Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "uZuN_HaSaN"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 24.12.2007, 13:18

SABİT İP - PORT SORUNU

arkadaşlar 4.16 radyo kullanıyorum. Yayin bendeyken dinleyiciler düşüyor veya giremiyor. http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=3297 bu linkteki her şeyi yapiyorum. Modem Airties. Modemden portları actım (http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=7155 bu linke göre) ama bilgisayarin ag baglantısından sabit ip verdiğimde internete giremiyorum. bilgisayarımın ip 192.168.2.1 oldugundan da eminim.
statistics deki mapping bölümü her zaman - (eksi) gösteriyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim Vista kullandıgım içinmi oluyor ? şimdiden teşekkürler...

Diva

Orta Düzey

• "Diva" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 24.12.2007, 15:28

slm uZuN_HaSaN,

önce suanki ipni ögren, gerekirse onu sabitlesdir

Başlat>>Tüm programlar>>Donatılar>> Komut Sistemi >> Açılan siyah pencereye ipconfig/all yaz ve enter e bas
Açılan komutlardan modemin ve bilgisayarinin iplerini görebilirsin

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 24.12.2007, 23:26

slm Diva Teşekkür ederim... Ama olmuyor. kafayi bununla bozdum. inanin vistayi kaldirdim xp kurdum. sadece bu sorunun gitmesi için ama yine ayni :(

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 24.12.2007, 23:31

Alıntı

Başlat>>Tüm programlar>>Donatılar>> Komut Sistemi >> Açılan siyah pencereye ipconfig/all yaz ve enter e bas

İp numaralarini ögrenin ve dogru bir sekilde ag baglantilarindan özellikler kısmındaki İnternet iletisim kurallari (TCP / İP ) bölümüne
Dogru bir bicimde yazin internetiniz kopmaz ve işlemlere devam eedebilirsiniz...
Yalnıs deger verirseniz internet baglantınız kopar...

melikenalan

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 24.12.2007, 23:32

kafayı bozma bu bir sürü insanın zaman zaman yasayıp cözdügü bir sorun. haledilir radyo bir eglence amacını asıp seni üzmesine izin verme ne yapabilirsin ona bak hele kafayı hic yeme uzuuun yıllar sana lazım olucak:))

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Monday, 24.12.2007, 23:44

uZuN_HaSaN, Bak ben kendi ip numaramin bir bölümünü sana nasıl yaptigimi gösterim ;)

Güvenlik açisindan son rakamlarini kapadım ;)
Numaralara dikkatlice bak

Alıntı

sonucu o ip degerleri cikti ;)

• Özel mesaj gönder

7

Tuesday, 25.12.2007, 15:52

DEDINIZ... AMA AYNISINI UYGULADIM FAKAT IP ADRESI FALAN GOSTERMIYOR.SORUN IP ADRESINI BULMAKSA GOOGLEDEN BULUYOR VE AYNINI UYGULUYORUM FAKAT O ZAMANDA BAGLANTIM KOPUYOR :cry: YA BU PC NIN DILINDEN ANLAYIP BU ISI COZCEM YADA BU PC BENIM FIZIKSEL GUCUME YENIK DUSUP SISTEMI COKERTIP BALKONDAN ATACAM :wallb:

maxma

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

8

Tuesday, 25.12.2007, 15:59

asi kiz peki pc den guvenlik duvari ayarlarindan flatcast portunu actinmi?

• Özel mesaj gönder

9

Tuesday, 25.12.2007, 16:12

MAXMA EVET ACTIM.AYRICA BENIM IP 85.166.137. VE SONUNDA IKI RAKAM DAHA VAR UYGULUYORUM SABIT IP ALMAYA CALISIYORUM FAKAT BAGLANTIM KOPUYO VE AG BAGLANTILARINDA LAN AGI TEK KALIYO SANIRIM BECEREMIYECEM.YETENEKSIZIM GALIBA

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Tuesday, 25.12.2007, 18:05

Alıntı sahibi ""**ASI~KIZ**""

MAXMA EVET ACTIM.AYRICA BENIM IP 85.166.137. VE SONUNDA IKI RAKAM DAHA VAR UYGULUYORUM SABIT IP ALMAYA CALISIYORUM FAKAT BAGLANTIM KOPUYO VE AG BAGLANTILARINDA LAN AGI TEK KALIYO SANIRIM BECEREMIYECEM.YETENEKSIZIM GALIBA

net IP ile tcp/ip karistirma...
ikiside cok farkli seyler!

slowcunun yapdigi gibi bir screenshot yap ve buraya ekle,
son rakamlari gizlemene gerek yok...
güvenlik sorunu olmaz!

• Özel mesaj gönder

11

Tuesday, 25.12.2007, 22:27

Arkadaşlar eger vista kullaniyorsaniz bu tip sorunlarla çok karsilacaksiniz...

Ben bilgisayarin ipsini dediginiz gibi 30 kere denedim adım gibide eminim dogru girdigime. Modemdende portlari açtım. virüs programlari güvenlik duvarlari olsun hepsine karistirdir. 3 gün ugrastim ugrastim ugrastim. sonuç sıfır....

Ama yarim saatte sorunu çözdüm :) xp kurmaniz yeterli... hiç ip modem felan ugraşmayın... xp kurun başlayin yayina :)

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

12

Tuesday, 25.12.2007, 23:02

uZuN_HaSaN, Yardimlarinizdan ziyade birde AGK okusan fena olmaz ...
AVatarin AGK aykırı lütfen gerekli boyutlara getir ;)

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Tuesday, 25.12.2007, 23:52

Alıntı sahibi ""uZuN_HaSaN""

Ama yarim saatte sorunu çözdüm :) xp kurmaniz yeterli... hiç ip modem felan ugraşmayın... xp kurun başlayin yayina :)

yapma yaaa :shock:
yani bunca xp kullanicilari no free stream hatasini uyduruyor tzz

lütfen burda kimseye yanlis bilgi vermeyin!

• Özel mesaj gönder

14

Wednesday, 26.12.2007, 08:38

slowcu, Kaçamak yapmak istemiştim... Özür Dilerim

Dj__OzGuR_

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

15

Wednesday, 26.12.2007, 08:42

sanırım senınkı kacmak deıl uydurmak

• Özel mesaj gönder

16

Wednesday, 26.12.2007, 08:46

MeRaL ben uyduruyorum. Bu forumuda zevk olsun diye açtım. Zevk olsun diye soru soruyorum. Sizlerden kıskandıgım için yanlış bilgi veriyorum. Doğrusunu sakın söyleme kimseye sende tamammı? :)

Olayı farklı yerlere çekip forumun düzenini bozmayalım... Flatcast radyo yayını yapacagım fazla sorunlarla ugrasmak istemiyorum derseniz ben xp derim. ben yaşadım gördüm !

• Özel mesaj gönder

17

Wednesday, 26.12.2007, 08:52

Dj__OzGuR_, kardeşim ne olursa olsun. Ya neden forumu başka yere saptırıyorsunuz ? avatarım büyüktü site webmasterlari uyardı özür diledik bitti gitti. Biz burada bunlara tartisacağimiza sorunlarımızı bilgi paylaşarak çözmeye çalışalım ?

En güzel günler sizlerin olsun sevgi ve saygılarımla...

AsLi_75

Stajyer

• "AsLi_75" bir kadın

• Özel mesaj gönder

18

Wednesday, 26.12.2007, 13:36

uZuN_HaSaN,
hemen herseyi genellesdiriyorsun!
senin modeminde portengelleyici, güvenlik duvari, gibi extralar yoksa yada dogru calsimiyorsa bunun vista, xp, windows 98 w95 ilgisi yok!
ve bu tür basit modemlerde , modemin admin paneli olmaz!
bilgisayarinizada sabit ip veremezsiniz
modem ip = bilgisayar IP

Firewall modemlerin (router) özelligi bu!
1.Güvenlik
2. ayni anda birden fazla bilgisayarin internete baglanma imkani

sanirim senin sorunun hicbirzaman modemle degildi, vistanin güvenligini asamadin
fakat hemen hemen modemlerin 90% port güvenligi olur
port 80 den haric diger portlarin hepsi engellenir
bunu asabilmekicin
1. bilgisayarimaza sabit ip vermeliyiz
2. güvenli buldugumuz portlari acmaliyiz

@meral :up:

• Özel mesaj gönder

19

Sunday, 30.12.2007, 17:22

PORTLARIM HALA ACILAMADI YANI ACAMADIM AYRICA MAPPING EKSI GOSTERIYO HALA MODEM IPINI BULAMADIM NERDE OLDUGUNU BILMIYORUM AYRICA YAYIN ALDIGIMDA SABAHA KADAR BASINDA DURSAM GELEN OLMUYO FAKAT BAZIRLARI VAR OZELLIKLE CAFEDEN GIRENLER.STATISC TEKI CLIENTS O SIYAH YER YESIL OLUVERIYO VE HERKES GELEBILIYO O CIKINCA HERKES DUSUYOR VE GASTLAR ALMANYADAN GELENLER OLURSA KIMSE DUSMUYO RAHAT GIRIYOLAR CLIENTS DE YESIL ISIK YANIYOR IYIDE BEN HERZAMAN GAST YADA VEFADEN GIRENI NERDE BULAYIM YA BEN PC PEK ANLAMAM BU IP OLAYINI COZMUS DEGILIM MODEM IP NERDE NASIL OLACAK ANLAMADIM

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

20

Sunday, 30.12.2007, 17:24

Daha önce de bu soruyu sordunuz bizde size cevap vermistik ;)