Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "zolderesmans" bir erkek
  • Konuyu başlatan "zolderesmans"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 14.03.2013, 10:33

Bios Sorunu

ARKADASLAR anakartın modeli msi g41m-p23 ami bios veya award bios msi g41m-p23 biosunu yükliyeceğime gittim foxconn modelinin biosunu msi g41m-p23 anakart modeline foxconun rom biosunu yükledim sorun aynı bu resimdeki gibi ne kılavye calısır ne mause gorur ne f1 yapılabiliyor ne del ne f8 NE YAPMAK GEREKLI YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM HER TURLU BIOS PILINI 10 DAKKA DEIL 1 SAAT CIKARTTIM DINLENDIRDIM TAKTIM GENE DEISEN BISI YOK NE YAPMAK GEREKLI

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Melye" (14.03.2013, 11:45) düzenleme sebepleri: resim url si düzenlendi...

Ha®uN

Profesyonel

• "Ha®uN" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 14.03.2013, 11:31

Arkadasim MSI boardlarda o pil dediginin yaninda CMOS jumper vardir. CMOSu silidigimiz taktirde BIOS geri eski haline yani deffault ayarlarina gelir..
MSI boardlarda bunun isminin JBAT1 olmasi gerek, kendisin 1-2 posiyonunda durur genelde bunu 3-4 e getirip geri 1-2 ye alirsan CMOS silinir.. birde böyle bi dene ..

Pilini cikardim dedin peki fi$i cekmismiydin? Pili cikardiktan sonra elektrik fii$ini cekip 4 ila 5 kez acip kapama dügmesine tikla iyice bosalsin ve dedigin gibi 1 saat bekle.

Ama CMOSU silince olmasi gerek bol sanslar ;)

• "zolderesmans" bir erkek
  • Konuyu başlatan "zolderesmans"

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 14.03.2013, 13:06

DEDİKLERİNİN HEPSİNİ YAPTIM ANAKARTTA JUMPER YOK JBAT VAR JBAT CMOS GOREVINI GETIRIYOR KITABCIGINA BAKTIGIMA GORE VE DEMISSIN 3 4 ORADA KIRMIZI BI INDIRME KALDIRMA BOLUMU VAR 3 4 YAPTIM CMOS DENEDIM SIFIRLANMADI 2 4 DENEDIM SIFIRLANMADI 1 YUKARI 2 ASSAGI 3 YUKARI YAPTIM GENE FARK EDEN BISI OLMADI BIOS PILINI DEFALARCA ELEKTIRIKDEN CEKTIM CIKIK SEKILDE BIRAKTIM TAKTIM SONUC GENE NEGATIF ?(

Ha®uN

Profesyonel

• "Ha®uN" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 15.03.2013, 13:00

Him normalde olmasi gerek, CMOS bi cesit ramdir yani BIOS ayarlarini hafiza eden bir ram o pilde onun icindir CMOSu sildigimiz taktirde icindeki hafiza edilmis ayarlarda silinir ve yukarda dedigim gibi Anankartta MSI lerde jumper yerine JBAT vardir normalde bunu 3-4 e getirip geri 1-2 ye cevirdigimizde CMOS silinir ama söyle bi deneyebilirsin 3-4 de getirip tekrar fi$e tak calistir sonra yine cek fisi geri 1-2 ye getir ve daha sonra pilini cikar bir metal parcayla cimziz gibi biseyle o pilin girdigi yere arti ve eksiye dokun fi$ cekili olcak tabi ve 1 saat birak tekrar sonra pili takip pc yi calistir bir biip sesi ile acilirsa sifirlanmis demek. Ben bunu defalarca yaptim ve oldu sende neden olmuyor anlamadim acikcasi :S

YoRqUn

Profesyonel

• "YoRqUn" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 16.03.2013, 22:15

ne kılavye calısır ne mause gorur ne f1 yapılabiliyor ne del ne f8 NE YAPMAK GEREKLI

Kullandığınız Mouse ve Klavye Eğer Normal Girişli Değilde USB Girişli İse
Bazen Bilgisayar Tam Olarak Açılmadıktan Sonra Bunları Tanımaz
Normal Girişli Bir Klavye Takıp Deneyebilirsiniz

Eğerki Sorununuz Bu Çıkarsa Yani USB Girişli Mouse & Klavye Tanımama Sorunu İse
Bios Ayarlarından USB Legacy Support -> Enabled Olarak Kaydederseniz Sorununuz Büyük İhtimal Çözülür

Kolay Gelsin