Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Özel mesaj gönder

821

Sunday, 5.09.2010, 17:49

Burdaki Ip verilen yerlere bilgisayarindaki Ip yi vermelisin yani kendi Ip ni

index.php?page=Attachment&attachmentID=16092
78.185.xxx.xxx Bu ipyi mi yazıcam yoksa 192.168.2.2 ben ethernet ile bağlanıyorum kendi ıpin derken ne demek istediniz

Ha®uN

Profesyonel

• "Ha®uN" bir erkek

• Özel mesaj gönder

822

Sunday, 5.09.2010, 17:58

Sabitlemis oldugunuz Ip numarasi ( Ag baglantisinin özelliklerinde Ip sabitlestirmis olmaniz gerek ) Zaten bu islemi yapmazsaniz portu acamazsiniz. Sabitlestirdiginiz ip yi modeme gecmeniz gerekiyor. Bu bölümlerede sabitlestirmis oldugunuz bilgisayarin ip adresini vereceksiniz.

Eger Ip nizi sabitlestirmediyseniz burdan bakin,

İP SABİTLEME (XP ve VİSTA İÇİN)

• Özel mesaj gönder

823

Sunday, 5.09.2010, 18:22

Sabitlemis oldugunuz Ip numarasi ( Ag baglantisinin özelliklerinde Ip sabitlestirmis olmaniz gerek ) Zaten bu islemi yapmazsaniz portu acamazsiniz. Sabitlestirdiginiz ip yi modeme gecmeniz gerekiyor. Bu bölümlerede sabitlestirmis oldugunuz bilgisayarin ip adresini vereceksiniz.

Eger Ip nizi sabitlestirmediyseniz burdan bakin,

İP SABİTLEME (XP ve VİSTA İÇİN)

Bu ayarlara gre böle yaptım zaten burda sorun yok ama modemde ne yapıcam ıp adres bölümüne burdaki olduğu gibi 192.168.2.2 yazıyorum ama yine udp40123 hatası alıyorum Güvelik duvarımda kapalı

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "hellstrom" (5.09.2010, 18:31)

824

Sunday, 5.09.2010, 20:11

hata veriyorsa ip adresinizi yanlış veriyorsunuz demektir

önce kendi ip adresiniz o bölüme doğru eklemelisiniz doğru eklediğinizde interetiniz kesilmediyse demekki verilen ip doğrudur

kesilirse ozaman yanlış ip vermişsinizdir
daha sonra modeminizin içine girip nat bölümünde

kural tanımlamanız gerek

örnek kendi ip niz

192.168.2.3 ise

modemde nat bölümüne

al resimdeki gibi vermelisiniz

resim kendi modemimdir sizinkinin menüzü farklı olsada benzerlik gösterir

komecifast

Stajyer

• Özel mesaj gönder

825

Thursday, 9.09.2010, 16:51

Yeni Çikan Modemlerde Açilmiyor

P-660W-Tx de açılmıyo PORT ???? ilgilenin ?(

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın

• Özel mesaj gönder

826

Thursday, 9.09.2010, 17:09

forumda aramayi kullanin lutfen sonuclara daha cabuk ulasirsiniz

ZyXEL Modemlerde Port Açma Sorunları

port mutlaka acilir tabi duzgun yaparsaniz..

silo34

Stajyer

• Özel mesaj gönder

827

Saturday, 18.09.2010, 11:01

modem

ARKADASIM ELLERINE EMEGINE SAGLIK YAZDIKLARININ HEPSINI OKUDUM AMA BAANA LAZIM OLANI BULAMADIM. Ben stickle giriyorum almanyadan ama yayinda bende hepsi eksi gösteriyor portlari aacma imkanim varmi acaba , Stick ismi HUAWEI HERSEYI DENEDIM OLMADI TSKLER SIMDIDEN

silo34

Stajyer

• Özel mesaj gönder

829

Saturday, 18.09.2010, 22:37

web stick

Iyi günler cümleten arkadasim verdigin cvp icin tsk ederim ama benim sorum o degildi , ben web stickle giriyorum internete yani mobil model Huawei S4011 bununla nasil acabilirim portlari ikiside yayinda eksi gösteriyor . Tesekkürler werilecek her cevaba minnettarim sagolun.

830

Saturday, 18.09.2010, 23:48

mobil model dediğiniz USB den bağlanılan bir modem

USB moedeme port açmanıza gerek yoktur
zaten tüm portlat açıktır USB modemlerde

eğer mapping kırmızı gösteriyorsa sizin pc nizdeki güvenlik duvarı,virüs programalrı veya aile koruma vs.vs gibi programlarınız sebep oluyodur

silo34

Stajyer

• Özel mesaj gönder

831

Monday, 20.09.2010, 18:54

cok tskler

Arkadasim ilginden dolayi cok tsk ederim.insallah bulurum nereden düzelticem faazla bilgim yok ama genede tskler cok sagol dostum.

• Özel mesaj gönder

832

Wednesday, 22.09.2010, 18:43

port acilmiyorki

ZyXEL P-660W-Tx kullaniyorum hersey sizin dediginiz gibi yaptim harfiyen ama sorun gene var nasil olucak anlamıyorum uzakdan pc ye baglanip yapsak veya bı sekilde yardım ederseniz sevinirim tskler simdiden

silo34

Stajyer

• Özel mesaj gönder

833

Wednesday, 22.09.2010, 19:12

usb stickle port acma

Offfffffff tekrar slmlar arkadasim özür dilerim senin bilgine ihtiyacim var neolur yardim et bana deli olacam herseyi denedim olmuyor yapamadim basaramadim cildiriyorum lütfen bana yardim et simdiden cok tsk ederim cok sagol dostum kardesim ?(

silo34

Stajyer

• Özel mesaj gönder

834

Wednesday, 22.09.2010, 19:15

usb stick

Arkadasim herseyi denedim deren yani bütün virus programlarini sildim hepsini actim hic bisey kalmadi ama hala eksi ikiside sasirdim kaldim kafayi yiyecem inan bana off ok tskler tekrardan tam sirayla aciklarsan cok sevinirim abim ok sagolasin

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

835

Wednesday, 22.09.2010, 19:43

ip sabitlediniz mi ?
guvenlik duvarindan izin verdiniz mi ?
modemden dogru bi sekilde portunuzu actiniz mi ?

• Özel mesaj gönder

836

Wednesday, 22.09.2010, 20:15

Alıntı

ip sabitlediniz mi ?
guvenlik duvarindan izin verdiniz mi ?
modemden dogru bi sekilde portunuzu actiniz mi ?

arkadasım diyoruz ki herseyi yaptik acikca yazmisiz degilmi yardim istiyoz....olmuyor gene aynı hersey portu acik olan biri girince yayın sürüyor o cıkınca hemen millet düsüyor radyodan acil yardım

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

837

Wednesday, 22.09.2010, 20:22

her seyı yapamamıssın demek kı bı yerde yanlıs yapıyorsunuz

838

Wednesday, 22.09.2010, 21:18

ZyXEL P-660W-Tx kullaniyorum hersey sizin dediginiz gibi yaptim harfiyen ama sorun gene var nasil olucak anlamıyorum

alttaki her iki başlığıda eksiksiz atlamadan oku

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…&threadID=21463

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…&threadID=10246

arkadasım diyoruz ki herseyi yaptik acikca yazmisiz degilmi yardim istiyoz

bu şekilde yardım istenmez, yardım ricayla olur
(bizler sizlere yardımda bulunurken her sabrı göstermek için gayret gösterirken, neden o sabrı siz göstermekte zorluk çekmektesiniz onuda anlamış değilim )

ayrıca size anlatılımış demeki biryerde eksikleriniz varki hala açılmıyor

verilen başlıktaki bilgileri tüm ve eksiksiz okuyun

dipnot:

kullanığınız modem port açmada sorun çıkaran bir modemdir bunuda göz ardı etmeyin

o modeme port açarken dikkat etmeniz konular verilen başlıkta anlatılmıştır
biraz dikkat etmek sorunu çözcektir

kolay gelsin

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Beratcan" (22.09.2010, 21:29)

839

Wednesday, 22.09.2010, 21:21

Arkadasim herseyi denedim deren yani bütün virus programlarini sildim hepsini actim hic bisey kalmadi ama hala eksi ikiside sasirdim kaldim

arkadaşım usb modemlere port açılmaz sizin modeminizde bir usb modem

eğer bütün firewall leri iptal ettim diyorsanız

alt başlıktaki açıklamlı flash ı izleyin

bilgisayarınızın kendi güvenlik duvarı engel oluyodur

ordaki anlatılanları aynen uygulayın

başlık burda

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…&threadID=10246

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Beratcan" (22.09.2010, 21:30)

silo34

Stajyer

• Özel mesaj gönder

840

Sunday, 26.09.2010, 11:50

slm

Slm güzel kardesim ii günler tekrardan rahatsiz ediyorum özür dilerim amaa bilginize ihtiyacim var . Usb stickte dediginiz gibi port actim ayriyeten virus prograamim zate yok bir takildigim yer aile korumasi aama onun icinde her ne var ne yok kapattim olmadi genede ikisi haala kirmizi girmek isteyenler söyle diyor raadyo üzerinde blockiert yaziyormus ama bir türlü bulamadim acaba baana sirayla anereden yapacagimi yazabilirmisiniz tam olaraktan . Tekrardan cok tesekkürler birde ben almanca xp kullandigim icin bazi kelimeler banaa ters geliyor anlayamiyorum Aeol.kib