Giriş yapmadınız.

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Melye"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 19.11.2012, 15:34

Yoğun Bakımdaki Müslüm Gürses'ten İyi Haber...

Pazar günü yoğun bakımda iken karaciğer ve böbrek yetmezliğinden tekrar ameliyat edilen Müslüm Gürses'in doktoru Prof.Dr. Birgün Sönmez, "Pazar günü karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle yaptığımız ameliyat sonrası tedaviden olumlu sonuç aldık. Ama hayatı tehlikesi devam ediyor." dedi.

Geçtiğimiz Perşembe günü kalp ameliyatından sonra yoğun bakıma alınan Müslüm Gürses, böbrek ve karaciğer yetmezliğinden durumu ağırlaştı. Solunum yetmezliğinden ameliyata alınan ve diyaliz makinesine bağlanan Gürses'in doktoru Prof.Dr.Birgün Sönmez basın açıklaması yaptı. Karaciğer ve böbrek yetmezliği tedavisi gören sanatçının herhangi bir organ nakli yaşamayacağını ifade edildiği açıklamada, tedaviden olumlu sonuç alındığı, ancak vücudun sigaradan çok yıprandığını ve bu yüzden hayatı tehlikenin devam ettiği belirtildi.

Sanatçının durumunun kalbinden değil, böbrek ve karaciğer yetmezliğinden ciddiyetini koruduğunu belirten Birgün Sönmez, açıklamasına şu şekilde devam etti: " İki ay kadar sigarıyı bırakması için uğraştık. Bugünkü durumu da çok sigara içmesinden kaynaklanıyor. Perşembe günü bay-pas ameliyatı yaptık. İki damarını değiştirdik. İki bay-pas yaptık. Cumartesi öğlene kadar rahattı. Öğlenden sonra solunum yetmezliği sıkıntısı başladı. Daha sonra böbrek ve karaciğer yetmezliği baş gösterdi. Pazar günü bizi üzen boyutta böbrek ve karaciğer yetmezliği oluştu. Ama bu gece yarısından sonra kontrol altına aldık. Şuan durumu daha iyi. Gece 12'den sonra şans pozitife döndü. Tedavi olumlu sonuç verdi. Ama tahmin ediyorsunuz çok yıpranmış bir beden, bize sürpriz de yapabilir. Ama umuyoruz ki bu şanslılık durumu devam eder."

Ayırca sanatçının eşi Muhterem Gürses'in kronik bir bel ağrısından dolayı hastanede olduğunu belirten Birgün Sönmez, hastalığın Müslüm Gürses'in durumuyla alakalı olmadığını açıkladı.

İBRAHİM TATLISES: YAŞAM SAVAŞINI BIRAKMA

Gürses'in rahatsızlığını öğrenen İbrahim Tatlıses, Twitter'da geçmiş olsun mesajı yayınlandı. Tatlıses, sayfasına "Ha gayret Müslüm Baba yaşam savaşını bırakma. Dizginleri elinde tut bırakma. Sen bu millete gereksin. Bu insanlar sana doymadılar. Pes etme!" yazdı.

DURUMU İYİ

Müslüm Gürses'in tedavisinin sürdüğü Memorial Hastanesi'ne gelen Selahattin Alpay, sanatçının durumuna ilişkin doktorlarından bilgi aldı. Gürses'in eşi Muhterem Nur'la da görüşen Alpay, çıkışta basın mensuplarına bir açıklama yaptı.

Gürses'in sağlık durumuna ilişkin bilgi veren Alpay, "Ameliyatı çok ağır. Ancak kendisi çok dirayetli çok şükür. Ben şahsen görmedim, doktoruyla görüştüm. Bunun yanında Muhterem ablayla görüştüm. Muhterem abla daha çok bitkin. Tüm Türk milletinin ve Müslüman aleminin dualarını esirgemeyin. Tedaviye cevap veriyor. Doktorun dediğinden farklı bir şey söylemeye hakkımız yok. Doktorun bana iyi olduğunu söyledi" dedi.

2

Tuesday, 20.11.2012, 01:00

Rabbim Acil Sifalar versin kendisine ve tüm sifa bekleyen hastalarımıza Aminnnnnnnn

Ha®uN

Profesyonel

• "Ha®uN" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 20.11.2012, 01:09

Bende acil sifalar diliyorum, insallah kendine gelir ki eminim onca sey atlatti bunun altindanda kalkacaktir ( Ölü diye morga bile konulmustu )