Giriş yapmadınız.

bugra41

Acemi

• "bugra41" bir erkek
  • Konuyu başlatan "bugra41"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 8.09.2013, 16:09

Sam Broadcaster ile Flatcast

Arkadaşlar SAM4 ile yayın yapmak istiyorum.Videolardaki gibi use dj mixeri kaldırıyorum.Samden şarkıyı açınca ses mikrofondan gidiyor.Yardım edebilirmisiniz?

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 8.09.2013, 21:38

bu başlığı bir inceleyin,yardımcı olacaktır.
SAM BROADCASTER programı ile flatcast yayını yapmak istiyorum

bugra41

Acemi

• "bugra41" bir erkek
  • Konuyu başlatan "bugra41"

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 8.09.2013, 22:54

windows 7 kullanıyorum stereo mix yok.çalanı kaydet diye bir seçenek var o da güncellemeden sonra geldi.ne yapmam lazım ?

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 9.09.2013, 01:43

SAM ile yayın yaparken yayına ses mi gidiyor?
SAM ayarlarından Microfon kapalı dahi olsa yinede yayına mikrofondan sesler karışıyor herhalde ben böyle anladım.

Eğer doğru anladıysam sorunu, şöyle izah edeyim...

Sam ile veya harici diğer (Flatcastın kendi mixeri dışında kalan ) mixerler ile yayın yaparken bu sorun maalesef yaşanıyor.
Yani siz program içinden mikrofonu kapasanızda stereo mix açık olduğu için (zira aksi takdirde yayına şarkı seside gitmez) her halükarda yayına microfon sesleri karışacaktır.
Daha önce birkaç kişiye daha bu öneriyi sunmuştum sanırım. Biraz ilkel metodlar ama maalesef bu söyleyeceklerim haricinde başka çözümü yok.

Bende daha önce bu sorunu yaşayan bir SAM kullanıcısı olarak;

• Anonsu bitirdikten sonra mikrofonun pc girişinden Jakını (giriş kablosunu) çıkaracaksınız, anons yapacağınız zaman tekrar takacaksınız (çok zahmetli)
  • Üzerinde aç-kapa butonu olan bir mikrofon temin edeceksiniz ve onu kullanacaksınız. Anonsu bitirince mikrofonu ''Kapat''ıp devreden çıkararak yayına dışarıdan ses karışmasını bu şekilde engelleyeceksiniz...

2. seçeneği tavsiye ederim :thumbup:

(
:dusunmek: bu kadar açıklama yaptım ama sorunu yanlış anladıysam bir sürü mürekkep israfı ettim demektir, gerçi sizde yeteri kadar sorunu açmamışınız. )