Giriş yapmadınız.

gece yolcusu

Orta Düzey

• Konuyu başlatan "gece yolcusu"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 26.10.2006, 01:48

Çünkü Onlar

çünkü onlar, sevgili edinebilmek için uygulanması gereken yollara sırtlarını çevirmişlerdir. YÖntemlerin içindeki yalanların, potansiyel sevgilerini kirletmesini istemezler.

çünkü onlar, platonik Aşıktırlar. Sevdikleri insanla beraber olabilme ihtimalini değil, sadece ve sadece O'nu severler. İhtimallerin karanlık olduğu anda sÖnüveren bir sevgi değildir onlarınki.

çünkü onların kalpleriyle beyinleri aynı şeyi sÖyler. Beyinlerinin sÖylediğine kalplerini, kalplerinin sÖylediğine beyinlerini uydurmaya çalışmazlar.

çünkü onlar, geçmişteki sevgililerinin beklentilerine hizmet etmek adına yalancıktan davranmayı, yalan sÖylemeyi kendilerine yediremedikleri için terk edilmişlerdir.

çünkü onlar, kendi beklentilerini severek karşılayabilecek insanın peşindedirler. Kimseye zorla (veya çaktırmadan mutlaka) yaptırmak gibi bir niyetleri yoktur.

çünkü onlar, "Sevgilicilik" oynamayı sevmezler. Sevginin ciddi bir iş olduğuna, oyun olmadığına inanırlar.

çünkü onlar, "Aman; olsun da taştan olsun" demezler. En doğruyu beklerken yalnız kalmayı kabullenebilmişlerdir.

çünkü onlar, aşkın çabayla kazanılamayacağını ve yaşatılamayacağını bilirler. çabanın sevmeye yaramadığının, sevilebilir kalmaya ise (çok değil) azıcık yardım ettiğinin farkındadırlar.

çünkü onlar, 'Bitti'nin farkındadırlar. Ruhlarını azat edip bedenlerini kÖle bırakmak gibi bir adaletsizliği hiçbir çıkar adına kabullenmezler.

çünkü onlar, bitmiş olanı sadece harcadıkları emek hatırına korumaya çalışmazlar. Sevginin emek verme arzusunu kamçıladığı doğrudur; ama emekle sevgi terbiye edilemez.

çünkü onlar, aşağıdaki sÖzleri hiçbir zaman sÖylememişlerdir ve asla sÖylemezler.

- Evlenmeyeceksek ayrılalım
- Ben seni bÖyle tanımamıştım.
- Beni seviyor musun?
- İki gündür beni aramadığının farkında mısın?
- Sen eskiden bÖyle değildin.
- Doğum günümü unuttun.
- Seni çok seviyorum; ama senin beni sevdiğinden emin değilim.

Eğer bu sÖzlerden birini veya birkaçını sÖyleyecek gibi olup kendilerini tuttularsa ve artık kendilerini tutmaya katlanamıyorlarsa terk ederler.

çünkü onlar, ilişkinin dışındaki yoksunluğu, ilişkinin içindeki acizliğe tercih edebilirler.

çünkü onların geçmiş yaralarının üzerine bastıracak pansuman sevgililere ihtiyaçları yoktur. Kan kendiliğinden durana dek beklemektir işin en ahlaklı yolu. Lakin ateşi sÖndürmek için üstüne kilim sermek de bir yoldur; ama o kilimin ateşe yakıt olması riski de vardır.

çünkü onlar, tabiatın karşı konulamaz dayatmalarına direnmeyi becerebilmişlerdir. Tüm eziyetleri kendilerinedir. Ruhsal eziyetin insana Özgü bir meziyet olduğunu bilerek (veya bilmeden) her geçen gün 'daha fazla insan' olurlar.

çünkü onların umutları tertemizdir. Sevgili bile olsa bir başkasının umutlarıyla kirletilmemiştir.

çünkü onlar, varlığından pişman olacakları şey yerine, yokluğundan pişman olacakları şeye teslim olmuşlardır. Edinilmişin pişmanlığı her gündür. Edinilmemişin ise akla geldikçe…

çünkü onlar, hayal sevgilileri sevebilirler; ama başlamış bir ilişkinin sadece hayallerle yürümeyeceğini de bilirler.

çünkü onlar yalnızlığın Tanrı'ya mahsus olduğunu bildikleri halde tanrısal bir cesaretle yalnızlığı seçebilmişlerdir.

Ve çünkü onların, sevgililer gününde veya yılbaşında sessizce ağladığını Tanrı'dan başka kimse gÖremez.

2

Sunday, 14.08.2011, 16:27

begenerek okudum...

3

Wednesday, 17.08.2011, 02:06

çünkü onlar, geçmişteki sevgililerinin beklentilerine hizmet etmek adına yalancıktan davranmayı, yalan sÖylemeyi kendilerine yediremedikleri için terk edilmişlerdir.

tskler

4

Monday, 29.08.2011, 00:31

paylaşım için tskler