Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Melye"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 20.07.2012, 17:16

Ramazan'ın Bereketini Dünyaya Yayacaklar...

İHH İnsani Yardım Vakfı, "Ramazan 2012" çalışmalarına "Ramazan'da İyiliğinize Bereket" sloganıyla start verdi. Ramazan iklimiyle bereketlenecek yardım çalışmaları dünyada 72 ülke ve bölge ile Türkiye'de 78 ilde tüm Ramazan ayı boyunca sürdürülecek. İHH'nın bu yılki Ramazan kumanya paketi bedeli 70 TL olarak belirlendi.
RAMAZAN SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

İHH, Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında hayırseverlerin zekât ve bağışlarını savaş, afet ve yoksulluk yaşanan bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. 20 yıldır tüm dünyada yardım çalışmaları yapan İHH ekiplerinin hazırlıkları heyecan dolu bir hareketliliğe sahne oluyor. Ramazan'da beş kıtaya uzun yolculuklar yapacak olan İHH ekipleri, ulaştıkları bölgelerde yardıma muhtaç insanların, muhacirlerin, yetim ailelerinin kapılarını çalacak, Ramazan bereketini uzak iklimlere taşıyacak. Ellerindeki kumanyalarla dünya ve Türkiye'deki ihtiyaç sahiplerinin iftar sofralarına misafir olacak İHH ekipleri, çöllerden sarp kayalıklara, denizlerden soğuk ülkelere kadar mesafe gözetmeksizin dünyanın dört bir yanında Ramazan coşkusunu yaşayacak ve yaşatacaklar.

HAYIRSEVERLER HANGİ YARDIMLARI NASIL YAPACAK

İHH'nın Ramazan çalışmaları hakkında bağışçılar İHH'nın www.ihh.org.tr internet sitesinden ve 0212 631 21 21 numaralı telefondan geniş bilgi alabilecekler.

İHH 2012 Ramazan çalışmasında;

-İftar programları
-Kumanya dağıtımı
-Gezici aşevi ile iftar programları
-Yetimlere ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık
-Zekât ve sadaka yardımları
-Eğitim yardımları yer alıyor.

Bir kumanya paketi: 70 TL
Ramazan çocuk paketi: 30 TL
Bir çocuk için bayramlık giysi: 80 TL
Bir kişi için iftar bedeli: 5 TL
Bir öğrenci için kırtasiye seti bedeli: 40 TL

İHH Başkanı Bülent Yıldırım: "Küresel iyilik hareketimizi devam ettiriyoruz"

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Av. Bülent Yıldırım, Ramazan çalışmaları hakkında "20 yıldır olduğu gibi bu yıl yine Ramazan'ın bereketiyle, hayırla, iyilikle, duayla ve azimle küresel iyilik hareketimizi devam ettiriyoruz. Kardeşlerimiz, bağışçılarımız, gönüllülerimizle hep birlikte bu Ramazan'ı da dünyadaki kardeşlerimizle hüznümüzü, sevincimizi, aşımızı, acımızı, tatlımızı paylaşmak için vesile olarak görüyoruz. İHH aracılığıyla yardım ve bağış yapmak isteyen kardeşlerimiz; 'kumanya seti bağışlayabilir', 'gezici aşevimizde iftar verebilir', 'yetimleri maddi olarak destekleyebilir ya da bayramlık hediye edebilir', 'çocukları hediye paketleri ile sevindirebilir', 'zekât, fitre ve sadakalarını ihtiyaç sahiplerine vakfımız aracılığıyla ulaştırabilir' yada 'öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilir.' İHH olarak bu Ramazan bizim için oldukça özel; çünkü bağışçı, gönüllü ve yardımsever kardeşlerimizin destekleriyle geçirdiğimiz 20 yılın sorumluluğu, olgunluğu ve onuruyla ilk günkü heyecanımızı yitirmeden büyük bir tecrübe ve birikimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

İHH'nın Ramazan'da çalışma yapacağı yerler

İHH Türkiye'de 78 ilde, dünyada ise Asya'dan Afrika'ya, Balkanlar'dan Ortadoğu'ya, Latin Amerika'dan Uzakdoğu'ya dünyanın 72 ülke ve bölgesinde Ramazan çalışması yapacak.

Yurt dışı Ramazan çalışmaların gerçekleştirileceği ülke ve bölgeler:

AFRİKA: Burkina Faso, Cibuti, Çad, Etiyopya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gana, Nijerya, Kamerun, Kenya, Sierra Leone, Somali, Malavi, Tanzanya, Uganda, Moritanya, Ruanda, Gambiya, Sudan, Mali, Zimbabve

GÜNEY ASYA: Açe, Azat Keşmir, Bangladeş, Hindistan, Jammu Keşmir, Kamboçya,Moro, Myanmar, Nepal, Pakistan, Patani, Sri Lanka, Vietnam

ORTADOĞU-KUZEY AFRİKA: Filistin (Gazze, Batı Şeria, 48 Toprakları), Irak, Libya, Lübnan, Mısır, Suriye, Tunus,Ürdün, Yemen

KAFKASYA: Abhazya, Acara, Adıgey, Ahıska, Azerbaycan, Çeçenistan, Dağıstan, Gürcistan, İnguşetya, Kabardey Balkar, Karaçay Çerkes, Kırım, Osetya, Rusya

ORTA ASYA: Afganistan, Doğu Türkistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Tataristan

AVRUPA-AMERİKA: Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Haiti, Küba, Kosova, Macaristan, Makedonya, Romanya, Sancak

Yurt içi Ramazan çalışmalarının gerçekleştirileceği iller:

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, İzmit, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak.

1diablo

Profesyonel

• "1diablo" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Friday, 20.07.2012, 17:35

Allah razı olsun gercekten cok iyi calısmalar yapıyorlar kendıleri. Bu mubarek ramazan ayında yoksulun karnını doyuracaklar ne güzel :) :aro:

Paylasım adına tesekkur edeyrum :iyi:

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TurkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 22.07.2012, 15:54

Ne güzel bir çalışma inşallah içine hile,hata karışmazda gerçek sahiplerini bulur.Bende arayıp öğreneyim bakalım bu yardım nereye nasıl yapılacak.Malum bu günlerde fakiride bulmak zor.En azından bilenler aracılığıyla doğru yerlere ulaşır.Teşekkürler Melye, sendende :aro: