Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

trainee

Acemi

• "trainee" bir erkek
  • Konuyu başlatan "trainee"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 25.11.2012, 15:58

Wireless adaptörde windows 7 sorunu

Merhaba,

Ben MASAÜSTÜ bilgisayar kullanıcısıyım. Kablosuz ağ bağlantısı hakkında sorunum bulunmaktadır. Umarım yardımcı olan çıkar zira çok bilgisizim.

Öncelikle windows 7'deyken kablosuz ağ bağlantısını kurmayı şöyle denedim.

- Tıpkı XP'de yaptığım 3 yolu denedim.
1) Driver cd'sini kurdum ve adaptörü bilgisayara bağladım. Fakat sağ altta driver programını açtığımda normalde internet bağlantısını seçip uygula seçeneğine basıp internete rahatça girmem lazımdı fakat olmadı! Neden olmadı? Programı açıyorum, pencere açıldığı gibi kapanıyor ve baktığımda durum "disable" gözüküyor. Aktif etme yolu yok.

- 2) Windows 7'ye uygun driverlar aradım taradım buldum indirdim kurdum. Sonuç; hiç bir şey!

- 3) Driverları sildim. Önce adaptör usb'i bilgisayara bağladım ve aygıtı tanıtmaya çalıştım. Fakat sağ altta "aygıt tanımlanamadı" hatası ortaya çıktı. Bu yol XP'deyken çok rahat oluyordu ve kesin çözümdü.

AirTies kullanıyorum. Adaptörümün modeli budur. Modemin adı sagem. Fakat bunda bir fark yok. Adaptör çalışsa yetiyor.
Kurulum cd'sinde "versiyon 1.06 airties usb-2 kablosuz usb adaptör kurulum cd'si" yazmaktadır.

Kablo çek gibi şeyler yazmayın lütfen. İmkanım olsa bunu yapardım. Evde 3-4 farklı bilgisayar var. Hepsinde de adaptörle giriş yapıyoruz ve hepsi windows xp. Windows 7'de böyle bir sorunum var.

Yardım istiyorum, arıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "))ONUR((" (26.11.2012, 22:14)

• "))ONUR((" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 26.11.2012, 22:09

Adaptor windows7 desteklemiyor olabilir. win 7 driver buldugunuzu söylemissiniz ama çalistirmiyor demek ki.
adaptorun cd sinde win 7 yaziyor mu ?
yada support sitesinde windows7 destekledigi driveri var mi bunlari bakiniz.

desteklemiyorsa ya xp gececeksiniz yada windows 7 destekleyen baska adaptör alabilirsiniz.