Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

atilla_ky

Moderatör

• "atilla_ky" bir erkek
  • Konuyu başlatan "atilla_ky"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 18.07.2013, 16:15

Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde

Fenerbahçe'den açıklama: CAS 2 yıllık cezaya ilişkin yürütmeyi durdurma kararı aldı.
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım FB Tv'de yaptığı açıklamada önümüzdeki sezon Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde yer alacağını belirtti.

İşte Aziz Yıldırım'ın FBTV'deki açıklamaları:

"Sevgili Fenerbahçeliler iyi günler diliyorum. Bugün önemli gelişmeler oluyor. Şike ve teşvik sürecinde çok üzüldük. Hak etmediğimiz şeyler yaşıyoruz. Futbolcuların açıklamaları ve kongre üyelerine teşekkür ediyorum. İçeride hainler de vardır. Ama temizlenecektir. Ama şu bilinsin. Fenerbahçe yarınki kura çekiminden itibaren Şampiyonlar Ligi'ne katılacaktır. Bu mücadele sonuna kadar devam edecektir. Hepinize hayırlı olsun diyorum."

Peki Aziz Yıldırım'ın açıklaması ne anlama geliyor. İşte cevabı...

Fenerbahçe'nin 2, Beşiktaş'ın ise 1 yıl Avrupa kupalarından men edilmesinin ardından, iki kulüp de Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurdu. CAS da dün yaptığı resmi açıklamayla iki kulübün başvuru dilekçelerinin kayda alındığını bildirdi.

Bu gelişmenin ardından UEFA; Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkındaki nihai kararını vermesi için CAS'a 3 tarih verdi. UEFA tarafından CAS'a gönderilen yazıda "İki kulüple ilgili kararınızı 30 Temmuz, 8 Ağustos ve 25 Ağustos tarihlerinden birinde verebilirsiniz" denildi. Söz konusu tebligatlar kulüplere de gitti.

Yani bu tarihleri kulüpler de kabul ederse işleyiş normal seyrinde gidecek. İki takım da yarınki Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi kuralarına katılabilecek. Hatta maçlara bile çıkabilecek.

Ancak bu 3 tarihten birinde verilen kararda Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın cezaları bir kez onanır kulüpler CAS tarafından "suçlu" bulunursa iki ekip de Avrupa'dan men edilecek.

Oynadıkları maçlar "geçersiz" sayılıp yerlerine Türkiye'den başka takımlar gidecek.

CAS'TAN YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), UEFA Tahkim Kurulu'nun Fenerbahçe'yi 2 yıl UEFA müsabakalarından men kararının yürütmesini durdurdu.

Fenerbahçe Futbol AŞ'den Borsa İstanbul'a yapılan ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda da yer alan açıklamada, "UEFA Tahkim Kurulu'nun kulübümüzün 2 yıl süreyle UEFA müsabakalarından men yönündeki kararın yürütmesi CAS tarafından durdurulmuştur" denildi.

UEFA Tahkim Kurulu, UEFA Denetleme ve Disiplin Kurulu'nun sarı-lacivertli kulübe şike iddiaları nedeniyle verdiği 2+1 yıllık men cezasını 2 yıl olarak onamıştı.

• "renksizgazete" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 18.07.2013, 16:19

Abimm...Müjde icin cok tsk.ler adalet yerini buldu.Madem sike vardi fenerbahce tek basına yapmadı ya bu şikeyi böyle sacma sapan yargılama olmazdi

atilla_ky

Moderatör

• "atilla_ky" bir erkek
  • Konuyu başlatan "atilla_ky"

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 18.07.2013, 16:23

Aceleci olma ata henuz hersey bitmiş degil abim. Malum türkiyenin etrafını saran şer güçlerinin her alanda ittifakı söz konusu ve bu spor gibi önemli bir düzeyde de olabilir aşagıda yeni gelen bir daha var abim :)

CAS, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerine bir yazı gönderdi, sarı-lacivertli kulüp de bunu kabul etti. Fenerbahçe, yarınki Şampiyonlar Ligi ön eleme turu kuralarına katılacak. Beşiktaş Kulübü'nden konu ile ilgili hiçbir açıklama henüz yapılmadı.

UEFA'dan Fenerbahçe ve Beşiktaş'a verilen Avrupa kupalarından men cezasından sonra iki kulüp de dün Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurdu. CAS, iki kulübe de bir yazı göndererek "Eğer acil yargılamayı kabul ederseniz sizi kura çekimine ve ön eleme turuna kabul ederim" dedi. Fenerbahçe de bu yazıyı dikkate aldı ve acil yargılamayı kabul etti. Bu nedenle de sarı-lacivertli takımı yarın yapılacak şampiyonlar ligi ön eleme turu kura çekimine dahil olacak....

• "renksizgazete" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 18.07.2013, 16:29

Hayırlısı olsun abi ben inaniyorum ki aklanacagız