Giriş yapmadınız.

BOZKURT-03

Profesyonel

• "BOZKURT-03" bir erkek
  • Konuyu başlatan "BOZKURT-03"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 27.11.2013, 11:24

ilahi ask

Bir alime sorulur
Aşık kimdir ve hali nedir
Cevap verir.
İnsanlarla az haşir –neşir olur.Rabbı iledaha çok baş başa kalır .Görünüşü sezsizdir,.fakat devamlı tefekkür halindedir.Baktıgi zaman .görmez.çagrıldıgı zaman işitmez.konuşuldugu zaman anlamaz.Aç kalsa açlık hissetmez .Görünüşü pejmur dedidir . Allahdan başkasından korkmaz.. Dünyalık yüzünden ehli dünya il-e çekişmez.

KAYNAK İlahi nizam imam Gazali.

Bir gün HZ İsa bahçe sulamakta olan bir delikanlıya rastgelir.Delikanlı .HZ İsa ya Aallahü Tealanın sevgisinden kendisine zerre miktarı vermesi için rabbından istekte bulunmasını söyler.HZ İsa zerre miktarı ALLAH SEVGİSİNE dayanamayacagını söyleyince o halde zerrenin yarısını versin der.Bunun üzerine HZ.İsa Ya Rabbi bu kuluna zerrenin yarısı kadar ver der ve geçer , gider.
Bir müddet sonra gene aynı yere gelince o delikanlıyı sorar.Halk.O ,delirdi daga çıktı, der.
HZ. İsa ,o genci kendine göstermesi için Allah dua eder ve dagda bir kayanın üstünde semaya yönelmiş olarak bulur. Selam verir , fakat genç selamı almaz. Bunun üzererine :
Ben İsa yım diye seslenir.
Fakat Allah HZ. İsa ya vahiy yoluyle buyururki: EY İsa kalbinde zerenin yarısı kadar benim sevgim bulunan bir kimse, insanların sözünü nasıl işitir İzzetim ve celalim hakkı için söylerimki, eger o delikanlıyı testere ile kessen bunun farkına varamaz .

Kaynak İLAHİ NİZAM İMAM GAZALİ.

Vildan_

Stajyer

• "Vildan_" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 20.11.2014, 11:31

eline sağlık :1alkis: