Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Fırtın@

Stajyer

• "Fırtın@" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Fırtın@"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 5.06.2013, 14:09

Flatcast Radyoda Dj Girişi?

merhaba..benim bır flatcast yayınım var..yayını sorunsuz alıyorum...

soruma gelince:ben kendi uyelığımle acaba bir arkadaşımın yayınını alabılırmıyım...ıd numarası ve parola bana verildi ancak ben onun yayınına kendı uyelıgımle dj girişi yapamadım...acaba nasıl yapılabılır...cevaplarınız için şimdiden tşk ederim...

not:eğer buna benzer bır konu varsa ltfen kusura bakmayınız...forumda yenı oldugumdan bulamadım konuyu

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Wednesday, 5.06.2013, 14:22

Fırtın@,
Flatcast e girişi zaten kendi üyeliğinizle yapmanız gerekiyor...herkez kendi üyeliği ile giriş yapar ...
giriş yaptıktan sonra o radyonun SID ve şifresi ile yayını alırsınız...
yayını alamıyorsanız devir için yayında olan dj size izin vermemiş demektir...yani Allow Take Ower işaretli değildir.

Fırtın@

Stajyer

• "Fırtın@" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Wednesday, 5.06.2013, 14:38

öncelikle cevabınız için tşkler..ben yayın alamıorum derken zaten yayını nerden alcam bılmıorum...demek istediğim şu:
kendı yayınıma giriş oluor...ama başka bır yayına nereden giriş yaparım bılmıyorum...sıd numarası ve şifre bende mevcut ama bunu nereye uyygularım bılmıorum..

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Wednesday, 5.06.2013, 14:59

öncelikle flatcast sitesine giriş yapıyorsunuz (nick ve şifrenizle)...
Girdikten sonra nick inizin hemen altında Broadcaster's area vardır, onu tıklıyorsunuz ve sağdaki yazılardan take over or start of stream (from another user) - stream password required tıklayıp açılan yerde üste SID alttaki yerede şifrenizi yazıp GetStream tıkladığınızda yayın sizin demektir.

direk alttaki linkte SID ve şifre bölümü var...flatcast de kayıtlı ise nick iniz bu link kısa yoldan o sayfaya götürür sizi...
http://www.flatcast.com/de/WizTakeOver.aspx?new=-1

Fırtın@

Stajyer

• "Fırtın@" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 6.06.2013, 13:37

öncelıkle cevaplarınızdan dolayı çok tşk ederim....uygulamayı yaptım....yayın açılıyor..ancak anlamadım bır duurm var...kendi üyeliğimle giriş yapıyorum...Broadcaster's area tıkladım...daha sonra take over or start of stream (from another user) - stream password required yapıp giriş e bılgılerı gırdım..yayın açılıyor ancak yayın göruntusu benım radyo yayınım...ben arkadaşımın sıd nosuyla giriş yapmama ragmen ekrana benım radyo yayının göruntusu gelıor..bu durumu anlayamadım?

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 6.06.2013, 13:48

Slm Fırtına
Hangi radyoda yayın alırsanız alın,kullandığınız tema yani ekran görüntüsü siz değiştirmedikçe temanızı aynı olacaktır.
En son yayın aldığınız tema hangi radyoda yayın alırsanız alın aynı olur.
Değişen radyo ismi olur.
Arkadaşınızın radyosu xxxxx f m ise bu zaten görünür.
Ekran görüntüsü design toole ile değiştirmek sizin elinizdedir.
Sorunsuz ve iyi yayınlar dilerim..

Fırtın@

Stajyer

• "Fırtın@" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 6.06.2013, 14:21

öncelikle cevap için teşekkurler...tema durumunda demekkı en son tema goruntusu kalıyor tmm bu anlaşıldı..ancak benim anlamadıgım bir duurm var...şöyleki:
StreamID (sid): buraya arkadaşımın sid numarası

Stream-Password: buraya kendi parolamı yazınca yayın gelmıyor....arkadaşımın parolasını yazınca yayının ekrana gelıyor...böle oluncada onun nıkı ile yayın yapmak zorunda kalıyorum....ancak ben kendi parolamla gırış yapıp kendı nıkımle yayını almak istiyorum...

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Thursday, 6.06.2013, 14:27

Fırtına tekrar slm.
Arkadaşınızın sid ile ancak arkadaşınızın radyosunda yayın alırsınız.
Kendi sid ve şifreniz ilede kendi radyonuzda alırsınız.
Dolayısı ile siz arkadaşınızın sid ve şifresi ile ancak arkadaşınızın radyosunda yayın alırsınız buda demektirki Radyo xxxx te yayındasınızdır.
Sid ve şifre tek Bir radyoya aittir.
Arkadaşınızın nicki ile yayın almanız o sid ve şifreyi kullandığınızdandır..
tekrar güzel yayınlar dilerim..

Fırtın@

Stajyer

• "Fırtın@" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 6.06.2013, 14:32

peki ben kendi kullanıcı adımla yayını almam mumkun değilmi yani?

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 6.06.2013, 22:12

Kullanıcı adınız ile sadece kendi fm inizde yayın alabilirsiniz.Kullanıcı adınız kendi Radyonuz için geçerlidir.
Bir başka radyo nicki ile yayın aldığınız takdirde ,o radyo kullanıcı adı ile yayın alabilirsiniz.
Örnek : Gül fm -sid ve şifresi ile yayın aldınız ise ,Gül fm kullanıcı adıdır yayın aldığınız kullanıcı adınız.
saygılar

Fırtın@

Stajyer

• "Fırtın@" bir erkek

• Özel mesaj gönder

11

Friday, 7.06.2013, 09:11

sanırım sölemek istediğinizi anladım....pekım mesela dıyelımkı ben kendı radyomda kendı nıkım dışında başka bır nık oluşturarak aynı yayını yenı nıkle almam mumkunmudur?şöyleki:
şu anda kendı yayınımı kendi nıkımle sorunsuz alıyorum...başka bir nık kendım oluşturup aynı yayını almam mumkunmu?

not:bu arada gereğinden çok fazla soru soruyorsam ltfen kusura bakmayınız....

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

12

Friday, 7.06.2013, 10:25

Çok soru sormak diye bir şey yoktur.Bilmemek değil öğrenmemek ayıp derler.Rahat olun sorularınız illaki bir arkadaşımız tarafından yanıtlanır.Bilgiler paylaşılmalı..
Sayın Fırtına..
Size özel nickiniz Örnek :Fırtın@ Nick şifreniz xxxxx
Bu nickiniz ile flatcastte kayıtlı olan ve sid ve şifresini yayın için aldığınız her fm de kullanabilirsiniz.Size özel nickiniz her fm de yayın almanız için ve dinleyici iken giriş yapmanız içindir.
Yeni bir nick Örnek : Keskinfırtına yeni nickiniz bu nickiniz ilede flatcastte her fm de sorunsuz yayın alabilirsiniz.
http://www.flatcast.net/streams.aspx <<<< bu sayfada LOGİN e gireceğiniz nickiniz ve şifrenizle kendi fm iniz ,arkadaşınızın ,veya her hangi bir fm de yayın almanız mümkündür.(yeterki elinizde o fm e ait sid ve sid şifreniz olsun)
Eğlenceli ve dostluk la geçen yayınlar dilerim..

Fırtın@

Stajyer

• "Fırtın@" bir erkek

• Özel mesaj gönder

13

Saturday, 8.06.2013, 10:55

burada sıd şifresi girerken kenedi şifremizimi gircez yoksa o yayına ait kişimi bize şifre vermesi gerekior....

• "))ONUR((" bir erkek

• Özel mesaj gönder

14

Saturday, 8.06.2013, 14:49

@ firtin@
söyle anlatayım benım radyom var diyelim bunun giris şifrelerini baskasi bilirse nikimi silebilir diye her radyo için djlere özel dj giris sifresi var benim radyomda yayın yapacak olan djlerime dj ler icin oluşturdugum şifreyi vererek yayın almalarina izin veririm.
birde yayın almak için bütün djler ilk önce kendine ait niki ile flatcast.com adresine giris yapmalari gerekiyor. daha sonra benim radyomun sid numarasi ve dj ler için oluşturdugum DJ şifresi ile giris yaparak yayın almanız gerekiyor.
umarım anlatabilmişimdir.

Fırtın@

Stajyer

• "Fırtın@" bir erkek

• Özel mesaj gönder

15

Saturday, 8.06.2013, 15:23

StreamID (sid):
yayını alacağımız radyonun nosu

Stream-Password:
şifre bölümü

şimdi yukarıda yazılan stream paswordd bölumune kendı şifremizi giremıormuyuz yane?stream paswordu yayın sahıbı şifreyi vermesi şart demek istediğiniz bumu?

• "))ONUR((" bir erkek

• Özel mesaj gönder

16

Saturday, 8.06.2013, 16:58

StreamID (sid): bu bölüme sid numarasi

Stream-Password: Bu bölüme DJ sifresi gireceksin
yani radyo sahibi size dj sifresi vermesi gerekiyor yoksa yayin alamazsiniz.

Fırtın@

Stajyer

• "Fırtın@" bir erkek

• Özel mesaj gönder

17

Saturday, 8.06.2013, 17:36

tamam sanırım anlaşıldı....çok tşk ederim bilgiler için...uygulamayı deneyip sonucu tekrar daha sonra buraya yazcam....

• "))ONUR((" bir erkek

• Özel mesaj gönder

18

Saturday, 8.06.2013, 17:42

rica ederim kolay gelsin haberinizi bekliyorum

Fırtın@

Stajyer

• "Fırtın@" bir erkek

• Özel mesaj gönder

19

Saturday, 8.06.2013, 18:07

Tamam sorun çözüldü sanırım..deneme dj şifresi yaptım işe yaradı...çok tşk ederim...yanlız kafama takılan son bişi var....dj şifresi ile girerken kullanıcı nıkı değişmior..acaba dj şifresi ile girerken kullanıcı adı değişmek mumkunmudur?

• "))ONUR((" bir erkek

• Özel mesaj gönder

20

Sunday, 9.06.2013, 17:41

Hangi radyonun sid numarasi ve dj sifresi ile yayın aliyorsan o radyonun ismi cikar.
Bunun ismini degistirmek olmuyor, ancak yeni nik alip o nikin üzerinden radyo ve sid numarasi acarsan o zaman ismi degişir.
yeni sid aldiginda o sid numarasini sitenin index bölümünden yeni sid numarasini eklemeyi de unutma :)