Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Oqus Pokus"

• Özel mesaj gönder

21

Wednesday, 29.05.2013, 00:52

Hata 107 (net::ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR): SSL protokolü hatası. veriyor Lütfen Yardım

Alt Resimde anlatılan basamakları uygulayıp, güvenli gezinmeyi kapatırsanız sorununuz umarım hallolacaktır.

• "renksizgazete" bir erkek

• Özel mesaj gönder

22

Sunday, 2.06.2013, 22:34

Oguz emegine saglik gayeet net sekilde aciklamissin tsk.ler

23

Wednesday, 17.07.2013, 22:05

GüzeL PaYLaşım IçıN Tşk Ama Çok DeNedım BeceReMedım :bilmem: :dusunmek:

Nacar

Stajyer

• "Nacar" bir erkek

• Özel mesaj gönder

24

Thursday, 25.07.2013, 18:47

Yine forumda gezinirken rastladığım ilginç bir konu...
Öncelikle Okus arkadaşa teşekkür ederim...

Ancak Çorbada tuzumuz olsun kapsamında bir iki ilave yapmayı uygun gördüm...

1- Uygulamaya geçmeden önce facebook hesabınızda uygulamanızın yer alacağı bir sayfa oluşturun ( varsa gerek yok)
2- Hesabınızdan Okus arkadaşın da belirttiği gibi güvenlik sistemini kapatın
3-Uygulamanızın sorunsuz çalışması için https ( security) ile başlayan adresleri eklemeyin.. sadece http://... ile olanlarla yetinin
4- Gelelim en önemli konuya...
Okus arkadaşımız uygulamanın sadece FTP de çalıştıını belirtmiş...Ben katılmıyorum
Zaten ekte sunduğu index.php dosyasını incelediğimizde kodların statik html olduğu görülüyor...
Buradan yola çıkarak bir deneme yaptım
Ücretsiz bir siteden adres alarak sitenin html sayfasına radyomun iframe kodlarını yapıştırdım
Yönlendirmeyide http://siteadresi.index.html/ olarak yaptım ( sayfaya facebook1 felan gibi isim vermedim)
Netice başarılı idi...
Sizde isterseniz radyonuzun konuşlandığı blogtan yeni bir adres alın ve index olarak sadece iframe kodlarını
veya arkadaşımızın yazıp hazırladığı kodları yapıştırın ve uygulamanızı yapın...
Unutmayınki radyonuzun sid numarası hangi adreste olursa olsun tıklayanlar sizin radyonuza düşeceklerdir...

Umarım konuya katkım olmuştur saygılar...

Haa son olarak benim pek ilgimi çekmedi..
Çünki sayfa sekmesine tıklayınca radyo direkt açılmıyor önce sayfaya gidiyoz sonra yeniden bi tık radyoya..
Belki Facebook acemisiyim ondan dır...
Eğer sayfa sekmesine tıklayınca direkt radyoda açılabiliyosa lütfen birisi anlatsın...

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

25

Thursday, 25.07.2013, 21:31

Haa son olarak benim pek ilgimi çekmedi..
Çünki sayfa sekmesine tıklayınca radyo direkt açılmıyor önce sayfaya gidiyoz sonra yeniden bi tık radyoya..
Belki Facebook acemisiyim ondan dır...
Sayfayı tıklayınca neden radyo açılmıyormuş bende onu anlamadım,
Zaten bu uygulama Radyonun kendi sitesinden yayın değil, direkt facebook sayfasından radyoyu yayınlamak için hazırlanmış bir Uygulamadır.

Dediğiniz gibi birşey için (tıklanıp radyo adresine gidilebilmesi için) Uygulama hazırlanmasına gerek yok. Bir link kolayca bu isteğinizi yerine getirebilir.

Örnekler de bunu daha önce sunmuştum;

[b]Facebook Uygulamasıyla yayın yapan Örnek Radyo adresi;

Örnek 1 << Şuan Online

Örnek 2

Ayrıca sunduğunuz free host yöntemini denemediğim için fikir sunamayacağım.
Resimli ve ya videolu bir anlatım sunarsanız, free host kullanan arkadaşlarımızda faydalanmış olur. Zira bu şekilde bir söylem sadece kafa karıştırmaktan ileri gitmez.

Yinede önerileriniz zenginliktir, teşekkürler.

Uygulamayı hazırlayacak olan arkadaşlar basamakları takip ederek, başka hiçbirşeye ihtiyaç duymadan sonuca ulaşabilirler.
[/b]

Nacar

Stajyer

• "Nacar" bir erkek

• Özel mesaj gönder

26

Friday, 26.07.2013, 06:56

""Zaten bu uygulama Radyonun kendi sitesinden yayın değil, direkt facebook sayfasından radyoyu yayınlamak için hazırlanmış bir Uygulamadır.""

Zaten olayın esprisi burada.Tabiiki Facebook sayfasında görmek istiyoruz. Bende bunu söylemek istedim.
Benim sayfamı ziyaret eden bir kişi yayın yapan radyo ile karşılaşsın. Bu benim Facebook ta sizin kadar usta olmadığımdan kaynaklanabilir.
Bu bir zaman meselesi.Bu konuda yardımcı olacak bir açıklama yapacağınızı ümid etmiştim . Ama siz açıklamalarımdan biraz rahatsız olmuşsunuz.Kafa karıştırmak...videolu anlatımdan felan söz etmişssiniz)))

Sizin konunun başında ""FTP şarttır"" demeniz kafa karıştırıyor zaten...Ben o yüzden konuyla ilgilendim...Sonra siz dosyayı FTP ye atmayı resimli göstermemişsiniz veya videolu anlatmamışsınız ki benden istediniz ...Çünki böyle basit bir konuda anlatıma ne gerek...
Free Hostta index html kopyaladıınız sayfaya sadece iframe kodlarını yapıştırın..dedim zaten..Gerisinide siz anlatmışsınız))...

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

27

Friday, 26.07.2013, 14:13

Bu konuda yardımcı olacak bir açıklama yapacağınızı ümid etmiştim . Ama siz açıklamalarımdan biraz rahatsız olmuşsunuz.Kafa karıştırmak...videolu anlatımdan felan söz etmişssiniz)))

Ben gerekli izahatı, kendimi ilgilendirdiği derece ve boyutta yaptım zaten. Daha ne açıklaması bekliyordunuz da hüsrana uğradınız anlamadım.

Facebook Zaman Tünelinize girilince, direkt radyo çalsın istiyorsunuz sanırım. Ben bunu anladım. Doğru mudur?

Şayet doğruysa, o istediğiniz maalesef şuan ki Facebook formatında imkansızdan da ileri bir istek.
Evet ftp dosya aktarımı vb... detayları anlatmaya gerek duymadım, gerek duyan olursa bu bağlantıdan ftp dosya aktarımı videosunu izleyebilirler.
FileZilla-Sitenize index yükleme

Gerçi bu konu içerisinde hiç soran da olmadı ya bu da ayrı bir geyik

Benim öyle derin bilgilerim, engin tecrübelerim yok ki birilerinin fikir ve görüş takviyesinden gocunayım?Bir önceki mesajımda da bunu açık ve net belirtmiştim zaten.
(Bkz. Aşağıdaki Alıntı)
Yinede önerileriniz zenginliktir, teşekkürler.

Kesinlikle rahatsız olacak bir durum yok ben oldukça sakin ve yapıcıyım ama sanırım siz benim açıklamalarımdan rahatsız oldunuz ki 2. bir yazıya ihtiyaç duydunuz.
Zira bu gibi tutumlarınızın olduğunu forumdaki diğer başlıklardan takip ettiğimiz/gördüğümüz kadarıyla da biliyoruz.

Nacar

Stajyer

• "Nacar" bir erkek

• Özel mesaj gönder

28

Saturday, 27.07.2013, 22:22

Resimli ve ya videolu bir anlatım sunarsanız, free host kullanan arkadaşlarımızda faydalanmış olur. Zira bu şekilde bir söylem sadece kafa karıştırmaktan ileri gitmez.

Değerli arkadaşım...
Benim mesajıma cevap olarak bu cümleyi kullanan sizsiniz...
Beni ""KAFA KARIŞTIRMAK" ile itham edince cevap hakkım doğmuyormu...
Lütfen biraz özeleştiri yapıp sonra tepki verin...
Paylaşımınız konusunda ise size en başta teşekkür ettim...
Ama bazı bildiimiz noksanları tamamlamak suç ise...sadece "" HARİKA PAYLAŞIM OLMUŞ EMEĞİNE SAĞLIK"" DEMEM BEKLENİYOSA...

"""Zira bu gibi tutumlarınızın olduğunu forumdaki diğer başlıklardan takip ettiğimiz/gördüğümüz kadarıyla da biliyoruz""".
Bu cümleniz ile gündemden düşmüş bir konuyu buraya taşımanızada anlam veremedim...

Umarım yeni bir tartışma yaratmak istememişsinizdir...Saygılar...sevgiler...

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

29

Saturday, 27.07.2013, 22:45

Hayır madem bu konuda eksik bir kısım var, farazi söylemlerle birşeyler yapmak isteyen arkadaşların kafasını karıştırmaktansa bende diyorum ki;

Dikkat çekmek istediğiniz kısım neresiyse orayı daha da açarak teferruatlı şekilde anlatın ki birileri faydalansın. Free host kullanan ve Radyosunu Facebook'ta uygulama olarak yayınlamak isteyenlerde bundan istifade etsin. Neden asabileşiyorsunuz ki anlamadım.

Sizin yaptığınız, yapılmış bir sunuma gelerek;
''Bunun burasında şu da var, burasını böylede yapabilirsiniz, siz ftp şart demişsiniz ama hiçte şart değil, ftpsiz free hostta da olur vs...''

Benim dediklerimi siz de bir idrak edin isterseniz zira alınganlık oluşturacak ya da rahatsız edecek birşey söylemediğimi zannediyorum.

Derin bilgi birikiminizi ve tecrübelerinizi bizimle teferruatlı şekilde paylaşın diyorum. Hani görsel ve metinsel anlatım yapmayı seviyorsunuz ya forumda da bunun baya bir tartışmasını yapmıştınız... ona istinaden söyledim.

Konu haricinde ki polemik oluşturan mesajları, konuyla ilgilenen arkadaşların kafası karışmaması için yetkililerden rica etsem konudan temizleyebilirler mi?

Aynı şekilde devamı da gelmezse güzel olur. Buraya bir şeyleri yapmak için girenleri durduk yere gereksiz teferruatlarla meşgul etmemiş oluruz.

30

Saturday, 27.07.2013, 23:18

YaRdım

Oğuz Bu Uygulama Süper Ama 2 Günden Berı deniyorum Yapamadım Yardımcı olurmusun Arkadaşım??

iswail

Stajyer

• "iswail" bir erkek

• Özel mesaj gönder

31

Tuesday, 13.08.2013, 14:43

ssl sertifikası yoksa sitenizde güvenli gezinmeler açık olan hesaplarda hiç bir şekilde görüntüleyemezler.

ssl protokol hatası verir

• Özel mesaj gönder

32

Friday, 30.08.2013, 00:05

Bana Biir Yardımcı Olurmunuz Burası Çıkıyor Linke Tıklayınca

url=http://bit.ly/c25MCx][/url]

atardamar

Profesyonel

• "atardamar" bir erkek

• Özel mesaj gönder

33

Thursday, 7.11.2013, 22:04

tskler cok güzel bir anlatim

emegineze saglik :1alkis:

evdekiler

Profesyonel

• "evdekiler" bir erkek

• Özel mesaj gönder

34

Friday, 3.01.2014, 15:50

Paylaşım için teşekkürler emeğinize sağlık Bu uygulamayı blogspot ta yapmamız mümkün mü acaba

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TürkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

35

Friday, 3.01.2014, 16:15

Anlatımda yazanları incelerseniz mümkün olmadığını belirtmiş arkadaşımız ;)

Öncelikle şunu söylemem lazım ki, bu anlatımı yapabilmeniz için sitenizin blog türü olmaması gerekli.
Yani sitenizin bir hostingi ve FTP erişimi olması şarttır.

evdekiler

Profesyonel

• "evdekiler" bir erkek

• Özel mesaj gönder

36

Sunday, 5.01.2014, 11:12

Anlatımda yazanları incelerseniz mümkün olmadığını belirtmiş arkadaşımız ;)

Öncelikle şunu söylemem lazım ki, bu anlatımı yapabilmeniz için sitenizin blog türü olmaması gerekli.
Yani sitenizin bir hostingi ve FTP erişimi olması şarttır.

Konuyu inceledim ve olmayacağını anladım ama yine de bir şansımı deniyeyim dedim Teşekkürler

37

Sunday, 2.02.2014, 22:14

Mrb ArKadaşLaR BeNde Kendi Radyomu Facebook SıTeMe EkLemek IstıYoRum Ama Nasıl EkLeNıR BıLeMedım Bedava SıTeLer EkLeNıYoRmu YaRdım EdeRseNız SevıNıRım ŞımdıdeN Tsk EdeRım

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

38

Sunday, 2.02.2014, 22:17

Flatcast Radyoyu Facebook'ta Yayınlama [Resimli Anlatım]

Bak daha öncede yazmışın bu konuya.

Konu zaten resimli anlatımlı yardım konusu. Dikkatli okuyarak adımları uygularsan ek açıklama istemene gerek yok.
Yapamazsan kendini zorlama boşver. Herkes yapacak diye bir şart yok.

39

Sunday, 2.02.2014, 22:23

Tşk ederim Kardeş SaoL .