Giriş yapmadınız.

Fırtın@

Stajyer

• "Fırtın@" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Fırtın@"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 30.05.2013, 14:16

Flatcastta Birini Nasıl Dj Yaparım Ve Radyoyu Kendi Sayfamda Nasıl Açarım?

Öncelikle herkese merhabalar...Forum alaturkayı 2 gündür farkettim..dolayısıyla forumda yeniyim...Flatcast radyoya gelince:radyo konusunda baya ilgiliydim ancak bi türlü radyo kuramıyorudm...Neyseki alaturka sayesinde baya bi araştırma yaptıktan sonra radyo kurmayı başardım....şimdi benim çok büyük bir problem olmamakla birlikte 2 tane sorum var...

1-Flatcastta gayet sorunsuz bir şekilde radyo yayını yapabiliyorum..Ancak radyoya benim nikim dışında başka birini nasıl dj yapabilirim?
yayını alacak kişi başka bir nikle yayını almasını istiyorum...
2-Flatcast radyo yayını yaparken flatcasttın ana sitesinden girişte sorunsuz yayın oluyor..Ancak ben kendi sayfamdada direk yayın girişi yapmak istiyorum...yane şöyleki...siteadresi....radyo adına tıkladığımda yayını almak istiyorum...radyonun embed-html kodunu alıp sayfaya yapıştırdım....ancak sayfaya tıklarken yayını nasıl açarım bilmiyorum....
Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir..yardımlarınız için şimdiden tşk ederim....

bu arada forumda bu konulara benzer konuları kontrol ettim ancak yine olmadı....

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 30.05.2013, 17:44

Merhaba AllaTurkaa'ya hoşgeldiniz,
Flatcast konusunda Türkiye'nin en donanımlı platformunu bulmuşunuz desem abartı etmemiş olurum sanırsam,
Bütün sorunlarınıza en açıklayıcı çözümleri forumumuzda bulabileceğinizden şüpheniz olmasın...

Mesajınızda yazdığınız sorularınıza ben bildiğin kadarıyla yanıt vermeye çalışayım;
  • 1- Başka bir DJ'e yayını nasıl devredeceğiniz bu başlıkta anlatılmış inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz

Radyo'yu kapatmadan yayını baska bi dj'ye devretmek

Bu başlıktaki mesajları incelerseniz, Dj nereden girip yayın açacak, nereye ne yazacak.
    Bunların hepsini arkadaşlar ve Yetkililer zamanında yanıtlamışlar kafanızda soru işareti kalmayacak derecede açıklama mevcut.
  • 2- Embed kodunu sitenize yapıştırmanız demek, o radyo alanının kodu koyduğunuz sitede herkes tarafından görüntülenmesi anlamına gelir.
    Yani o radyo alanını gören herkes yayın açamaz, o alanı gören herkes radyoya müdahele edemez.
    Bunun olabilmesi için, yayın açıp kapatabilmek o alana yerleştirdiğiniz radyonun Flatcast.com sitesinden admin girişi bilgilerine sahip olması gereklidir.

Yayın açabilmek için yerleştirdiğiniz kod bir işe yaramaz, sadece açtığınız yayın orada görünür.

Direkt bir linkte tıklayarak hemen Yayının açılması diye birşey maalesef Flatcastta söz konusu değil. Çok önceki yıllarda , eski versiyonlar da bu mümkündü ama güvenlik açısından bunlar artık iptal edildi.

Yayını açabilmek için üst madde de anlatılan yazılarda ki gibi bir takım girişleri yapmanız mecburidir.

• Girenlerin radyonuzdan düşmemesi, ses kesilmelerin yaşanmaması için yayın açan her Dj'in Modemlerinden Flatcast için Port açması şarttır.
    Bu konuyu da inceleyip size uygun Modem marka ve modelini bularak Portlarınızı açmanızı ve Dj'lerinizede aynı işlemleri uygulama(t)nızı öneririz.

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…ard&boardID=233

Başka kafanıza takılan birşey olursa yazın, yetkili arkadaşlar ve ya bilgisi olanlar muhakkak yanıt vereceklerdir.

Ben mektubuma burada son veriyorum :haha: Kolay gelsin.

Fırtın@

Stajyer

• "Fırtın@" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Fırtın@"

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 31.05.2013, 13:25

öncelikle cevaplarınızdan dolayı teşekkür ederim...2. şıkkı sanırım anladım o işlemi yapabilirim..ben 1. şıktaki cevabı şimdi inceliycem...daha sonra buradan olmazsa yine yazarım...cevaplarınızdan dolayı çok tşk ederim...