Giriş yapmadınız.

• Konuyu başlatan "arachnanthe"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 22.12.2007, 01:03

yayın online

flatcastta yayın yapıldığında yani radyo acık olduğunda site üzerinde yayının acık olduğuna dair bir isaret verebilirmiyiz acıkken yesil kapalı iken kırmızı ısık mesela

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 22.12.2007, 01:09

Bunu sitenin html kodundan siz yaparak edebilirsiniz ama otomatik olmaz ;)
Kapali oldugunda baska bir html kodu acık oldugunda baska html kodu eklemeniz lazim bu da devamli kontrol demektir
Yada bir buton koyun canlı yayin diye tiklayan açik olursa dinler kapali ise dinleyemez zaten ;)

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 22.12.2007, 01:24

falatcastın yapısını tamolarak bilmiyorum html bi safada dediğin gibi bi buton koyarsam herkes onu acıp kapata bilir onda mantıklı olmaz forumlardaki online offline gibi bişi olması lazım

kullanıcı sitedeyken online değilken ofline gibi

mesela Accesscounter da radytoda online olanların sayısı sayılıyor orası 1 olduğunda yayın online demektir ama flatcastın yapısını hiç bilmiyorum

yapımcılarına bu konuyu danısabilecek bir arkadasvarmı acaba

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 22.12.2007, 01:41

senin dedigin gibi bir sey söz konusu yok yani flatcasttin böyle bir özelligi yok diye biliyorum ama belki html kodlariyla bu is olabilir...
Biraz bekle belki bir arkadas size yardimci olabilir

caddy41

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 22.12.2007, 12:53

arkadasim Yayin online icin html tabanli bir buton yapabilirsin Slowcunun dedigi gibi.. Radyonun icin de oyle bir ozzellik yok bunu bil.. Buton yapimini bilmiyorsan..http://download.flash.gen.tr/ bu adres sana kesin yardimci olacaktir..

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 23.12.2007, 20:38

ps html php bunları biliyorum az cok benim öğrenmek böle birşeyi otomatik olarak yapabilmek için kullanacağım bişi varmı bunun için flat castın yapısını bilmem gerekir ilk aklıma gelen Accesscounter dinleyici sayılarının sayılması oldu bunun sayıldığına göre demekki radyolar sürekli izleniyor

ingiilizcem veya almancam hiç yok gördüğüm kadarı ile burda ingilizce ve almanca bilen arkadaslar var

benim düşüncem su yayın acık olup olmadığını kontrol ediyorlarki bu sayıcı calısıyor bu sayıcının veriyi alısı önemli sayıcı = 0 ise yayın yok kırmızı ışık sayıcı = yada > 1 ise yesil ışık yayın var

bu konu hakkında bilgi alabilecekbir arkadasımız varsa minnetar olurum

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 24.12.2007, 00:30

@ arachnanthe,
tabi yapabilirsiniz fakat flatcastin php tabanina girme izniniz olursa...
yani flatcast.com size aitse.
malesef bu site hicbirimize ait degil ;)

alternativ olarak kendi radyonuzun flatcast statistic penceresini , sitenizin ana sayfasinda bir popup penceresi olarak acabilirsiniz.. burda tüm bilgiler yaziyor.

örnek --> http://home.arcor.de/flatcast-demo/
tabi popup engelleyiciniz yoksa görebilirsiniz

• Özel mesaj gönder

8

Monday, 24.12.2007, 12:38

bunun farkındayım zaten öğrenmek isteğin su bize bi kod verebilirlermi

atıyorumm
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx: strim ıd mesela diyecekler ki bu kodla sizin radyonuz acık yada sizin radyonuzun dinleyici sayısı 1 gibişi bize verebilirlermi benim öğrenmek isrtediğim bu muhtemelen sql yapıysıyla calısıyor ve bunu verebilirler diye düşünüyorum sadece irtibart kurabilecek bi arkadas bunu sorsun lütfen