Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Aklimda

Stajyer

• Konuyu başlatan "Aklimda"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 14.12.2007, 13:28

VISTA MIXER CÖZÜMÜ

Merhaba Arkadaslar,

WINDOWS Sisteminden VISTA ya gecenlerin yasamis oldugu en büyük sorunlardan birisi FLATCAST Mixerinin bir Saniyeligine acilip yeniden kapanmasi (kayip olmasi)

Bir sürü Cevaplar okuduk, tavsiyeleri denedik, Sildik, yeniden yükledik ve hatta Bilgi Sayara Rüsvet bile teklif ettik ama olmadi (saka) ama hic biri dogru dürüst etki göstermedi, iyide simdi benim buldugum cözüm neymi?

Vallahi cok komik olucak belki ve Gülecek inanmicaksiniz ama hakikatten yaptigim su idi ve sorunsuz sekilde de isliyor yani Mixer cikiyor ve kullaniliyor :

Kulakligin yada Mixrofunun fisini Bilgi Sayarin ön tarafindaki PEMPE yere takin ve TOOLS yerinden TEMA nizi yeniden secin, hepsi bu, bilmiyorum nerden aklima geldide fakat yaptim ve BENDE oldu, fakat fisi ceker cekmezde Mixer kayip oluyor.

Insallah sizlerdede olur denemekte yarar var.

• "missy_Sinem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Friday, 14.12.2007, 13:49

peki mikrofonsun yayinda bir sorun yapiyormu?
yani hic mic takmazsan acilmayan mixer aciliyormu??

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 14.12.2007, 14:05

Aklimda, ilk bu tür sorunlar ciktiginda bizde acaba ses karti sorunumu demistik, ses kartlarini güncellestirelim dedik ama olmadi, fakat daha sonra uygulamada güvenlik sorunu oldugunu anladik..

aslinda bu uygulamayi yapanlarda sorun ortadan kalkiyor..mikrofonu olmayanlar nasil cözecek senin sundugun cözümle sorunu ? ;)

:burda:

Vista Sorunu ve Cözümü

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 14.12.2007, 17:18

kardeş cok teşekkür ederim walla dediğin gibi kulaklık yakıca oldu.Allah senden razı olsun cok işime yaradı.seni siteme beklerim buyur gel.

Aklimda

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 14.12.2007, 22:35

Alıntı sahibi ""i-rem""

Aklimda, ilk bu tür sorunlar ciktiginda bizde acaba ses karti sorunumu demistik, ses kartlarini güncellestirelim dedik ama olmadi, fakat daha sonra uygulamada güvenlik sorunu oldugunu anladik..

aslinda bu uygulamayi yapanlarda sorun ortadan kalkiyor..mikrofonu olmayanlar nasil cözecek senin sundugun cözümle sorunu ? ;)

Vista Sorunu ve Cözümü

Ses karti ile alakasi yok, sadece mikrofonun fisini bilgi sayara takin ve hemen mixer aciliyor, tabiki mikrofonu TALK OVER yapmadiginiz sürece kullanmiyorsunuz yani ses gitmiyor dinleyiciye, mikrofonu cektiginiz zamanda mixerde yine kayip oluyor.

Mikrosu olmuyanlar ne yapsin sorusuna ise cevabim : alsin bir tane "onudami ben düsüneyim yani"

Aklimda

Stajyer

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 14.12.2007, 22:36

Alıntı sahibi ""colombo_1986""

kardeş cok teşekkür ederim walla dediğin gibi kulaklık yakıca oldu.Allah senden razı olsun cok işime yaradı.seni siteme beklerim buyur gel. EDIT o niye sana gelsin sen ona git, nede olsa sen sen onun bilgisinden yararlandin

Sagolasin, gerci tam dört dörtlük cözüm degil ama zannedersem denenen bir cok deneyimlerden en basiti ve kolayi bu benimkisi.

tabiki memmuniyetlede ziyaretine gelirim.

iyi yayinlar

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Friday, 14.12.2007, 22:38

Alıntı sahibi ""Aklimda""

Mikrosu olmuyanlar ne yapsin sorusuna ise cevabim : alsin bir tane "onudami ben düsüneyim yani"

hahaha :lachab:
ya ben sorunun sebebini bulabilmek icin sormustum aslinda ;)
hani cözüm var gibi olsada : NIYE ? kaliyo kafamda.. pardon teknik olarak anlam vermeye calisiyorum sadece ;) yada en iyisi ben börek acayim (en azindan nasil ve neden biliyorum)

tesekkürler paylasim icin :up:

Aklimda

Stajyer

• Özel mesaj gönder

8

Friday, 14.12.2007, 22:41

Alıntı sahibi ""i-rem""

Alıntı sahibi ""Aklimda""

hahaha :lachab:
ya ben sorunun sebebini bulabilmek icin sormustum aslinda ;)
hani cözüm var gibi olsada : NIYE ? kaliyo kafamda.. pardon teknik olarak anlam vermeye calisiyorum sadece ;) yada en iyisi ben börek acayim (en azindan nasil ve neden biliyorum)

tesekkürler paylasim icin :up:

vallahi irem simdi biraz sacmalicam ama zannedersem buda VISTANIN bir acik kapisi gibi birsey, aslinda bende anlamiyorum mikronun flatcastle ne alakasi var ama mixeri calistiriyor iste.

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 17.12.2007, 17:53

@Aklimda
alternativ olarak birde bu sekil dene!

Önce Mikrofonu cikararak Mixerin tekrar kaybolmasini sagla!

Simdi Flatcast'i Vista ile tanisdiralim
Dsign Tool a gec
Tools Penceresinden Preset >> New ile temayi sifirla,
sonra bos olan beyaz chat penceresinin üzerine giderek, sag secenekle insert Audio ekle!
Bakalim Mixer kalici olarak acilacakmi?!

kucugum

Stajyer

• Özel mesaj gönder

10

Wednesday, 19.12.2007, 00:13

Tesekkurler yardimlariniz icin bende bulamiyordum mixeri sayenizde buldum. Şimdi ise sayfayı kayıt edemiyorum.Yayında oldugum zaman birde url sayfa koymaya kalkarsam yayın kapanıyor buna nasıl cözüm bulacaz.?

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

11

Wednesday, 19.12.2007, 00:17

kucugum, selam Bu link size Gerekli bilgileri verecektir...
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=6700

kucugum

Stajyer

• Özel mesaj gönder

12

Wednesday, 19.12.2007, 00:26

Tesekkurler yardimlariniz icin

Aklimda

Stajyer

• Özel mesaj gönder

13

Wednesday, 19.12.2007, 02:00

Alıntı sahibi ""AllaTurkaa""

@Aklimda
alternativ olarak birde bu sekil dene!

Önce Mikrofonu cikararak Mixerin tekrar kaybolmasini sagla!

Simdi Flatcast'i Vista ile tanisdiralim
Dsign Tool a gec
Tools Penceresinden Preset >> New ile temayi sifirla,
sonra bos olan beyaz chat penceresinin üzerine giderek, sag secenekle insert Audio ekle!
Bakalim Mixer kalici olarak acilacakmi?!

Merhaba Allaturkaa,

yo hemen hemen akla gelebilicek her yolu denedik fakat olmuyor yani sabit durmuyor hemen geri kayip oluyor, fakat ne zaman Mikrofunu takarsak Mixerde hizmete hazir duruyor, ya simdilik artik böyle idare edicez temelli bir cözüm bulunana kadar.

Aklimda

Stajyer

• Özel mesaj gönder

14

Wednesday, 19.12.2007, 02:01

Alıntı sahibi ""kucugum""

Tesekkurler yardimlariniz icin bende bulamiyordum mixeri sayenizde buldum. Şimdi ise sayfayı kayıt edemiyorum.Yayında oldugum zaman birde url sayfa koymaya kalkarsam yayın kapanıyor buna nasıl cözüm bulacaz.?

Merhaba Kücügüm,

ya simdi daha ancak Mixeri nasil hizmete hazir tutabilirim onu cözdüm, nasipse TEMA lar nasil kayitli durur onuda cözdügüm zaman size haber ederim.

emma

Acemi

• Özel mesaj gönder

15

Thursday, 3.04.2008, 14:01

tskler yani tüm sorun omu
hemen denicem baklaim olucakmi :wman:

Ebish

Acemi

• Özel mesaj gönder

16

Sunday, 13.04.2008, 01:14

dedigin gibi yaptim oldu valla.. tuhaf :-))
tsk ederim..

afilliiifm

Stajyer

• Özel mesaj gönder

17

Monday, 14.04.2008, 13:40

mixer hiç açılmıyo radiyoyu açtımda ne olabilir?

BeRiL

Acemi

• Özel mesaj gönder

18

Sunday, 13.07.2008, 01:37

ya arkadaslar
mikser oldu calio sarkilar amma welakin ben duyamiorum caldfigim muzikleri winampta olmadi denemdim :( buna care warmi?

korulu-fm

Stajyer

• Özel mesaj gönder

19

Wednesday, 27.08.2008, 06:12

elinize saglık güzel bilgiler sayasinde yayına devam edebildik.

DJ_RÜZGAR

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

20

Wednesday, 27.08.2008, 11:12

acaba teknık olarak aklıma su geldı vıstada yayın yaparken ses kartını tanımıyorda mıc takınca onboard olarakmı algılıyor onboard olarak algılayınca ses kartını wındows ozaman tanıyo olabılırmı ? benım aklıma ılk bu geldı :S bu vısta cok gıcık bıse yaw :)