Giriş yapmadınız.

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

261

Tuesday, 19.02.2013, 10:55

Cadı makileri çok küçük boyutlu canlılardır. Uzunlukları 9-16 cm kadardır.
Sevimli görünüşlerinden dolayı Güneydoğu Asya'da ev hayvanı olarak da tutulurlar.

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TurkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

262

Tuesday, 19.02.2013, 11:56

Tövbe Rabbimde bumu sevimliymiş evimde olsa ben gözlerinden korkarım ya :kahkaha:

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

263

Tuesday, 19.02.2013, 12:02

Tövbe Rabbimde bumu sevimliymiş evimde olsa ben gözlerinden korkarım ya

Ablaa neden öyle diyosun ya. Sen beni görsen demek ki 3 gün yemeden içmeden kesilirsin . Vay başıma gelenler:ofof:

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TurkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

264

Tuesday, 19.02.2013, 12:07

Aşkolsun ablam ya estağfurullah kıyaslamayı bile kabul etmem :iihh: Güzeldir neticede Rabbim yaratmış ama gözleri bana çok değişik geldi ürktüm ki havyanları çok severim devamlı iç içeyim biliyorsun ama bazen ürkerim.Buda ürküttü beni :olamazzz: Mesela köpeklerinde büyüklerden hala korkarım.Çünkü iki patisiyle ayağa kalkıp boynuna bir sarılışları var :bayilma: Bana yapmalarına izin versem ambulans zor yetişir herhalde. Çaktırma korkağımdır ben aslında :al:

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

265

Tuesday, 12.03.2013, 11:39

Tövbe Rabbimde bumu sevimliymiş evimde olsa ben gözlerinden korkarım ya

Ablaa neden öyle diyosun ya. Sen beni görsen demek ki 3 gün yemeden içmeden kesilirsin . Vay başıma gelenler:ofof:

:blink: :blink:

--------

Bir İnsan 7 dakika içinde uykuya dalar...

istisnalar kaydeyi bozmuodur kesin:P

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

266

Saturday, 16.03.2013, 14:34

Kağıt para pek çok insanın zannettiği gibi kağıttan değil, ketenden imal edilir. 1950'den önce ise kenevir, ağaç kabuğu ve marijuanna yaprağı kullanılarak üretilirdi

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

267

Saturday, 16.03.2013, 14:43

Telefonu icat eden Alexander Graham Bell, karısı ve annesiyle hiçbir zaman telefonda konuşamadı. Çünkü ikiside doğuştan sağırdı.

• "€fsunn" bir kadın
  • Konuyu başlatan "€fsunn"

• Özel mesaj gönder

268

Saturday, 16.03.2013, 14:56

Kırpılmaktan kaçıp 7 yıl boyunca dağlarda saklanan Shrek isimli Yeni Zelanda koyununun son hali... :D

• "€fsunn" bir kadın
  • Konuyu başlatan "€fsunn"

• Özel mesaj gönder

269

Saturday, 16.03.2013, 14:58

Bir kadını sokak ortasında dövebilir hatta öldürebilirsin ama öpersen toplum buna tepki gösterir. Çünkü değerleri olan bir toplumuz.

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

270

Saturday, 28.12.2013, 10:27

İlk kez görenler var mı ?

Yaprak Böceği
Gerçek İsmi : Phylliidae

MARA GÜNEŞ

Profesyonel

• "MARA GÜNEŞ" bir erkek

• Özel mesaj gönder

271

Friday, 5.06.2015, 08:22

Nar'ın ve nar suyunun muhteşem şifaları
Latince adı ‘Punica Granatum’ olan nar, özellikle içerdiği antioksidanlar sayesinde vücudun savunma sistemini güçlendiriyor. Tane olarak tüketilebildiği gibi, suyu da sıkılıp içilebiliyor.
Son günlerde nar suyuyla ilgili yapılan araştırmalarda, cilt kanserine ve erkeklerde prostat kanserine karşı koruyucu etkisi olduğunun görüldüğünü söyleyen İstanbul Cerrahi Hastanesi’nden İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Elem Kaya, kış mevsiminde portakal, mandalina ve limonun yanı sıra narı da taze şekilde veya suyunu sıkarak tüketmenin önemli olduğuna dikkat çekiyor.

Faydalarını saymakla bitirmek mümkün değil. Adeta bir ‘ilaç’, hatta antibiyotik olan nar, özellikle bağışıklık sistemini güçlendirerek pek çok hastalıktan koruyor. İçerdiği bazı maddeler sayesinde kolesterol ve şekeri de dengeleyen nar, kalp sağlığını koruduğu gibi, kanser hücrelerinin de gelişmesini engelliyor...

“Nar tanelerinden ziyade, tüm meyveden üretilen nar suyunun kırmızı şarap ve yeşil çaya nazaran üç kat daha güçlü antioksidan etkiye sahip olduğu bulundu. Meyve kabuğu alkaloit, tanen ve glikozitler içerir. İshal kesici ve kurt düşürücü özelliği vardır. Kanlı ishalde kullanılır. Meyve kabuğu ekstresinin güçlü virüs ve mikrop öldürücü özelliği de var. Cilt üzerinde enfeksiyon ve yara iyileştirici etki de gösterir. Meyve kabuğu tanenlerinin antioksidan ve anti-tümör etkileri de biliniyor.”