Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: AllaTurkaa. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

Atilla_Ky

Moderator

• »Atilla_Ky« ist männlich
  • »Atilla_Ky« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 17. Dezember 2010

• Nachricht senden

461

Montag, 26. Mai 2014, 22:47

Bir tebessümle,
yaşamınızı bir güneş ışığına döndürebilir,
bir sevgi dolu bakışla
bir başkasının gününü aydınlatabilirsiniz.
O zaman hayatınız öyle zenginleşir ki,
iyilikleri kendinize bir mıknatıs gibi
çekmeye başlarsınız.
OLUMLU DÜŞÜNCE GÜCÜ,
tüm yaşamınızı değiştirir.

Atilla_Ky

Moderator

• Nachricht senden

462

Montag, 26. Mai 2014, 23:02

HAYATTAN ALDIĞIM 45 DERS

Plain Dealer, Cleveland, Ohio'lu 90 yaşındaki
Regina Brett'in kaleminden:

Bir zamanlar, doğum günümde, "Hayattan
aldığım 45 ders" başlıklı bir yazı yazmıştım.
Bugüne kadar en çok okunan ve istek alan makalem
oldu!

1. Hayat haksızlıklarla dolu ama yine de güzel!!.

2. Şüphede kalma, ikinci bir adım daha at!

3. Hayat, nefrete harcayacak kadar uzun değil

4. Hastalandığında sana işin değil, ailen, arkadaşların bakacak. Onlarla ilişkini koparma!

5. Her ay kredi kartlarını ödemeyi unutma.

6. Her tartışmayı kazanacaksın diye bir şey yok! . Fikir farklılıklarını kabul et!!.

7. Ağlayacaksan, bir başkası ile birlikte ağla! Tek başına ağlamaktan evladır..

8. Tanrıya kızmanda bir mahzur yok! O bunu kaldırabilir! !.

9. İlk maaşından başlamak üzere, emekliliğine para ayır..

10. Söz konusu çukulataysa, direnmenin anlamı kalmıyor. .

11. Geçmişinle barış ki, bugününün içine etmesin!.

12. Çocukların seni ağlarken görsün! Bundan kaçınma..

13. Hayatını başkaları ile mukayese etme, ötekilerin neler çektiğini bilmiyorsun!

14. Bir ilişki gizli olacaksa, sen içinde olmamalısın!.

15. Göz kırpacak kadar bir zamanda her şey değişebilir. Ama merak etme, Tanrı asla göz kırpmaz!!

16. Derin bir nefes al, kafanı sakinleştirir.

17. Güzel ve yararlı olmayan, seni mutlu etmeyen her şeyi çöpe at!!

18 Her ne yaşıyorsan, seni öldürmediği müddetçe, güçlü kılar.

19. Mutlu bir çocukluk geçirmek için geç kalmış değilsin de, bu sadece ve sadece sana bağlı!!

20. Hayatta sevdiğin her ne ise, peşinden giderken asla "hayır" sözcüğünü cevap kabul etme.

21. Mumları yak, değerli yatak takımlarında uyu, kendine pahalı iç çamaşırları satın al.... Bunlar için özel fırsatlar bekleme, bugün zaten özeldir!!

22. Önce hazırlan, sonra da kendini akıntıya bırak.

23. Şimdiden egzantrik ol! Kırmızı giymek için yaşlanmayı bekleme.

24. En önemli seks organı beyindir..

25. Mutluluğun için senden başka sorumlu yoktur! .

26. Her yaşadığın felaketin ardından kendine şu soruyu sor: "Beş yıl sonra bunun benim için ne önemi olacak??"

27. Daima yaşamı seç.

28. Herkesi, herşeyi affet.

29. Başkalarının senin hakkında ne düşündüğü seni ilgilendirmez! .

30. Zaman her imkana sahip.. Zaman tanı!

31. Durum ne kadar iyi veya kötü olursa olsun, değişecektir..

32. Kendini fazla ciddiye alma, kimse almıyor ki zaten!.

33. Mucizelere inan!!.

34. Tanrı, Tanrı olduğu için seni seviyor. Yoksa yaptıkların ya da yapmadıkların için değil!!

35. Hayatı denetlemeyi bırak!. Öne çık, kendi hayatını kendin yarat.

36. İki seçeneğin var "Erken ölmek" ya da "yaşlanmak"..

37. Çocuklarınızın, yaşayacak başka çocukluk dönemi yok!.

38. Sonuçta gerçekten önemli olan sevmiş olmandır!!.

39. Her gün dışarı çık.. Mucizeler her yerde seni bekler!.

40. Dertlerimizi bir torbaya doldurup, milletinkilerle bir arada görsek, bizimkileri geri toplardık..

41. Kıskançlık zaman kaybıdır. Zaten ihtiyacınız olan herşeye sahipsiniz!!

42. Her şeyin en iyisini daha yaşamadın!!.

43. Kendini nasıl hissedersen et, kalk, giyin ve dışarı çık!

44. Yol ver!

45. Hediye paketinde olmasa bile, hayat yine de bir hediyedir!!. "

Atilla_Ky

Moderator

• Nachricht senden

463

Dienstag, 27. Mai 2014, 14:59

İnsan İlişkileri Üzerine Samimi Tavsiyeler…
1- İnsan yaratılmışların en kutsalı ve varlığın özetidir. ”İnsanı sevmek” gerekir.
2- İnsanlarla “selamlaşmak” gerekir. Selam dostluğu arttırır, yeni dostlar getirir.
3- İnsanlara karşı “güler yüzlü” olunmalıdır. ”Gülümsemesini bilmeyen dükkan açmasın” dermiş Çinliler…
4- Her “insanın adı” sevimlidir, öğrenmek ve onlara adlarıyla hitap etmek yararlıdır. Elbette hoşlanacakları biçimde…
5- Kimseyle “tartışmamaya girmemelidir”. Tartışmayı kazanırsan karşındakini yitirirsiniz; kaybedersen kendine özgüvenin yara alır…
6- “Kimseyi eleştirme”…Hiçbir yararı olmaz… Mutlaka eleştirmen gerekiyorsa kendi kusurunu söylemekle başla; onu bir meziyetini öv; karşındakinin kişiliğini koruyarak davranışının yakışmadığını söyle…
7- İnsanların meziyetlerini , “iyi işlerini takdir et ve onları öv”…Elbette gerçekçi olmak kaydı ile…
8- İnsanlara “içten ilgi” göster… İçtenlikle
9- İnsanlara “ilgilenecekleri konulardan söz et” , kendinden söz etmeyi en aza indir, onlarla sohbet eyle…
10- Konuşanların sözlerini kesmeden “dinlemeyi öğren”…Gerçekten dinle, dinler gibi yapma…

Atilla_Ky

Moderator

• Nachricht senden

464

Mittwoch, 28. Mai 2014, 09:26

1. Açık olun. Her şeye açık olun. Her ne vuku bulursa, ona açık olun.
2. Bir şeylere tutunmaya çalışmayın. Bırakın giden gitsin, gelen gelsin.
3. Kalbinizde kalın. Her ne olursa olsun gerçek hislerinize sadık kalın.
4. Hayatımızdaki insanlar değişecek. Bunun olmasına izin verin ve sürece güvenin. Amaçlarına hizmet etmiş ve artık derinleşip gelişmeyen ilişkilere tutunmak zorunda değiliz.
5. Evinizi, yaşadığınız yeri değiştirmekten korkmayın. Eğer hislerimize karşı gerçekten açıksak, doğru yerlere yönlendirileceğiz.
6. Yapmakta olduğunuz ya da eğitimini aldığınız işlere saplanıp kalmayın. Kendinize gerçekten ne yapmak istediğinizi sorun. Sizi hangi iş gerçekten mutlu ederdi?
7. Hayatta sevinci arayın. Her ne pahasına olursa olsun. Sizi mutlu eden şeyi bulun ve onu yapın. Her gün. Her zaman.
8. Düzenli bir biçimde kendinize sessiz kalacağınız bir zaman ayırın ve DİNLEMEYİ öğrenin. Hislerinizi dinleyin, sizi neyin mutlu ettiğine kulak verin, sezginizin size söylemeye çalıştığı şeyi dinleyin.
9. SEVMEYE cüret edin! Her nerede bulunuyorsanız bulunun, kiminle birlikte bulunuyorsanız bulunun, her ne yapıyor olursanız olun sevecen bir varlık olun. Kalbinizi açın ve onu açık tutun. Bu sahip olduğumuz en büyük korumadır.
10. Mümkün olduğunca çok yükümlülüğünüzü tamamlayıp bitirin. Buna dünyevi yükümlülükler, ailevi yükümlülükler, mali yükümlülükler, spiritüel yükümlülükler dâhildir. Bitirdiğimiz her yükümlülük bizi özgürleştirir.
11. Kişisel olarak artık gereksinim duymadığınız her şeyi bırakın ya da başkasına verin. Dolaplarınızı, kitaplarınızı, malınızı – mülkünüzü, ilişkilerinizi, taahhütlerinizi, sorumluluklarınızı gözden geçirin ve Öz Benliğiniz ile uyum içinde olmayan her şeyden kurtulun. Bunu ölçüp tartmanın bir yolu da, bir şeyin size bir hafiflik ve sevinç mi, yoksa sıkıntılı bir ağırlık mı verdiğini hissetmektir. Bırakmak harika bir duygu verir ve Yeninin yaşamınıza girebilmesi için boşluk yaratır.
12. Dürüst olun. Kastettiğiniz şeyi söyleyin ve söylediğiniz şeyi kastedin.
13. Birbirinize saygı gösterin. Hepimiz muhteşem kozmik varlıklarız. Her birimiz. Sadece, bazılarımız muhteşem kozmik varlıklarımızı çok iyi tebdili – kıyafetlerle gizliyoruz. Kendimize ve birbirimize dürüstlük, saygı ve sevgi ile davranalım. Bu yapabileceğimiz en kökten dönüşüm geçiren şeylerden biridir.
14. Kendimizi tümüyle sevip kabullenmemizin zamanı gelmiştir. Gelin, tüm kendimizden kuşkularımızı, öz saygısından yoksunluğumuzu, kendimizi aşağılayıp yargılamalarımızı bir kerede ve tümüyle bırakalım. İyi, cesur, sevecen nazik ve akıllı varlıklar oluşumuza saygı gösterelim.
15. Güçlü olmaktan korkmayın: Hepimiz güçlüyüz. Hepimiz müthiş yeteneklere sahip son derece muktedir varlıklarız. Hepimizin içinde derin sevgi ve iyilik hazineleri var. Artık gücümüzden korkmamız gerekmiyor. Güçlü olmamız gerekiyor. Açık, berrak olmamız gerekiyor. Ve kendimize ve yeteneklerimize güvenmemiz gerekiyor.
16. Bilinmeyene atlamaktan korkmayın. Orada ne bulunduğu konusunda bir ipucuna sahip olmamamıza rağmen. Doğru, yeni bir yere ulaşmamızın tek yolu, önümüzde ne bulunduğunu göremediğimizde bile, ilerlemeye devam etmektir.
17. Bağışlama özgürlüğün anahtarıdır. Biraz zaman ayırıp, hayatınızdan geçmiş herkesi bağışlayın. Tüm geçmiş deneyimlerinizi bağışlayın. Kendinizi bağışlayın. Hepsini kendi benzersiz yolculuğunuzun, size tam da gelişmek, dönüşüm geçirmek ve özgürleşmek için ihtiyacınız olan şeyi veren bir parçası olarak görün.
18. Her şey için şükran duyun. Kimseniz o olduğunuz için şükran duyun. Yaşamınızın tüm unsurları için şükran duyun. Tüm deneyimleriniz, ilişkileriniz, çevrenizdeki her türlü güzellik için şükran duyun. Karşılaştığınız her iyi davranış, yaşadığınız her sevgi anı, her türlü beslenişiniz için, doğanın verdiği ilham için şükran duyun. Her an, en karanlık anlarımızda bile şükran duyacak o kadar çok şeye sahibiz ki.
19. Her nerede yapabiliyorsanız, orada güzellik yaratın. Her Sevgi ifadesi gibi, güzel olan her şey tüm gezegenin rezonansını yükseltir

466

Mittwoch, 28. Mai 2014, 16:28

Müstakil bir evim olsun, ve küçük bir bahçem, Eski bir radyom, birde kanepem Bahçemde erik ağacım, ve yanında kiraz Kırmızı güllerimin yanında, papatyalardan da biraz, Minik bir köpek ve sevimli bir kedi, Onların vefası ve toprağın bereketi. Ve çayı beraber yudumlayabileceğim, Elimi hiç bırakmayacak bir can yoldaşı. Sonrası can sağlığı, hayırlısı..

Atilla_Ky

Moderator

• Nachricht senden

467

Mittwoch, 28. Mai 2014, 20:55

-Güvenmediğin kimseye aleyhine kullanabilecek hiçbir koz verme.
-İnsanlara doğru değer ver, hak etmeyenleri sil.
-Kimseye yalvarma.
-Asla dönüp arkana bakma.
-Sır tutmasını bil.
-Dostlarının yeri ayrı, sevgilinin yeri ayrı. Sevgilin için do
stlarını, dostların için sevgilini satma.

-Kimsenin lafıyla dolduruşa gelme, ama aklının bir köşesinde de tut.
-Bir ilişkiyi kafanda bitirdikten sonra iki çift tatlı söz, iki damla gözyaşı için asla yumuşama.
-Seni sevenlerle kullananları iyi ayırt et.
-Seni dinleyip anlamaya niyetli olmayanlarla tartışma.
-Emrivaki oluşturulan dostlukları kabul etme.
-Eğer verdiğin o kişide kalmıyorsa ikinci bir sır şansı verme.

-Kendini öven insanlardan kaç.
-Karşındakinin doğruyu söylediğini varsayma.
-Kendine saygını yitirmene neden olacak hiçbir şey yapma.
-Sorunun olduğunda insanlar zaman ayırıp seni dinliyorsa onların öğütleri gözardı etme.
-Göz göre göre su birikintilerine taş atma, mutlaka üzerine sıçrar.
-Gözyaşlarının değerini bil. Onları hak etmeyenler için harcama.

-Senin zekana inanan insanları hayal kırıklığına uğratma.
-Kendini sev.
-Dışarıdaki güneşe bakıp gülümse ve önünde koskocaman bir gelecek olduğunu unutma.
-Dostluğunla yetinmeyenler için hiçbir fedakarlık yapma.
-İnsanları kaybediyorsun diye ağlayıp sızlama, ama kazandığın insanların değerini bil.
-Kimseye taşıyabileceğinden fazla değer verip bununla övünmesine fırsat verme.
-İstediğini almak için asla duygu sömürüsü yapma.
-Sana duyulan sevgiyi ve güveni istismar etme.

Üstün Dökmen

Atilla_Ky

Moderator

• Nachricht senden

468

Freitag, 30. Mai 2014, 03:48

Gülmek; ”Saf” denme riskini göze almaktır.
Ağlamak ise; ”Duygusal” görünme riskini.
Birine yakınlaşmak; ”Kendini kaptırma” riskini,
Duygularını açmak; ”Kendini ortaya koyma” riskini,
Hayalleri ve düşünceleri sergilemek ise;
“Onları başkalarına kaptırma” riskini göze almaktır.
Sevmek; “Karşılık görememe” riskini…
Yaşamak ise; ”Ölme” riskini göze almaktır.
Umutlanmak; “Hayal kırıklığına uğrama” riskini
Çabalamak ise; ”Başarısız olma” riskini göze almaktır…
Ama riskler yaşanmalıdır.
Çünkü hayatımızın en büyük riski, hiç risk almamaktır.
Hiç risk almayan kişi, belki acı ve üzüntülerden korunabilir;
Ama Büyüyemez, Sevemez, Değişemez, Hissedemez, Öğrenemez.
Garanti arayışlarıyla zincirlenmiş bir köle olarak yaşarken,
Bedelini; özgürlüğünü kaybederek öder.
Sadece; riski göze alabilen kişi hürdür…

Leo Buscaglia

Atilla_Ky

Moderator

• Nachricht senden

469

Sonntag, 1. Juni 2014, 14:25

MEVLANADAN İŞ HAYATINA VE YAŞAMA DAİR ÖĞÜTLER.. Kaynak:Mesneviden alınmıştır.Çeviren Şefik CAN İş Hayatına Dair... İnsanlar duygusaldır. Ortalama zekanın üzerindeki kişileri genelde bastırma ya da kendi seviyelerine çekmeye çalışırlar.Hisleri ile yaşayan, duygularının esiri olan kişi, düşmanını kendi dışında arar durur. Halbuki onun en büyük baş düşmanı, onun kendi içinde olan nefsidir. Bu dünya dağa benzer, işlerimiz, yaptıklarımız da seslenmek gibidir. Seslerimiz güzel de olsa, çirkinde olsa ,dağa çarpar, döner yine bize gelir. İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır. Arzu et, iste ama ölçülü olsun. Bir saman çöpü bir dağı kaldıramaz.Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak, intisab etmek uygun değildir.Adam ol da, başkalarına tabi olma. Yürü kendi yolunu kendin seç. Mürşid bulmak arzusuyla şaşırıp kalma. Bu dünyanın dedikodusu toz gibidir. Gönül aynasını örter. Sen aklını başına al da , bir zaman susmayı huy edin. Bir sırrı, bir iki kişiye söyledin mi, artık o sırra veda et. İki kişiyi aşan bütün sırlar yayılır gider.Eğer tevekkül edeceksen,çalışarak uğraşarak tevekkül et. Ekinini ek ondan sonra Allah’a tevekkül et. Ey dil, sen tükenmez bir hazinesin hem de dermanı bulunmaz bir dertsin. Bu dil, çakmak demiri ile çakmak taşı gibidir. Dilden sıçrayıp çıkan söz ateşe benzer.Bir söz vardır. Dünyayı yıkar , harap eder ;bir söz de vardır,ölü gibi cansız duran tilkiye aslan cesareti verir.Eğer tamamıyla zorluklara daldınsa, daralıp kaldınsa sabret, çünkü sabır rahatlığın, genişliğin anahtarıdır.Herkes kendi huyundan olanlara iyilik eder,yardımda bulunur. Kötü kişide böylece iş yaptım sanır.Deniz ırmağın yatağına sığmaz.Hür adamın tanıklığını dinle, kölelerin tanıklığı para etmez.Cenabı Hakk buyurdu ki“Ben bir kuluma isteyeceği şeyi vermeyecek isem. O isteği ona vermem. O isteği onun hatırına ve gönlüne getirmem.“Bir işe tam sarılan kişi yanılmaz. Bir kimse bir şeyi ciddiyetle ararsa, bulur ve bir kimse bir kapıyı ısrarla çalarsa, içeriye girer.” Diye buyrulmuştur. Yaşama Dair.... “Akıllının düşmanlığı, cahilin sadakatinden,dostluğundan daha hayırlıdır.” Hz.Muhammed. Sözde kalan bilgi ruhsuzdur. Dinleyiciler üzerinde etki yapmaz. Bu yüzdendir ki;ruhsuz sözler söyleyen bilgin dinleyici arar durur.Balıkçının oltasına taktığı et parçası, balıklara bir ikram, bir cömertlik değildir.Halkın senin sözünle iş yapmasını istersen,önce kendi sözünle iş yap.Herkesin gönlünde yer etmek istersen,sözünü herkesin gönlüne uygun söyle.Düşmanın ne kadar zayıf olsa da sen onu hakir görme. Zayıf düşmanına, gürbüz bir düşmanmış gibi düşmanlık et.Dost yolunda edepsiz, korkusuz olan kişi başkalarının da yolunu vurmuş olur.Böyle kişi mert değildir namerttir.

Alıntı-

Atilla_Ky

Moderator

• Nachricht senden

470

Mittwoch, 4. Juni 2014, 21:24

Başarıya ulaş, ama kibirli olmadan,
Başarıya ulaş, ama saldırgan olmadan,
Başarıya ulaş, ama küstah olmadan,
Başarıya ulaş, ama kazanç peşinde olmadan,
Başarıya ulaş, ama zorlamadan.

Lao Tzu

471

Donnerstag, 5. Juni 2014, 11:30

Mutlu Kadınlar
Karşınızdakini değiştirmek istiyorsanız, bu değişimi kendinizden başlatın.

BRAD PİTT’İN KARISI HAKKINDAKİ KONUŞMASI:

Karım hasta. Kişisel yaşamı, işi, kendi hataları ve çocukların sorunlarından dolayı sürekli gergindi. Karım 14 kilo verip, 40 kiloya kadar düştü. Çok sıskaydı ve sürekli ağlıyordu. Karım mutlu bir kadın değildi. Devamlı başı ağrıyordu, kalp ağrısı vardı ve kaburga arkasında sinirleri sıkışıyordu. Sağlıklı bir uyku düzeni yoktu, sadece sabahları ve çok yorgun olduğu zamanlarda hemen uykuya dalıyordu. Bizim ilişkimiz bitmek üzereydi, ayrılma eşiğine gelmiştik. Karım kendi güzelliğini bırakmıştı, gözlerinin altına torbalar vardı, yüzüyle alay ediyordu ve kendine bakmayı bıraktı. Kendisine gelen tüm filmleri ve rolleri reddetti. Artık ben de umudumu kaybetmiştim, yakında boşanacağımızı düşündüm…

Ama sonra bir şeyler yapma kararı aldım, sonuçta dünyanın en güzel kadınıyla evliydim. Dünyanın erkek ve kadınların yarısından çoğunun idolüydü ve sonra onun yanında uykuya dalmaya, ona sarılmaya başladım. Çiçeklerle beraber duş almaya, onu öpmeye, övgüler söylemeye başladım. Onu her dakika memnun görüyordum ve çok şaşırdım, ona hediyeler alıyordum. Sadece onun için yaşamaya başladım. Onun hakkında basınla sadece ben konuştum. Bütün olayları onun yönetimi altına aldım, onun ve ortak arkadaşlarımızın yanında onu övdüm, inanmayacaksınız ama yüzünde çiçekler açtı, daha iyi hissetti. Kilo almaya başladı, sinirlenmiyordu ve beni hiç olmadığı kadar çok seviyordu hem de beni bu kadar sevebileceğine dair hiçbir ipucu yokken.

Ve sonra bir şey fark ettim: Kadın, erkeğinin yansımasıdır.

Eğer erkek kadını deliler gibi seviyorsa, kadın gelecektir.

472

Donnerstag, 5. Juni 2014, 11:50

İnsan İlişkileri Üzerine Samimi Tavsiyeler…
1- İnsan yaratılmışların en kutsalı ve varlığın özetidir. ”İnsanı sevmek” gerekir.
2- İnsanlarla “selamlaşmak” gerekir. Selam dostluğu arttırır, yeni dostlar getirir.
3- İnsanlara karşı “güler yüzlü” olunmalıdır. ”Gülümsemesini bilmeyen dükkan açmasın” dermiş Çinliler…
4- Her “insanın adı” sevimlidir, öğrenmek ve onlara adlarıyla hitap etmek yararlıdır. Elbette hoşlanacakları biçimde…
5- Kimseyle “tartışmamaya girmemelidir”. Tartışmayı kazanırsan karşındakini yitirirsiniz; kaybedersen kendine özgüvenin yara alır…
6- “Kimseyi eleştirme”…Hiçbir yararı olmaz… Mutlaka eleştirmen gerekiyorsa kendi kusurunu söylemekle başla; onu bir meziyetini öv; karşındakinin kişiliğini koruyarak davranışının yakışmadığını söyle…
7- İnsanların meziyetlerini , “iyi işlerini takdir et ve onları öv”…Elbette gerçekçi olmak kaydı ile…
8- İnsanlara “içten ilgi” göster… İçtenlikle
9- İnsanlara “ilgilenecekleri konulardan söz et” , kendinden söz etmeyi en aza indir, onlarla sohbet eyle…
10- Konuşanların sözlerini kesmeden “dinlemeyi öğren”…Gerçekten dinle, dinler gibi yapma…

473

Donnerstag, 5. Juni 2014, 11:58

Bazen biri size bir cümle kurar,
göğsünüze bahar, gülüşünüze bayram gelir. . .

474

Donnerstag, 5. Juni 2014, 12:00

NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU ASLA UNUTMA !!!
Bir şarkı yaşanan anı ateşleyebilir.
Bir ağaç bir ormanın başlangıcı olabilir.
Bir kuş, baharın müjdecisi olabilir.
Bir gülümseme bir dostluğu başlatabilir.
Bir tokalaşma moralinizi yükseltebilir.
Bir yıldız, denizde bir gemiye yön gösterebilir.
Bir tek kelime, büyük bir ideali anlatabilir…
Bir huzme güneş ışığı, bir odayı aydınlatabilir.
Bir mum, karanlığı yırtabilir.
Bir gülüş, hüznü fethedebilir.
Bir adım, uzun bir yolculuğu başlatabilir.
Bir dua, bir kelimeyle başlar.
Bir umut ışığı ruhumuzu besleyebilir.
Bir dokunuş, ne kadar önemsendiğinizi hissettirebilir.
Bir ses, bilgelikle konuşabilir.
Bir yürek, gerçek olanı anlayabilir
Bir yaşam, çok şeyi değiştirilebilir.
Görüyorsun ya…
Her şey sana bağlı !
Ne kadar önemli olduğunuzu asla unutmayın.!

475

Donnerstag, 5. Juni 2014, 12:11

Bir gün bir dağ, güneşle birlikte güne uyandı. Rüzgarın esintisiyle ağaçlarının dallarını sallaya sallaya esneyerek gerindi. Güneş pırıl pırıl ufukta tam karşısından doğuyor, onunla arasında masmavi bir deniz çarşaf gibi günü karşılıyordu.

Dedi ki, "Ben ne güzel bir yerdeyim, önüm masmavi bir deniz ve her gün güneş bana gülümseyerek gün başlıyor."

Gökyüzünde küme küme bulutlar pamuk yığınlarını andırıyordu.

Martılar çoktan uyanmış gökyüzünde dans ediyorlardı. O sırada dağ bir de baktı ki, eteklerinde bir minicik fare denize doğru yürüyor.

"İiiiiiiiihhhhhh, bu da ne? Bu küçük fare benim manzaramı şimdi neden bozuyor?"

Onun oradan bir an önce gitmesini istedi ve şöyle bir titredi.

Tepeden aşağıya doğru bir kaç taş, hızla yuvarlanmaya başladı. Fare, sesi duyunca hemen bir yüksek kayanın üstüne sıçradı ve oraya yerleşti. Düşen taşlarda ona hiç bir zarar vermedi. Farecik de başladı denizin güzelliğini seyretmeye...

Ara ara atlayan zıplayan balıklar denizin duruluğunda küçük halkalar oluşturuyordu.

Deniz, dağın sıkıntısını anladı ve dağa seslendi:

"Neden böyle bir günde bir küçük fare için mutsuzluk oyununa başlıyorsun ki? Bak ben dümdüzken balıklar da benim duruluğumu bozuyorlar. Ben onlara kızıyor muyum? Biliyorum ki onlar bensiz ben onlarsız olamayız. Sen de seninle birlikte yaşamak zorunda olanlara kollarını açmalısın. Güneş hiç bulutlara bozuluyor mu? Benim ışınlarımı engelliyorlar diye kızıyor mu?

Kabul et gerçeği, herşey bir şeylerle bütün aslında. Fark ve güzellik de burada. Bu sayede hergün ayrı bir şey öğretiyor bize; her gün ayrı bir ders veriyor. Sen iyisi mi sadece SEYRET, SUS ve DİNLE."

Dağ denize sordu:

"SEYRET, SUS ve DİNLE? O da ne demek?"

Deniz,

"Bak... Seyrettiğinde güzellikleri göreceksin...

Sustuğunda kendinden başkalarının söylediklerini duyabileceksin...

Dinlediğindeyse onlardan öğrendiklerini uygulama fırsatı bulabileceksin..."

Atilla_Ky

Moderator

• Nachricht senden

476

Samstag, 7. Juni 2014, 23:16

Hepimiz fethetmek isteriz. Gönülleri, işleri, şirketleri, müşterileri, piyasaları vs… Hayatlarımız bir şeyleri fethetmeye uğraşmakla geçer.
Sosyal hayatlarımızda hepimizin kişisel hedefleri vardır (umarım) başarmak istediğimiz. Mutlu ve sağlıklı olmak, harika bir ilişki yaşamak, ev almak, araba almak vs vs…
Tüm hayatımız bundan ibarettir.
O zaman buna uygun davranmanın zamanı geldi. 90 yaşına geldiğimizde geri dönüp de yaptığımız şeylerden mi, yoksa yapmadıklarımızdan mı pişman oluruz? Bence yapmadıklarımızdan.

* Yolunuza çıkan, sizi engelleyen her şeyi YOK EDİN! Genellikle, aynaya baktığınızda en büyük engeli göreceksiniz. Korkularınız, işinize yaramayan kötü alışkanlıklarınız. Kırın o aynayı şimdi! Korkularınızı, engellerinizi yok edin. Parçaları daha sonra toplarsınız. Şimdi kırın!
* Büyük resme odaklı kalmayı sürdürün. Hayalinizdeki o son büyük resim her neyse. Yol boyunca birçok savaş kaybedeceksiniz. Önem verdiğiniz insanlar sizi incitecekler. Tahmin bile edemeyeceğiniz kadar büyük düşmanlarınız olacak. Ne yapmak üzere orada olduğunuzu sakın unutmayın. Günlük pürüzlerin sizi yolunuzdan alıkoymasına izin vermeyin.
Bazen büyük bir adım geri gitmek, 3 adım birden ileriye zıplamak için gereklidir. Eğer başarıya giden yolda bunu yapmanız gerekiyorsa bunu da yapın. Yeter ki o geri attığınız adımı ne için atmış olduğunuzu unutmayın.
* Hayatınızı değiştirecek o adımı atmak atın. İlk adımı belki de boşluğa atıyor gibi hissedeceksiniz. Ama göreceksiniz ki siz o adımı attığınızda, evren size ikinci adımı atabilmeniz için basamağı gösterecek.

* Teslim olmaktansa ölümüne savaşın. Vazgeçmeyin, bırakmayın. Başarınıza odaklanın ve hedefinize adayın kendinizi. Yeni bir adaya geldiğinizde gemileri yakın. Geri dönmeyin. Arkaya bakmayın. Geri çekilmeyi zorlaştırın. Geriye bakmak için tüm olanakları, gemileri yok ettiğinizde, ilerlemek için kendinize yeni araçlar bulmak zorunda kalacaksınız. İleri gitmek zorunda kalacaksınız. Ölümüne savaşmak demek, ölmek demek değil, yaşamanın bir yolunu bulmak demek. Hedeflerinize adanmış bir şekilde dolu dolu yaşamak demek. Hemen şimdi.
* Savaşınız sırasında size destek olabilecek insanların bir listesini yapın. Başarınıza yardımcı olabilecek bir ordu yaratın. Kendi başınıza da yapabilirsiniz, ama bir ordunuz olursa daha kolay olacaktır. Ordunuz belki ilk başta tek bir kişiden oluşacak. Yanınızda olacak tek bir kişiden. O kişiyi bulun. Sonra gidip bir başkasını bulun. Şimdi yapın.

Belki tarihin hatırladığı o “büyük” insanlardan birisi olmayacaksınız. Ama fethinizi aynı şekilde gerçekleştireceksiniz. En önce inanarak. Onlar da böyle yaptılar. Aklınıza koyduğunuz her şeyi başaracak güce sahipsiniz.
İnsan olmanın getirdiği tüm o güçsüzlüklere ve sınırlara rağmen, hepiniz birer savaşçısınız. Doğanın bir gücüsünüz. Diğer insanların sizin hakkınızda düşündüklerinden ve hissettiklerinden bağımsız olarak, siz ne iseniz O’sunuz.
Şimdi yapacak mısınız?

alıntı