanici adini şifresini ladin yayinlama işini başaramadim kendime ait web adresimde yok Domail de almadim yardimcı olursanız sevinirim..

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Wednesday, 29.11.2006, 20:06

@Selahattin50

bana özel mesaj (öm / pm) olarak: assagdaki bilgileri gönder,
1. >wwwistedigin.allaturkaa.de domain'i (yani radyonun ismi)
2. flatcastdan email ile gelen iframe kodunu
3. ve son olarak (üste pencereye) gelmesini istedigin yazi

üstpencere le ne demek istedigime burdan bakabilirsin.

Helin

Acemi

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 19.12.2006, 08:10

slm herşeyi yaptım ama homepage nedemek oluyor

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Tuesday, 19.12.2006, 09:36

@Helin,
Homepage --> Site oluyor, eger kendi siten yoksa ve bu siteyi sade radyo icin kullnamak istiyorsan bizden ücretsiz alabilirsin!

örenek --> http://www.omurfm.allaturkaa.de/ bunun icin admine özel mesaj at

yada byethost dan kendin yap örnek --> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=1365

ekersu

Acemi

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 24.12.2006, 18:59

ben iyi kötü hallettim de dj ismi falan ne zaman veriliyor?sen kayıt olurken mi veriyorsun o ismi veya birden fazla ise onlar da üye olurken mi dj isimlerini alacaklar?

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Sunday, 24.12.2006, 20:30

@ekersu
dj lik yapan kisi radyonun ismini alir, yani flatcasta üye olurken kullanmis oldugun ismi alir, o yüzden kisisel isim üzerine radyo kurmayin.
Dj leri ayrim edebilmek icin, temalarin üzerine yazilir!!

hl_BoZo

Acemi

• Özel mesaj gönder

8

Thursday, 4.01.2007, 20:11

Ne Yaptıysam sayfaya tam olark yerleştrmedim ben ya Sürekli scroolbar tusları kaybolmadı :S

bu Konuda Yardım Edermsnz ?

• Özel mesaj gönder

9

Friday, 12.01.2007, 09:48

bende radyo kurdum ama adres alamıyorum yardımcı olursanız cok sevinirim. ilginize şimdiden tesekkürler

cetinM

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

10

Friday, 12.01.2007, 09:54

@Hasancan
slm kardesim nasil adres alamiyorsun onuda yazarmisin ona göre yardim edelim kardesim

• Özel mesaj gönder

11

Friday, 12.01.2007, 10:13

RADYONUN YAYIN YAPMA ADRESİ DEMEK İSTEMİŞTİM ÇETİN KARDES İLGİNE TSKLER RADYO KURDUM BURADAN ÖGRENEREK AMA YAYIN YAPMA ADRESIM YOK

• Özel mesaj gönder

12

Sunday, 14.01.2007, 14:16

Alıntı sahibi ""Hasancan""

bende radyo kurdum ama adres alamıyorum yardımcı olursanız cok sevinirim. ilginize şimdiden tesekkürler
satan2@mynet.com

kardeşim mynet email servisi emailine gelen html kodlarını göstermiyor onun için bence hotmail kullan

• Özel mesaj gönder

13

Monday, 15.01.2007, 07:36

asıl mail adresim bu milliyetçi kardeşim

• Özel mesaj gönder

14

Tuesday, 16.01.2007, 13:50

seLamLar ßen ßuraq flatcast radyo kuLLanıyorum sitemde ama ses sorunlarım var ses pıxelını dusurerek 32*16 yaptım ama hala daha ses kesıntılerıne uqruyor radyom ve qelen dınleyıcıler radyoyu terk edıor bana lutfen yardım edın sımdıden ılqınız ıcın tesekkurLer Cok saoLun msn adresım

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

15

Tuesday, 16.01.2007, 22:09

@CiLqin_LaZz,

önce ben sana bir sey sorayim, sonra ardindan hemen cevabin geliyor!
niye ayni soruyu 2 kere soruyorsun, ve gercekten burdan birinin sana msn üzeri yardim edecegine inaniyormusun??!

ses kesilme nedenleri!
uploadun düsük olmasi, yayin yaparken baska programlarin (msn, icq, skyp, emule, kazzaa vs. )calismasi

32*16 yi radyodan expertmode --> audio --> quality üzeride ayarladinmi??

sasemos

Acemi

• Özel mesaj gönder

16

Sunday, 21.01.2007, 00:10

MERHABA DEĞERLİ ARKADAŞLAR ÇOĞU RADYO SİTESİNE BAKTIM GENEL BİR SORUN BU "The stream is currently not available. Please try again later." VE BURADA BİR ÇOK SİTEDE AYNI SORON VAR BU SORUNUN HAL OLABİLMESİ İÇİN NE YAPILIR VEYA BELLİ BİR ZAMAN MI VAR BU KONUDA YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM İYİ ÇALIŞMALAR VE ŞİMDİDEN DEĞERLİ GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

oO_eLif_Oo

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

17

Sunday, 21.01.2007, 00:14

hmm... pup-up blockeri deaktive yapmaniz lazim.. internet ayarlarindan olabilir.. anti virus programlari engelleyebilir!!

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

18

Sunday, 21.01.2007, 00:18

@sasemos,
bu hata genelde Flatcast'da sorun olunca cikar ve bir süre sonra düzelir!
fakat radyo bir sitede degilse, yani sade flatcastdan aldiginiz linkde dinleniyorsa, ozamanda bu hata cikabiliyor!

Edit:

soruyu yanlis anladim

radyo kapali olunca bu yazi cikiyor

djisyankar

Stajyer

• Özel mesaj gönder

19

Sunday, 21.01.2007, 01:29

arkadasım bazende site yeni acılmışsada cıkar düzelmesi içinde emailini kontrol edip recester edip tekrardan ana sayfaya dönüp orada bulunan sov ayarlarını yapmana gerekebilir

• Özel mesaj gönder

20

Sunday, 21.01.2007, 15:33

Ben dediğiniz gibi bir radyo açtım.. RAdyo açana kadar hiçbir sorun da çıkmadı.. RAdyoyu açtım.. WWW.radyocu.cjb.net sitesine yerleştirdim. Ama bir başkası radyoya dinlemek için girince şu hata görülüyormuş ekranda
-soryy, but you can open only one flatcast stream-
nedenini bilen varsa söyleyebilir mi? teşşekkürler..