Giriş yapmadınız.

1

Friday, 24.08.2012, 14:14

Kiz ve ogullarinizi iyi yetistirin.

Kizlarinizi iyi yetistirin.
Kendi kendilerine yetmeyi ögretin.
Namuslu olmanin yürekten geçtigini ögretin. Evden çikar çikmaz ilk kösede eteginin boyunu kisaltmasina gerek olmadigini ögretin.
Istedigini giymeyi ögretin . Insanin ahlakinin sadece kendi beyninde oldugunu ögretin.
Kiskanilmanin sevilmeyle ayni olmadigini ögretin. Kiskanilmanin güzel, saygisizligin kötü oldugunu ögretin
Beni çok kiskanir, disari çikarmaz, sunu bunu giydirmez diyen adamla gurur duymamayi bunun aslinda kendine hakaret oldugunu ögretin.
Arayip neredesin ; kiminlesin vs. diyen adama seni tanimadan önce nasil davranacagimi bilmiyor muydum haddini bil demeyi ögretin.
Eslerini aldatan erkeklerin yanindaki ikinci kadin olmamayi ögretin.

Ogullarinizi iyi yetistirin.
Karsi cinse saygi duymayi ögretin.
Gece yarisi evine dönen kadinin "aranmadigini" ögretin.
Bir kadinin omzuna arkadas olarak da sarilabilecegini ögretin.
Dokunmaktan korkmamasini ögretin.
Sevmenin deger verme oldugunu ögretin.
Sahip çikmayla sahibi olmanin farkli oldugunu ögretin.
Bulunmaz Hint kumasi olmadiklarini; olsalar bile burun silinen mendillerinde kumastan yapildigini; hiç kimseyi küçük görmemeyi ögretin.

Ama bunlari önce kendi içinizdeki çocuga ögretin...

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 25.08.2012, 02:46

Sizin fikrinizdir saygi duyarim ama "iyi yetistirmek" olmamis bu bence, umarim sizde benim fikrime saygi duyarsiniz :pardon:

3

Saturday, 25.08.2012, 03:16

Saygi duyarim tabiki:)
Ama bu dusuncenizin sebebinide merak etmedim degil:)

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 25.08.2012, 03:36

Peki, 2 misal vereyim:
Istedigini giymeyi ögretin . Insanin ahlakinin sadece kendi beyninde oldugunu ögretin.

Ahlak beyindedir mutlaka. Fakat insanin ici disina her sekilde yansir. Sadece beyinde bitmiyor, icindeki ahlaki disinada yansitip kizima edepli giyinmesi gerektigini ögretirdim misal :)

Bir kadinin omzuna arkadas olarak da sarilabilecegini ögretin.

Oglum'ada böyle birsey ögretmezdim kesinlikle, arkadas oldugu kadinin omzunda bir isi yok, bedensel olarakta mesafesini korumasi gerektigini ögretirdim :)

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 6.09.2012, 07:38

büyük bir zevkle okudum.Güzel paylaşım için tşk ederim..
Oğluma insan olmayı ve insanca kavramlarına sahip çıkmayı aşıladım.Önemli olan İnsan yetiştirmek Erkek yada Kız değil.İnsan....

roy

Orta Düzey

• "roy" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Tuesday, 28.01.2014, 12:33

Öğretin...

:)

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "roy" (28.01.2014, 14:25) düzenleme sebepleri: :)