Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Atilla_Ky"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 22.11.2013, 00:58

Konu taşınması

Serbest kürsüde açılan bir konu, benzeri olan resimli yazılar bölümündeki bir konuya aktırılken konuyu açan üyeye bilgi verilmiyormu?

bilgi verilmeyip, paylaşım yapılacağı zaman saatlerce o konu aranmalımı? yoksa bilgi mesajı verip üye dahat o konuya ulaşmalımı?

Konu taşınırken en azından bir bilgi vermek cok mu zaman kaybı?

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TürkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Friday, 22.11.2013, 09:21

Öncelikle Atilla bey böyle bir konu açtığınız için teşekkürler.
Son günlerde sitemizin arama motoru kullanılmadan gelişi güzel konular açılıp, çift konular çoğalmaya başladı.
Özellikle ayrı bölümlerde açılmasıda tabiki bizlerin birleştirme, bir başlık altında toplama çalışmalarımızı zorlaştırmakta.
Oysaki en üst sağ köşede gördüğünüz gibi sitemize özel bir arama motoru var.Kullanıldığında o konu daha önce açılmış mı izlenilebilmekte.
Bir kaç gün önceki bir birleştirmeden size kısaca bahsedeyim.Serbest kürsü tahmin edersiniz ki o konuya ait başlığın olmadığı paylaşımlar için.
Ancak tanınmış iki şairin şiirleri buraya açılmış ve paylaşımlar yapılmış.Hemde sayfalarca.
Oysaki sitemizde bir şairler bölümü var, ordada iki şairimize ait başlık mevcut.
Bu konuya girip tek tek paylaşımları olması gereken yere taşımamızın ne kadar vaktimizi aldığını,
acil bizden yardım bekleyen üyelerimize yanıtta ne kadar geciktiğimizi lütfen bir düşünün.
Sitemizde arama motorunu kullanıp çift konu açılmama zorunluğu evet var ama bizlerin nereye taşıdığımızı üyeye mesajla bildirmek gibi bir zorunluluğumuz yok.
Çünkü paylaşım yapan arkadaşlar açtığı konuyu kendi profiline girerek açtığı konular yada son mesajlarından bulabilir...

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 22.11.2013, 09:56

Günaydın :gulver:
Öncelikle teşekkür ederim Gönül Hanım

Konu taşıma konusunda çift konularda yaptığınız uygulama konusunda fazla birşey demiyorum haklısınız. Ancak arama motorunu kullanmasını biliyorum arama motoru olduğunuda biliyorum . Ve her konu arama motorunda çıkmıyor!! mesela Mustafa Kemal Atatürk resimleri yada mesela Mustafa Kemal Atatürk resimli yazarsanız çıkacak sonuca bakarsanız bana hak vereceğinize eminim!!
sonucun birinde rastlanmadı diğerinde ise gezi parkı ve 10 kasımla alakalı 2 konu ;)

Sizde çok iyi biliyorsunuzki hangi paylaşım nere yapılacağını biliyorum ;) şairle konusuna bakarsanız bunu göreceksiniz konu şiirveya şair v.s değil Mustafa Kemal Atatürk'ün sözleri :)

tamam konuyu taşımanız gerekiyordur öyle icap etmesi gerekebilir bunda bir sıkıntı yok. Konuyu taşırken kesinlikle, konuyu açan üyeye bakıyorsunuzdur (benim düşüncem). Acil cavp bekleyen üyelerde vardır oda tamam ancak portala girdiginizde rütbe farkı olsada Takım bölümünde olan üyeye/dosta hatır beşeri ilişki içinde olsa, günde 100 lerce paylaşım yapmaya vakit varken bir mesajla bilgi vermek zormu (tabi böyle bir zorunluluğunuz yok) acaba diye düşüyorum.

hee bu arada profilimdeki mesajlara bakarak buldum konuyu ancak o zaman kadar en az 40- 50 paylaşım yapamadım çok önemli değil ;)

Başka bir konu olsa üyeye 10 larca özel mesaj yazılacağınıda adım gibi biliyorum ;)

iyi forumlar efendim

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TürkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 22.11.2013, 10:22

Atilla bey gerekli açıklamayı bir örnekle size yaptığımı düşünüyorum.Ancak bir iki noktaya yanıt verme gerekliliği hissettim.
Ve her konu arama motorunda çıkmıyor!!

Bizlerde çok konuyu arama motoruyla bulduğumuz için kısa kısa değişik şekillerde yazarsanız aradığınızın bulunacağı kanatindeyim.
ancak portala girdiginizde rütbe farkı olsada Takım bölümünde olan üyeye/dosta hatır beşeri ilişki içinde olsa,

Ben ne rütbeye nede hatır gönül ilişkisine göre ayırım yapmam Atilla bey, aynen diğer moderatören arkadaşlarımında yapmayacağı gibi.
günde 100 lerce paylaşım yapmaya vakit varken bir mesajla bilgi vermek zormu (tabi böyle bir zorunluluğunuz yok) acaba diye düşüyorum.

Atilla bey anlayamadım siz bana hesapmı soruyorsunuz yoksa ne yapmam ne yapmamam gerektiği konusunda bilgimi veriyorsunuz?
hee bu arada profilimdeki mesajlara bakarak buldum konuyu ancak o zaman kadar en az 40- 50 paylaşım yapamadım çok önemli değil

Sizde bizleri size özel kişisel isteklerinizle ne kadar oyaladığınızın farkındamısınız? Üzgünüz sitemizde her üye aynıdır, farklı uygulama yoktur.
Başka bir konu olsa üyeye 10 larca özel mesaj yazılacağınıda adım gibi biliyorum

Bakın size bir kere mesaj çekmişimdir oda bir arkadaşımızın gizlice hazırladığımız doğum günü bildirim mesajıdır.Lütfen sözlerinize dikkat edin..!!!

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 22.11.2013, 12:26

Atilla bey gerekli açıklamayı bir örnekle size yaptığımı düşünüyorum.Ancak bir iki noktaya yanıt verme gerekliliği hissettim.
Ve her konu arama motorunda çıkmıyor!!

Bizlerde çok konuyu arama motoruyla bulduğumuz için kısa kısa değişik şekillerde yazarsanız aradığınızın bulunacağı kanatindeyim.
ancak portala girdiginizde rütbe farkı olsada Takım bölümünde olan üyeye/dosta hatır beşeri ilişki içinde olsa,

Ben ne rütbeye nede hatır gönül ilişkisine göre ayırım yapmam Atilla bey, aynen diğer moderatören arkadaşlarımında yapmayacağı gibi.
günde 100 lerce paylaşım yapmaya vakit varken bir mesajla bilgi vermek zormu (tabi böyle bir zorunluluğunuz yok) acaba diye düşüyorum.

Atilla bey anlayamadım siz bana hesapmı soruyorsunuz yoksa ne yapmam ne yapmamam gerektiği konusunda bilgimi veriyorsunuz?
hee bu arada profilimdeki mesajlara bakarak buldum konuyu ancak o zaman kadar en az 40- 50 paylaşım yapamadım çok önemli değil

Sizde bizleri size özel kişisel isteklerinizle ne kadar oyaladığınızın farkındamısınız? Üzgünüz sitemizde her üye aynıdır, farklı uygulama yoktur.
Başka bir konu olsa üyeye 10 larca özel mesaj yazılacağınıda adım gibi biliyorum

Bakın size bir kere mesaj çekmişimdir oda bir arkadaşımızın gizlice hazırladığımız doğum günü bildirim mesajıdır.Lütfen sözlerinize dikkat edin..!!!

konuyu daha öncede yazmıstım ve arama motorunda farklı seçeneklede baktım cıkmadı sizde deneyin açtığım konu : ''Mustafa Kemal ATATÜRK'e ait sözler'' , konu açmadan önce arama motorunda aradıklarım '' Mustafa Kemal Atatürk resimli '' ve '' Mustafa Kemal Atatürk resimli ' di. Çıkan sonuc biride 0 konu diğerinde ise benim açtığım konuyla alakasız 2 konu!!

Mesajımın işinize gelen kısmını almışsınız!! alıntının sonunda ( böyle bir zorunluluğunuz yok) demişken sizin hatır gönül ilişkilerine göre ayrım yapsanız ne olur yapmasanız ne olur!!

Size hesap sormakve ne yapmak istediğiniz konusunda bilgi vermek ne haddimize Gönül Hanım!! sadece bir bilgi yada rica idi ama anlayana

Benim açtığım konu Mustafa Kemal ATATÜRK'e ait sözler ancak açtığım konu Atatürk Diyor ki...(Resimlerle) 'e taşınmış konu benziyor diye habersiz konu taşımanızla üyeyi gereksiz konusunu aratmak oyalamak değilmi? serbest kürsüde onlarca şiir ve şairlerin konusunu şairler ve şiirler bölümüne taşıkmak yerine, hoş konuda aynı konu değil sadece sizin açtığınız konuya benzer olduğu için taşımanıza ne demeli!! bunu hatırlatıyor olmak özel istek mi!! ve unutmayın ki sizde bir üyesiniz!!

ben sözlerimi seçerek ve anlaşılır şekilde seçerim Gönül Hanım. Vermiş olduğunuz tepki/tepkilere dikkatinizi çekerim!!

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 22.11.2013, 12:33

Serbest kürsüde açtığım konu Mustafa Kemal Atatürk'e ait sözler[/b]']http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=952678#post952678 konusu. Resimli yazılar bölümünde '' Atatürk diyorki .. resimli'' konusuna aktarılmıştır. Konu aynı değil farklıdır ve eserbest kürsüdek yerine geri aktılmasını rica ediyorum yöneticilerden

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Friday, 22.11.2013, 12:55

Açıklamalar yukarıda ilk mesajda yapılmış ama nedense konu niye bu kadar uzatılmış anlayamadım.
özel mesaj vs yazıp bildirilecek kadar önemli bir konu değil bahsettiğiniz ve yöneticilerimizde özellikle life bölümünde hiç bir şekilde buna mecbur değiller.
bizler için önemli olan başlıklara önemli hassasiyeti gösteriyorlar zaten.
Diğer başlıklarda da üyenin hassas olması gerekiyorken yine hassasiyet gösterip yardımcı oluyoruz.

Verdiğiniz iki konu içeriğide aynı...tek tek msj lara bakılırsa genelinde Atatürk'e ait sözlerin resimlerin üzerine yazıldığını görmüş olursunuz.
Yani geri alınma isteğiniz kabul edilmemiştir.
Ayrıca oraya da eklemeye devam edebilirsiniz.Ayrı bir başlık isteme amacınız nedir? Başlatanın kendinizin olması birşeyi değiştirmeyecektir.
Yani bir konu başlığı için nerdeyse birebir tartışma yada kişisel bir problem haline dönüştürmeye gerek yok konuyu.
Ve lütfen yönetime/yöneticilere karşı biraz daha usluba dikkat edelim.

Konu uzar yada kişisel bir durum almaya devam ederse kilitlenecektir!

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

8

Friday, 22.11.2013, 20:45

:)))
çok güzelde, üye usluba dikkat ederken yönetim bölümü dikkat etmemelimi? kimse çocuk değil.

ister kitleyin ister silin gerekeni yapın.