Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

881

Tuesday, 2.08.2011, 12:30

masum masum tsk ederim arkdasim benim icin degildi bir arkdas icinde ama oda yapamadi linkleri gönderdim ona ama yaptim diyor ayni sekil ama kirmizi gösderiyormus kendisi holandadan nasil yardimci olacam bilmiyorum

arkadasiniz size, siz bana, ben size, siz arkadasinizi anlatinca durum oldukca uzar ve zorlasir
kendisi gelip direk yazsa iyi olurdu
yalniz port acma islemi sadece bu ayarlardan ibaret degil
windows uzerinden flatcast icin icin vermeli, ayrica guvenlik duvari koruyucusu varsa ordaki ayarlarida duzenlemeli
bazi virus programlari guvenlik duvari acisindan cok fazla engel barindiriyor

1 - IP adresini sabitlemesi gerekiyor (bilgiler forumda mevcut aramayi kullanin)
2 - Guvenlik duvarindan flatcast icin izin acmali (forumda mevcut)
3 - Anti Virus programindaki guvenlik duvarindan ayarlari duzenlemeli
4 - Modemden port acmali, bu sonuncu islem ve anlatimdaki islemlere uyarsa yapamamasi icin sebep yok..

• "oguzhan01fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

882

Friday, 19.08.2011, 00:24

Port sorunum :((

Merhaba arkadaşlar...
Sorunumun ana kaynağı tabiki benim bilinçsizliğim olabilir yardım edebileceğinizi umuyorum...

Win 7 kullanıyorum Modem AZTECH - DSL 605 EW Tüm önerileri takip ettim hatta modem in Türkiye servisinide aradim birebir telefonda tarif ettikleri gibi modemden prt açtım tabii modeme el atmadan IP sabitlemeside yaptım... Halada sabit bir durumda duruyor... Zaman zaman Mapping info yu kontrol ediyorum bazen my pc ARTI oluyor bazen EKSİ oluyor Evde iki tane pc var... Mesela bende EKSİ konumundayken diğer PC ye bakıyorum ARTI konumunda oluyor... İşin ilginç yanı orda MY PC ARTI olmasına rağmen bende EKSİ görünüyor Mesela şuan MY PC bende ARTI konumunda diğer PC ye baktım my pc eksi konumunda yanındaki artı konumunda ... Bu konuda bir fikri olan varsa benimle paylaşmak istermi ??? KOlay gelsin ALLAHA emanet olun...

• Özel mesaj gönder

883

Friday, 19.08.2011, 00:30

oguzhan01fm, ayni baglanti uzerindeki 2 bilgisayardan sadece 1 tanesinde port acilabilir
yayin aldiginiz pc hangisi ise orda ip sabitleme yapin, bu modemin resetlendiginde ip adresinizin degismesini engeller
daha sonra modem ayarlarina girerek yayin aldiginiz pc'ye ait sapit IP numarasini tanitin

bu sekilde sadece yayin aldiginiz pc de port sabit sekilde kalir, diger pc de ise surekli port kapalidir ve orda herhangi bir IP sabitleme yada port acma islemi yapmayin.

• Özel mesaj gönder

884

Friday, 19.08.2011, 00:48

Sayın mod um ...

Söylediklerinizi ve yazdıklarımı sade bir pc de sürekli kullandığımda yaptım... IP sabitlemeside ve port açmayıda bir pc de yaptım... Zaman zaman acıyorum Artı konumunda zaman zaman Eksi konumunda bunu anlayamadım...

• Özel mesaj gönder

885

Friday, 19.08.2011, 01:16

Flatcast icin Port Acmak
burda sizin modeminiz icin port acma islemi var
belki isinize yarar yeniden kontrol edin

birde yayin aldiginiz radyodaki radyo surumu hangisi ?
radyo surumunu ve aktive-x leri guncelleyin
diger bir konu ise guvenlik duvarindan engelleniyor olabilir

kullandiginiz antivirus programinin guvenlik duvarida engelliyor/ayarlari degistriyor olabilir

• Özel mesaj gönder

886

Friday, 19.08.2011, 01:40

Merhaba...
Öncelikle gösterdiğiniz ilgiye alakaya sonsuz teşekkürler...
5.2 kullanıyorum onu güncelledim...
Anti virüs programı kullanmıyorum...
Windows un güvenlik duvarlarına flatcast tı ekledim açık görünüyor...
Yinede ben gece yatarken modemi elektrikten çekip yatarımki modem en azından kendini deşarz etsin diye bazı sabah açtığımda gayet normal...
Ama bazı zamanlarda My pc EKSİ oluyor...
İnternet bağlantı hızımızdan ve gelen alt yapıdan şüpelniyorum ne yazıkki bizim burda böyle bir sorunumuzda var...
Bizim bulunduğumuz bölge 1024 Mbit olarak bağlı buda ps ye gelene kadar 900 Mbit gibi bir değer oluyor...
Göstermiş olduğunuz ilgiye sonsuz teşekkürler...

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

887

Friday, 19.08.2011, 01:44

Baglanti hizinizla alakali olmamasi gerek.
Ayni baglantiyi kullanan baska pc'lerde var mi? Kullandiginiz sabit IP nedir?

• Özel mesaj gönder

888

Friday, 19.08.2011, 09:58

Merhaba , Günaydın...
Meral Moderatörüm evde kullanıyorum lap top olmasıma rağmen yinede güvenemeyip kablo ile bağlanti yapıyoruz...
Evde iki pc var fakat ben IP sabitlemesini kendi kullandığım pc de yaptım...

192.168.1.3
255.255.255.0
192.168.1.1

Tercih edilen DBS sunucusu 192.168.1.1

Bu sabitlemeyi modemin Türkiye servisi İstanbulda bir firma firma teknik servisini aradım yardım talep ettim arkadaşlar sağ olsunlar telefonda tarif ede ede yaptırdılar modemin içerisinde flatcast ve 40123 kayıtlı... Bildiğim kadarıyla bu işlemi bir kez yapabiliyorsunuz ikinci kez yapma şansınız yok... Şimdi modemin içerisine tekrar baktığımda 192.168.1.3 yok 192.168.1.2 ve 192.168.1.5 var... Kurduğum o bağlantıyı resetleyip tekrar kurabilme şansim varmı onu tam olarak bilemiyorum... Sabah pc açtım radyoyu açtım Mapping info yaptım yayın diğer pc deydi bende eksi görünüyordu yayın yapan pc den baktım Artıy dı yayını kendi pc me aldım bende Mapping info eksi oldu sonra modem i ve pc yi resetledim tekrar radyo da yayın aldım bu sefer Mapping Artı olmuştu... Kafamı karıştıran olayda burda başlıyor ... Şayet bir engelleyen program varsa her zaman engellemezmi ??? ... İlgi ve alakalarınıza çok teşekkür ederim... İnşALLAH bu sorunla karşılaşan arkadaşlar çözüm bulabilmişse paylaşır ve tüm sorun yaşayan arkadaşlarada kolaylık olur... ALLAHA emanet olun ... RABBİM Tüm islam alemine hayırlı Cumalar nasip etsin...

• Özel mesaj gönder

889

Friday, 19.08.2011, 14:27

Alıntı

Şimdi modemin içerisine tekrar baktığımda 192.168.1.3 yok 192.168.1.2 ve 192.168.1.5 var..

eger modem ayarlarinda 192.168.1.3 numarasi yoksa eklenmemis demektir
kendiniz hic bir yeri aramadan bu islemi yeniden yapabilirsiniz, linkte resimli anlatim var
Flatcast icin Port Acmak
modem ayarlarina girin 192.168.1.3 adresi ile 40123 UDP olarak ayarlari yapin ve onaylayin

• Özel mesaj gönder

890

Friday, 19.08.2011, 15:18

Merhaba sayın mod um...
Söylediklerinizi uyguladım 192.168.1.3 ü ekledim ve yeniden oluşturdum... İnşallah bu sefer olmuştur...
Verdiğiniz öneriler ve gösterdiğiniz sabır için sonsuz teşekkürler...
ALLAHA emanet olun...

• "48EFSANE48" bir erkek

• Özel mesaj gönder

891

Tuesday, 6.09.2011, 14:54

benim medemim ZYXEL P-660W-T1 v3_IPv6 BU MEDEMDE BİR TÜRLÜ PORT ACAMADIM MAPPING İNFODA GÖRÜNEN LOCAL IP 192.168.1.33 TÜ BUIP SİMDİ SABİT OLARAK 192.168.1.2 OLARAK GÖRÜNÜYOR DEFAULT GATEWAY DAKİ IP 192.168.1.1 BÖYLE GÖZÜKÜYOR BEN BUNLARA GÖRA MODEMDE AYARLIYORUM AMA OLMUYOR PORT HALA KAPALI KİMSE YAYINA GİRMİYOR NERDE YANLIŞ YAPİYORUM ANLAMADIM BANADA BU MODEM İCİN YARDIMCI OLABİLCEK ARKADAS VARMİ

• Özel mesaj gönder

892

Tuesday, 6.09.2011, 15:22

48EFSANE48, aramayi kullanarak port acmak hakkinda bilgiler bulabilirsiniz

asagidaki linklerde arama sonuclari.
IP Sabitleme
ZyXEL Modemlerde Port Açma Sorunları

Mapping info'da gorunen 192.168.1.33 adresini sabtlemede kullanacaksiniz
Default Gateway 192.168.1.1 bu sekilde olacak
daha sonra port acma islemini tekrar edin, daha fazla bilgi icin http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?form=Search burdan arama yapin

• Özel mesaj gönder

893

Tuesday, 6.09.2011, 17:49

TILGIN modemde flatcast radyo için UDP 40123 portu açmak

Sevgili Allaturkaa yöneticileri ve değerli elemanları,

Superonline'in kullandığı TILGIN modemlerde FLATCAST radyolar için UDP 40123 portunu nasıl açabilirim? Daha önce kullandığım modemde bu portu açmış, sorunsuz yayın yapmıştım. Şimdi TILGIN'da port kapalı olduğu için - sizlerin de belirttiği gibi - düşmeler, yayın almada zorluklar yaşıyorum. TILGIN'da port açabilme konusunda yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi düşünüyor, sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Saygılar..

NOT: Sitenizi takip ediyorum, ancak e-mail yoluyla yardımcı olursanız çok mutlu olacağım. Teşekkürler... İşlerinizde başarılar dilerim.

Metin Koray - İstanbul
edit:

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Nisa Nisa" (6.09.2011, 17:54)

894

Tuesday, 6.09.2011, 18:15

şmdi çıkmam gerektiği için resimli vermeme
işyerimde kullandıgım süperonline nin vermiş oldugu TILGIN modem
evden anlatırdım ama evdeki modemim ayrı

resimleri diger arkadaşlar bulamazlarsa yarin resimli olarak eklerim

şimdilik yazılı olarak verebilirim

Tarayıcının adres satırına 192.168.1.1 yaz . Kullanıcı adı ve şifre olarak admin - superonline yaz. Açılan sayfadan üstte ADVANCED i tıkla . Sol taraftan Firewall and Filters başlığı altından Port Forwarding i tıkla.

Bu sayfada Custom Forwarding başlığı altında Name yazan yere herhangi bir isim yaz. Hemen altındaki Connnection yazan yere de superonline yaz.

Bir sayfa açılacak ve senden IP ve port numaralarını isteyecek. IP adresini ve kullanacağın port numaralarını yaz. Kaydet.

flatcast için port
UDP 40123 tür

açılan pencereye ip adresini ve flatcast için gerekli olan UDP 40123 portunu ekle ve kaydet

Bu kadar..

eger işim çabuk bitsin diyorsanız Süperonline bu konuda müşterilerine yardımcı oluyor
müşteri hizmetlerini arayıp bu sorununuzu dile getirin
şunu deyin müşteri hizmetlerini aradıgınızda

ben modemimde
UDP 40123 ortumu açtırmak ve aynı porta firewall den izin verdirmek istiyorum deyin

iki dakikada açarlar
ben süperonlineye iilk üye oldugumda verdikleri modin ayarlarını kurcalamıştım ama bir türlü olmamıştı
isteğimi müşteri hizmetlerine bildirdim hemen açtılar

yani bekleyemem diyorsanız şimdilik bunu deneyebilirsiniz

yanlız ip nizi siz kendiniz sabitlemelisiniz yoksa portnuz yine kapanıyor

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

895

Tuesday, 6.09.2011, 19:23

Metin bey,

daha önce sorunsuz Port acma isleminizi yaptiysaniz, IP sabitlemeyi biliyorsunuzdur diye umuyorum.
Herseyden önce IP sabitleme islemini yapmaniz gerekmektedir.

1. Web tarayicinizin adres cubuguna modeminizin IP'sini giriyorsunuz - büyük olasilikla 192.168.1.1 girip kullanici girisi yapiyorsunuz
  2. ADVANCED tikliyorsunuz
  3. Firewalls and Filters basligi altinda Port Forwarding seciyoruz
  4. Bosluklari her iki resimdeki gibi dolduruyoruz (yukardaki üyemizde gerekli bilgileri vermis)
  5. APPLY tiklayarak kuralimizi ilave ediyoruz

* TILGIN modeminiz türkce biliyor olabilir, resimdeki menü dili ingilizcedir bilginize :)
Email yoluyla yardim veremiyoruz ayrica, üzgünüz

Edit: Türkce Menü'de bu sekilde doldurmaniz gerekli (Resim icin Moderatörümüz Babush'a tesekkür ediyoruz)
(resmin üstünü tikladiginizda büyüyecektir)

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "MeRaL" (6.09.2011, 20:23)

896

Tuesday, 6.09.2011, 21:13

Kaynak İP adresi bölümüne >>> 192.168.1.1 yazmalısınız
kaynak Ağ maskesi otomatik olarak İP nizi yazdıgınızda >>> 255.255.255.0 olarak gelir onu değiştirmiyceksiniz

yardımcı olan tüm herkese tşk ediyorum :1alkis: üye arkadaş faydalancaktır umarım

yanız modemin firewalli de olması lazım firewall bölümündende izin verilmezse
port açık olsa bile kapalı gösteriyor
resimler varsa onuda ekleyebilirseniz üye veya aynı modemi olan arkadaşlar için bilgi açısından daha sağlıklı olcaktır
ben şuan ekleyemem
modemime giremediğim için firewall bölümünü şuan bilmiyorum nerde oldugunu

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Artık yok" (6.09.2011, 21:37)

shift

Stajyer

• Özel mesaj gönder

897

Sunday, 2.10.2011, 03:47

?

Huawei SmartAX MT880a modem için port nasıl açabilirim oyunlarda server kurmam için port açmam gerekiyorda.

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

898

Sunday, 2.10.2011, 10:46

Huawei SmartAX MT880a modem için port nasıl açabilirim oyunlarda server kurmam için port açmam gerekiyorda.

burda anlatılmış bir bakın isterseniz...

Huawei SmartAX MT880a port açma

shift

Stajyer

• Özel mesaj gönder

899

Sunday, 2.10.2011, 12:20

burda anlatılmış bir bakın isterseniz...

Huawei SmartAX MT880a port açma

Yanlız nat'a geldiğimde resimdeki gibi bir sayfa çıkmıyor apayrı bi sayfa çıkıyor

shift

Stajyer

• Özel mesaj gönder

900

Sunday, 2.10.2011, 12:21

.

Nat'a geldiğimde resimde gösterdiği yerle apayrı bi sayfa çıkıyor