Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "~~DeNiZ KiZi~~" bir kadın
  • Konuyu başlatan "~~DeNiZ KiZi~~"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 11.09.2012, 09:50

Ip Sorunu

MERHABALAR

BENİM PORTLARIM AÇIK FAKAT BİR ARKADAŞIM VAR DAHA ÖNCE DEVAMLI İLK GELİYORDU. FAKAT DÜN BİR ARKADAŞ GELMEDEN GELEMEDİ AMA BAŞKA ARKADAŞLAR GELİYOR O ARKADAŞTA NASIL SORUN OLABİLİR CÖZEMEDİK. ŞU ŞEKİLDE GİRİLMİYOR MU
192.168.1.2 198.162.1.1 8.8.8.8. 4.4.4.4 OLARAK GİRİLMİYOR MU??
DÜN İŞYERİNE GETİRDİM LAPTOPU BURDA ORANIN IP SİNİ GİRDİM EVE GÖTÜRDÜM BU ŞEKİLDE GİRDİM. YANLIŞMI HATIRLADIM ACABA YARDIMCI OLURMUSUNUZ.
TEŞEKKÜRLER. :( :( :himmmm:

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 11.09.2012, 10:04

söylediğin sorunlara bakılırsa port un açık değil...
eğer senin yayında port un açık olsa gelen dinleyiciler sorun yaşamaz...
başka biri geldiğinde giremeyen arkadaşın giriyorsa bu demek oluyorki senin değil de gelen kişinin port u açık...
ayrıca laptop u biyerden başka biyere götürdüğünde port kapanır...tekrardan gittiğin yerdede port açman gerekir...
port çünkü modem e göre açılır...yani evdeki modem in başka dır..işteki modem in başka...

firarmc

Stajyer

• "firarmc" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 11.09.2012, 10:17

Portunuzun açık olduğundan eminseniz diğer ihtimal P2P hatalarındaki Senaryo 5 dir.
Flatcast P2P hatalari ve aciklamalari.

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 11.09.2012, 22:10

ŞU ŞEKİLDE GİRİLMİYOR MU
192.168.1.2 198.162.1.1 8.8.8.8. 4.4.4.4 OLARAK GİRİLMİYOR MU??
DÜN İŞYERİNE GETİRDİM LAPTOPU BURDA ORANIN IP SİNİ GİRDİM EVE GÖTÜRDÜM BU ŞEKİLDE GİRDİM. YANLIŞMI HATIRLADIM ACABA YARDIMCI OLURMUSUNUZ.
TEŞEKKÜRLER. :( :( :himmmm:

Bu ayarlar sizin laptop yada pc'niz icin gecerli olabilir fakat her modemde calismaz. Ip sabitlemek icin size daha once verdigimiz linkleri inceleyin, yada arama yapip "ipconfig" diye aratin. Ip dogru sekilde sabitlenmeden port acilamaz maalesef.

5

Friday, 14.09.2012, 11:32

192.168.1.2 veya192.168.2.1 gibi Her modemin port ayarları farklıdır şuan sizde + ve - görünen acık portlarınız evet port ayarı tamamdır
fakat sizin yayınınıza gıremeyen dinleyıcılerde port ayarı yapılmamıs ise evet giremezler
şöyle bir durum var siz yayındayken port ayarı yapılmıs yanı + ve - durumdakı birkac dinleyıcınız o an radyonuzda varsa sinyaller güçlendigi için diger port ayarı yapılmamıs ve radyoya giremiyorum diyen dinleyicilerde cok rahat girebılırler diger arkadaslar radyonuzda oldugu için .
sorununuz aynen böyle ise sorun sizde degil...
ve port ayarlarınızı yukarıda s.modumuz meral hanımında yazdıgı gibi > ipconfig < ile sabitmi degilmi bir kontrol ediniz..

• "))ONUR((" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 14.09.2012, 15:57

@turkleydi
yayin yapan dj nin portlari acik oldugunda girisler sorunsuz olur.
ipconfig ile pc nin aldigi ip numarasini görebiliyorsunuz
ip sabit olup olmadıgını ag baglantilari> internet protokolünden görülebilir

7

Saturday, 15.09.2012, 14:17

ÜST MODUM BENDE AYNI SEYI ANLATTIM
ACABA ANLATIMIMI MI YANLISMI YAZDIM :)

• "))ONUR((" bir erkek

• Özel mesaj gönder

8

Saturday, 15.09.2012, 14:24

galiba biraz karisik olmuş :)

9

Saturday, 15.09.2012, 14:48

haklısın üst modum :) bana en kolay resımlı yada vıdeolu anlatım gelıyor yazılımda yanlıs yada sizin dedıgınız gıbı karısıkda gelebılıyor tesekür ederım ONUR modum sagolasın :)