Giriş yapmadınız.

alevxz

Stajyer

• Konuyu başlatan "alevxz"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 1.07.2012, 02:31

Hareketli tema nasil yapilir Flatcast'ta ?

radyo için değişen resimli tema nasıl yapılıyo bir prg mı narsa rica edecem ismini

ilgilenenlere şimdiden teşekkürler

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 1.07.2012, 10:01

GIF resimlerini yapabileceginiz tüm programlarla yapabilirsiniz, misal Adobe Photoshop, Adobe Fireworks, GIMP, Photoscape vesaire, vesaire... (Google'den ararsaniz bir cok sonuc bulabilirsiniz).

Forumumuzda HAREKETLI TEMA diye aratirsaniz belki burdada bulabilirsiniz :1gözkirp:

*Ayrica bir cok arkadasimiz düz bir tema kullanip, cesitli GIF resimler ekliyorlar, buda temayi hareketlendirir, bilginize.
Hareketli GIF resim eklemek icin DESIGN TOOL tikliyorsunuz, Insert Picture tikliyorsunuz, Original SIZE secerseniz daha düzgün bir resim elde edebilirsiniz. Yine forumumuzda yada Google'de bir cok hareketli resim bulabilirsiniz.

alevxz

Stajyer

• Konuyu başlatan "alevxz"

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 1.07.2012, 12:50

benim aradığım temada tek koyuluyo ama sürekli aynı tema içinde resim değişiyo

4

Sunday, 1.07.2012, 13:01

Swf Text
Easy Gif Animatör
Jasc Paint Shop Pro
Advanced GIF Optimizer
Ulead GiF Animator <<<<< Bazı Tavsiye Programlar Bunlarla Söylediğin Tarzda Temalar Yapabilirsin
Ama Dediğiniz Gibi Bir Tema Yapmak Muhtemelen 2&3mb Felan Gibi Bir Boyutta Olacaktır Resim Çoğaldıkça kb Yükselecektir
Dikkat Etmeniz Gereken Nokta 100kb Üzerindeki Gif Resimlerinde Genelde Görüntü Kaybı (Bozulma) Yaşanıyor
Dolayısıyla Çirkin Kötü Bir Görüntü Oluşuyor Size MeRaL Arkadaşımızın Önerdiği Gibi Sonradan Gif Resim Eklemenizi Tavsiye Ederiz

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 1.07.2012, 13:06

Temaniza bir gif resim eklerseniz'de ayni tema ama icinde hareketli olan kisimlar varmis gibi görünür.
Misal:
Flatcast Fcp Tema-hareketli tema
dolunay hareketli buton gif myra ~~.meyra.~~

(indirip radyoda deneyin)
Tedip arkadasimin dedigi gibi, görüntü bozukluklari yasanmamasi icin tercih genelde bu yöndedir.

trmaxi

Stajyer

• "trmaxi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Tuesday, 3.07.2012, 11:25

Flatcast'e nasıl arka plan resmi ekleyebilirim. Desing Tool > Insert > Picture > diyorum tam boyut yapıyorum ama bi resim ekleyemedim.

• "мαѕυм" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Tuesday, 3.07.2012, 11:28

resim url adresini eklemeniz gerekiyor trmaxi
linke bakin

Fcp Hazirlamak ve Kayit etmek