You are not logged in.

Dear visitor, welcome to AllaTurkaa. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

• "~~DeNiZ KiZi~~" is female
  • "~~DeNiZ KiZi~~" started this thread

Date of registration: Apr 12th 2012

• Send private message

1

Tuesday, September 11th 2012, 9:50am

Ip Sorunu

MERHABALAR

BENİM PORTLARIM AÇIK FAKAT BİR ARKADAŞIM VAR DAHA ÖNCE DEVAMLI İLK GELİYORDU. FAKAT DÜN BİR ARKADAŞ GELMEDEN GELEMEDİ AMA BAŞKA ARKADAŞLAR GELİYOR O ARKADAŞTA NASIL SORUN OLABİLİR CÖZEMEDİK. ŞU ŞEKİLDE GİRİLMİYOR MU
192.168.1.2 198.162.1.1 8.8.8.8. 4.4.4.4 OLARAK GİRİLMİYOR MU??
DÜN İŞYERİNE GETİRDİM LAPTOPU BURDA ORANIN IP SİNİ GİRDİM EVE GÖTÜRDÜM BU ŞEKİLDE GİRDİM. YANLIŞMI HATIRLADIM ACABA YARDIMCI OLURMUSUNUZ.
TEŞEKKÜRLER. :( :( :himmmm:

Melye

Super Moderator

• "Melye" is female

Date of registration: Feb 6th 2010

• Send private message

2

Tuesday, September 11th 2012, 10:04am

söylediğin sorunlara bakılırsa port un açık değil...
eğer senin yayında port un açık olsa gelen dinleyiciler sorun yaşamaz...
başka biri geldiğinde giremeyen arkadaşın giriyorsa bu demek oluyorki senin değil de gelen kişinin port u açık...
ayrıca laptop u biyerden başka biyere götürdüğünde port kapanır...tekrardan gittiğin yerdede port açman gerekir...
port çünkü modem e göre açılır...yani evdeki modem in başka dır..işteki modem in başka...

firarmc

Trainee

• "firarmc" is male

Date of registration: Aug 5th 2011

• Send private message

3

Tuesday, September 11th 2012, 10:17am

Portunuzun açık olduğundan eminseniz diğer ihtimal P2P hatalarındaki Senaryo 5 dir.
Flatcast P2P hatalari ve aciklamalari.

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" is female

Date of registration: Jan 6th 2007

• Send private message

4

Tuesday, September 11th 2012, 10:10pm

ŞU ŞEKİLDE GİRİLMİYOR MU
192.168.1.2 198.162.1.1 8.8.8.8. 4.4.4.4 OLARAK GİRİLMİYOR MU??
DÜN İŞYERİNE GETİRDİM LAPTOPU BURDA ORANIN IP SİNİ GİRDİM EVE GÖTÜRDÜM BU ŞEKİLDE GİRDİM. YANLIŞMI HATIRLADIM ACABA YARDIMCI OLURMUSUNUZ.
TEŞEKKÜRLER. :( :( :himmmm:

Bu ayarlar sizin laptop yada pc'niz icin gecerli olabilir fakat her modemde calismaz. Ip sabitlemek icin size daha once verdigimiz linkleri inceleyin, yada arama yapip "ipconfig" diye aratin. Ip dogru sekilde sabitlenmeden port acilamaz maalesef.

5

Friday, September 14th 2012, 11:32am

192.168.1.2 veya192.168.2.1 gibi Her modemin port ayarları farklıdır şuan sizde + ve - görünen acık portlarınız evet port ayarı tamamdır
fakat sizin yayınınıza gıremeyen dinleyıcılerde port ayarı yapılmamıs ise evet giremezler
şöyle bir durum var siz yayındayken port ayarı yapılmıs yanı + ve - durumdakı birkac dinleyıcınız o an radyonuzda varsa sinyaller güçlendigi için diger port ayarı yapılmamıs ve radyoya giremiyorum diyen dinleyicilerde cok rahat girebılırler diger arkadaslar radyonuzda oldugu için .
sorununuz aynen böyle ise sorun sizde degil...
ve port ayarlarınızı yukarıda s.modumuz meral hanımında yazdıgı gibi > ipconfig < ile sabitmi degilmi bir kontrol ediniz..

))ONUR((

Master

• "))ONUR((" is male

Date of registration: Jul 14th 2009

• Send private message

6

Friday, September 14th 2012, 3:57pm

@turkleydi
yayin yapan dj nin portlari acik oldugunda girisler sorunsuz olur.
ipconfig ile pc nin aldigi ip numarasini görebiliyorsunuz
ip sabit olup olmadıgını ag baglantilari> internet protokolünden görülebilir

7

Saturday, September 15th 2012, 2:17pm

ÜST MODUM BENDE AYNI SEYI ANLATTIM
ACABA ANLATIMIMI MI YANLISMI YAZDIM :)

))ONUR((

Master

• "))ONUR((" is male

Date of registration: Jul 14th 2009

• Send private message

8

Saturday, September 15th 2012, 2:24pm

galiba biraz karisik olmuş :)

9

Saturday, September 15th 2012, 2:48pm

haklısın üst modum :) bana en kolay resımlı yada vıdeolu anlatım gelıyor yazılımda yanlıs yada sizin dedıgınız gıbı karısıkda gelebılıyor tesekür ederım ONUR modum sagolasın :)