Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "мαѕυм" bir kadın
  • Konuyu başlatan "мαѕυм"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 3.08.2012, 12:29

Marmaris İçmeler'de Denize Giren Kaşınıyor

Serinlemek için denize giren yerli ve yabancı turistler kaşınarak bölgeden uzaklaşıyor. Marmaris'in İçmeler Beldesi'nde denize girenlerde kaşıntı başladı.

Muğla'nın Marmaris İlçesi’ne bağlı İçmeler Beldesi’nde, son günlerde plajdan denize giren bazı kişilerde kaşıntı şikayetlerinin meydana gelmesi üzerine Muğla Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Nuri Tarkan başkanlığındaki ekip tarafından inceleme yapıldı, su örnekleri alındı.

İçmeler Belediye Başkanı AK Partili Zeki Eren, son günlerde belde plajından denize giren bazı kişilerde kaşıntı vakalarının görüldüğünün bildirilmesi üzerine Muğla Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden yardım istedi. Bunun üzerine Muğla Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Nuri Tarkan başkanlığındaki ekip, İçmeler’e gelerek, deniz yüzeyinde incelemelerde bulundu, su örnekleri aldı.

İnceleme sırasında denizanalarına rastlamadıklarını, ancak Keçi Adası yakınlarında su yüzeyinde beyaz köpükler tespit ettiklerini belirten Prof. Dr. Tarkan, "Köpükler tek hücreli bitkisel bir canlının aşırı üremesi sonucu meydana gelebilir.
Aşırı üreme aynı zamanda kirliliğin bir göstergesi. Denizin değişik yerlerinden ve köpüklerden örnekler aldık. Kesin sonucu laboratuarda bir takım incelemelerden sonra açıklayabiliriz
" dedi.

Kaynak Haber365