Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Oqus Pokus"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 16.03.2013, 16:42

Flatcast Radyoyu Facebook'ta Yayınlama [Resimli Anlatım]

Merhaba arkadaşlar Flatcast Radyomuzu Facebook'ta nasıl Uygulama olarak yayınlayabiliriz bunu resimli ve çok anlaşılır bir dille adım adım anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle şunu söylemem lazım ki, bu anlatımı yapabilmeniz için sitenizin blog türü olmaması gerekli.
Yani sitenizin bir hostingi ve FTP erişimi olması şarttır.
İlerleyen basamaklarda FTP erişimi sağlayarak hostingimize dosya atmamız gerekecek.

Adımları atlamadan dikkatlice takip ederek uygularsanız siz de hiçbir soru sorma ihtiyacına girmeden kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

Her resimdeki numaraları ve hemen o resmin altındaki numaralara göre açıklamaları takip ederek ilerleyebilirsiniz.

1- Öncelikle bu uygulama sayfasını oluşturup Facebook'ta yayınlayabilmek için. Uygulama geliştirici olarak Facebook'a kaydolmamız gerekiyor.
www.developers.facebook.com adresini tıklayalım. Eğer ki daha önceden Uygulama Geliştirici olarak kayıtlı iseniz bu adımı atlayabilirsiniz.
2- Register Now Butonunu tıklayalım.

1- Açılan sayfada Onay kutucuğunu işaretleyip
2- Devam Butonunu tıklayalım.

Bu Hesabın bize ait olup olmadığını ve sizi uygulama geliştirici olarak kabul etmek için doğal olarak doğrulamamız gerekiyor,
Facebook kısa mesaj göndermek için telefon numaramıza ihtiyaç duyuyor.
Çekinmenize gerek yok ben yaptım hiç arayıp sapıklık etmedi

1- Ülke Kodu- Türkiye'de iseniz dokunmayın
2- Ceptelefonu numaranızı başına sıfır eklemeden yazın
3- Devam Butonunu tıklayalım.
Devam butonunu tıkladıktan sonra cep telefonumuza kısa mesaj olarak bir kod gelecektir.

1- Ceptelefonumuza gelen kodu buradaki alana yazıyoruz

2- Onayla butonunu tıklıyoruz...

1- Bu pencerede bir ayar yapmak zorunda değiliz, yine de üstteki kişisel ayarları kendinize göre isterseniz düzenleyebilirsiniz.

Devam Butonunu tıklayalım.

1- Seçmek zorunda değilsiniz
Geç Butonunu tıklayalım...

Tebrikler başardın, artık Facebook Uygulamaları oluşturabilirsin.
1- Done Butonunu tıklayarak Uygulamamızı oluşturmaya başlayalım.

1- Yeni Uygulama Oluştur Butonunu tıklayalım.

1- Kutucuğa uygulamanıza vereceğiniz ismi yazmanız gerekiyor. Mesela '' Sizin Radyo Flatcast ''
2- Bu alana ise uygulamanızın Facebook üzerinde hangi isimle yani domain ile bulunacağını yazıyorsunuz.
3- Devam Butonunu tıklayalım.

1- Üst kısımda gördüğünüz doğrulama metnini buradaki alana yazınız
2- Devam Butonunu tıklayalım...

Bu sayfada uygulamamıza ait temel bilgileri gireceğiz...

1- Uygulamamız için bir logo yüklememiz lazım, kulaklık simgesi, nota simgesi veya radyonuzun logosu varsa buraya yükleyebilirsiniz,

Aynı sayfanın alt kısmına inerek devam ediyoruz...

Burası en önemli kısım biraz daha dikkatli olmanızda fayda var.
Öncelikle konunun en altında ek olarak eklediğim dosyayı indirip içerisinde ki index.php dosyasını açarak dosya içinde yazdığım düzeltilmesi gereken yerleri düzenleyin ve bu dosyayı hostunuzun ana dizininde herhangi bir isimde klasör oluşturun örneğin “facebook1¨ olabilir ve hazırladığınız index.php dosyasını bu klasör içine atın. Uygulamayı bitirdikten sonra bu FTP ye yüklemiş olduğunuz index dosyasının adını ve yerini değiştirmeden içeriğini istediğiniz gibi düzenleyip, tasarlamakta serbestsiniz.

1- ''Facebook'ta Bir Uygulama'' ve ''Sayfa Sekmesi'' başlıklarını tıklayarak açılmasını sağlayacağız ve üst resimdeki 1 numaradaki gibi şekil almasını sağlayın.
2- http://www.siteniz.com/facebook1/ yazmalısınız. Sonu mutlaka / ile bitmeli.
3- Üstteki adresin aynısını yazın ama http ‘yi, https olarak değiştirin.
4- Uygulamanızı tıklayıp sayfa olarak açtığınızda sekmede görünecek olan isimi buraya yazın.
5- 2 'de yazdığımızın aynısını buraya da yazıyoruz
6- 3 'de yazdığımızın aynısını buraya da yazıyoruz
7- Belirtilen alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduysak Değişiklikleri Kaydet butonunu tıklayalım.

1- Tekrar Uygulamalar Apps Sayfasına dönüyoruz.

1- Önce burayı tıklayın
2- Sonra burayı tıklayın

Bir yazı dosyası açın ve içine bunları;
1- App ID nosunu kopyalayın ve yazı dosyasına kaydedin
2- Buradaki Kanvas Sayfası adresini kopyalayıp kaydedin

Ve Son aşama,

Aşağıda yazılan url'yi düzenleyip adres çubuğunuza yapıştırın ve enterlayın

https://www.facebook.com/dialog/pagetab?app_id=BURAYA 1 NUMARAda kaydedin dediğin sayılar gelecek&display=popup&next=BURAYA 2 NUMARAda kaydedin dediğim Kanvas Sayfası adresi gelecek

Şimdi entera basın ve eğerki herşeyi doğru yaptıysanız bu resim görünecektir

1- Uygulamayı eklemek istediğiniz Facebook Hesabınızı burayı tıklayarak seçin,
2- Add Page Tab Butonunu Tıklayarak işlemi tamamlayın.

Facebook Sol Sütunda Uygulamanızın Sekmesini Görebilirsiniz.
Bu da beraber yaptığımız Flatcast Uygulama Sayfasının Ekran görüntüsü

Herkese kolay gelsin ;)
Oqus Pokus belirtilen dosyaları ekledi:
  • facebook1.rar (428 Byte - 434 defa indirildi - en son: 31.10.2023, 20:40)

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 16.03.2013, 16:43

güzel paylaşım icin tskler ...OGUZ

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 16.03.2013, 16:55

Radyoya bile gelip face de nasıl yaparız bu işi diye soranlar çok oluyordu...
Çok net ve güzel bir anlatım olmuş...
Emeklerine Sağlık Oğuz :thumbup:

YoRqUn

Profesyonel

• "YoRqUn" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 16.03.2013, 22:05

Eline Sağlık Pokus Çok Güzel Olmuş Teşekkür ^^

1diablo

Profesyonel

• "1diablo" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 17.03.2013, 10:46

Mükemmel bir anlatım ve uygulama olmuş tebrikler :)

• "oguzhan01fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Tuesday, 2.04.2013, 09:29

SORULARIMI RESİMLERİN İÇİNE YAZDIM YARDIMCI OLABİLİRSENİZ SEVİNİRİM... EMEKLERİNİZE SAĞLIK...

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Tuesday, 2.04.2013, 11:10

Buraya gelip resimde gösterilen yerleri doldurduktan sonra Kaydet seçeneğini tıklamayacaksınız. Tıklarsanız bu hatayı almanız normaldir.
Anlatımı iyi takip ederseniz bu sıralamanın altında bir resim daha var ayrıca hemen altında

Aynı sayfanın alt kısmına inerek devam ediyoruz... diye yazıyor. Orayı atlıyorsunuz herhalde.

2. sorunuzda da Uygulama adına facebook1 ve oguzhan01fm verdim yine de olmadı diyorsunuz.

Böyle deneme yanılma yöntemine gerek yok
Kanvas URL si olarak FTP den hostunuza açtığınız klasörün ismi (anlatımda bu yol facebook1) yazacaksınız.
Sayfa Sekmesi ismine de Uygulamayı yapıp bitirdiğinizde Facebook profilinizde solda Uygulamalarım bağlantısının altında görünecek sekme de adını yazıyoruz.

Bir yerde farklı isimler, diğer yerde ondan vazgeçip burada da bu olsun şeklinde değişiklikler bu tip hatalara sebep olur.

Son sorunuz da index dosyası içerisinde eklenecek bişey varmı demişsiniz.
Ekteki dosyanın içerisinde zaten zaruri olan kodlar var sadece Radyonuzun SID numarasını aşağıda belirttiğim yere yazmanız gerekiyor.

Anlatımı dikkatlice takip ederek uygularsanız kolayca yapabilirsiniz. Lütfen biraz daha dikkat.

8

Tuesday, 2.04.2013, 11:28

Öncelikle şunu söylemem lazım ki, bu anlatımı yapabilmeniz için sitenizin blog türü olmaması gerekli.
Yani sitenizin bir hostingi ve FTP erişimi olması şarttır.

Oguzhan01 siz sanirim blogcu üzeri bir .(HTML) Tarzi bir uzanti kullaniyorsunuz..... : ;)

• "oguzhan01fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Tuesday, 2.04.2013, 12:23

Merhaba Oğuz bey...

Sanırım ikinci eklediğim resimi atlamışsınız sizin yaptıklarınızı bir bir uyguladım ikinci eklediğim resimde var...

Ben sadece SAYFA SEKMESİ adını yani flatcasttaki radyo isminiz olan alana iki isimlede denedim demiştim...

Bütün bunlardan sonrasında değişiklikleri kaydet e tıklamıştım...

Şimdi facebook ta baktım sizin uyarınızdan sonra orada oguzhan01fm diye bir uygulama var...

Sanırım bu resimlerde yardımcı olabilir nerede hata yaptığımı bulabilmek adına...

Teşekkür ederim...

• "balgözlümfm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Tuesday, 9.04.2013, 16:45

bilgi

KUSURA BAKMAYIN BU KONULARDA PEK BECERİKSİZİMDİR. AŞAĞIDAKİ HATA VERMEKDE BU KONUDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ. EĞER MÜMKÜNSE MSNDEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ. Edit...

Hata
Güvenli Kanvas URL'si must use SSL and begin with https.
Güvenli Sayfa Sekmesi Bağlantısı must use the HTTPS protocols.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Melye" (9.04.2013, 16:55) düzenleme sebepleri: forum içinde mail/msn adresi paylaşmayınız...ayrıca yardımlar forum içinde yapılır...özelden yada msn den yardım vermiyoruz!!

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

11

Tuesday, 9.04.2013, 20:33

Burası en önemli kısım biraz daha dikkatli olmanızda fayda var.
Öncelikle konunun en altında ek olarak eklediğim dosyayı indirip içerisinde ki index.php dosyasını açarak dosya içinde yazdığım düzeltilmesi gereken yerleri düzenleyin ve bu dosyayı hostunuzun ana dizininde herhangi bir isimde klasör oluşturun örneğin “facebook1¨ olabilir ve hazırladığınız index.php dosyasını bu klasör içine atın. Uygulamayı bitirdikten sonra bu FTP ye yüklemiş olduğunuz index dosyasının adını ve yerini değiştirmeden içeriğini istediğiniz gibi düzenleyip, tasarlamakta serbestsiniz.

1- ''Facebook'ta Bir Uygulama'' ve ''Sayfa Sekmesi'' başlıklarını tıklayarak açılmasını sağlayacağız ve üst resimdeki 1 numaradaki gibi şekil almasını sağlayın.
2- http://www.siteniz.com/facebook1/ yazmalısınız. Sonu mutlaka / ile bitmeli.
3- Üstteki adresin aynısını yazın ama http ‘yi, https olarak değiştirin.
4- Uygulamanızı tıklayıp sayfa olarak açtığınızda sekmede görünecek olan isimi buraya yazın.
5- 2 'de yazdığımızın aynısını buraya da yazıyoruz
6- 3 'de yazdığımızın aynısını buraya da yazıyoruz
7- Belirtilen alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduysak Değişiklikleri Kaydet butonunu tıklayalım.

Bakın ısrarla https yazmanız gereken yeri vurgulamışım.
Orayı http şeklinde yazarsanız hata alırsınız. Lütfen resimdeki anlatılanları harfiyen eksiksiz uygulamaya çalışın. Hiçbir sorun almayacaksınız.

• Özel mesaj gönder

12

Wednesday, 10.04.2013, 08:46

ilginiz için teşekkürler. size mesajı yazdık dan sonra hatayı gördüm ve düzelttim. ancak sıkıntı bitmedi gene. :) facebook ana sayfamda geliştirici bölümünde radyonun linki var onu tıkladığımda bana uygulama sayfası açılıyor. https://www.facebook.com/dialog/pagetab?…om/balgozlum-fm yaptım ama izin vermiyor bu konuyu nasıl düzeltebiliriz ve yayına başlayabilirim

• Özel mesaj gönder

13

Friday, 12.04.2013, 10:18

bilgi

MERHABA ARKADASLAR ACABA FACEBOOK UZERINDEN YAYAIN YAPANINIZ VARMI

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

14

Friday, 12.04.2013, 15:04

facebook ana sayfamda geliştirici bölümünde radyonun linki var onu tıkladığımda bana uygulama sayfası açılıyor. https://www.facebook.com/dialog/pagetab?…om/balgozlum-fm yaptım ama izin vermiyor bu konuyu nasıl düzeltebiliriz ve yayına başlayabilirim

buradaki işlemi yapmazsanız izin vermez. Bu basamağı atlamayın.

Resimdeki açılan pencerede, Radyonun hangi profilde görüneceğine dair bir seçenek belirlemeniz lazım. Bu dediğimi yaparsanız sorun hallolacaktır.

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

15

Friday, 12.04.2013, 15:13

MERHABA ARKADASLAR ACABA FACEBOOK UZERINDEN YAYAIN YAPANINIZ VARMI

Evet var. Son resimde de zaten örnek olarak eklenmiş Radyo görünüyor.

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

16

Friday, 12.04.2013, 15:19

Facebook Uygulamasıyla yayın yapan Örnek Radyo adresi;

Örnek 1 << Şuan Online

Örnek 2

• Özel mesaj gönder

17

Tuesday, 16.04.2013, 09:10

Yardim

BURADAN SONRA HİÇ BİR GELİŞME OLMUYOR

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Melye" (16.04.2013, 09:39) düzenleme sebepleri: ekran resmi rar olarak ek dosya eklenmişti..url olarak düzenlenip eklendi...

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

18

Tuesday, 16.04.2013, 09:55

Buradaki işlemi yapmadığınız için olmuyor. Aşağıdaki resimde gördüklerinizi uygulayın.
facebook ana sayfamda geliştirici bölümünde radyonun linki var onu tıkladığımda bana uygulama sayfası açılıyor. https://www.facebook.com/dialog/pagetab?…om/balgozlum-fm yaptım ama izin vermiyor bu konuyu nasıl düzeltebiliriz ve yayına başlayabilirim

buradaki işlemi yapmazsanız izin vermez. Bu basamağı atlamayın.

Resimdeki açılan pencerede, Radyonun hangi profilde görüneceğine dair bir seçenek belirlemeniz lazım. Bu dediğimi yaparsanız sorun hallolacaktır.

Caymaz_

Stajyer

• "Caymaz_" bir kadın

• Özel mesaj gönder

19

Tuesday, 16.04.2013, 14:31

emeğine sağlık Oqus Pokus

• "ogreicom" bir erkek

• Özel mesaj gönder

20

Tuesday, 28.05.2013, 20:48

Hocam Hepsini uyguladım fakat

SSL bağlantısı hatası
Sunucu ile güvenli bağlantı kurulamıyor. Bu durum sunucuyla ilgili bir sorundan kaynaklanabilir veya sahip olmadığınız bir istemci kimlik doğrulaması sertifikası gerekiyor olabilir.
Hata 107 (net::ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR): SSL protokolü hatası. veriyor Lütfen Yardım