Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

WarLoRD

Stajyer

• Konuyu başlatan "WarLoRD"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 16.02.2014, 11:32

Mapping İnfo Hatası "Resimli" Yardım Lütfen

Arkadaşlar yayın yapabilmek için gerekli herşeyi yaptım. iP Sabitledim, Port açtım ama yine de mapping info iki tarafta kırmızı ve (-)
Aşağıda resimlerini gösteri

İpconfig/all

Pc İp Sabitleme

Modem Port Açma

Tüm bunlardan sonra Mapping İnfo

Hata nerede arkadaşlar. Ne yapmam gerekiyor. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 16.02.2014, 11:51

İnternet bağlantınızda Modem ve bilgisayarınız arasında , Router (dağıtıcı) var mı?

Eğer var ise onda da port açmanız gerekiyor.
Virüs programından da izin vermeyi ya da tamamen devre dışı bırakmayı atlamayın.
Windows güvenlik duvarından izin vermeyi de resimler arasında göremedim.
Bu söylediklerimin hepsini aramayı kullanarak bulup uygulayabilirsiniz.

Genel de herkesin sorunu hemen hemen aynı ama kimse aramayı kullanmadan direkt yanıt arıyor.

Bu gibi sorunlar daha önce defalarca çözümlendi. İşinize yarar dökümanlar ve metodlar site içi arama seçeneğinde gizli.
Bakın birisi burada;
TTnet TILGIN Modem Port Açma (Yardım)
Kolay gelsin.

WarLoRD

Stajyer

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 16.02.2014, 12:35

İnternet bağlantımla Modem ve bilgisayar arasında TP-Link Wireless Utility kablosuz internet alıcım var.
Aşağıdaki resimdekinden

Bu cihaza da mı port açacağız. Açacaksak nasıl ?

Onun ekran görüntüsü de böyle

WarLoRD

Stajyer

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 16.02.2014, 13:01

Bu da Windows güvenlik duvarı izni

WarLoRD

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 16.02.2014, 13:49

Bekliyorum arkadaşlar..

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 16.02.2014, 21:26

Bu cihazın da arayüzü olması gerekiyor. Altına bakarsanız giriş için link ve şifreleri yazmış olmaları lazım.
192.168
admin, admin
gibi...
Modem arayüzüne benzer bir sayfadır büyük ihtimal.
Girip bize de ekran görüntüsü atarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Zira her türlü cihaza sahip olma ihtimalimiz yok. Ezbere birşey söyleyemeyiz.

• "oguzhan01fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 17.02.2014, 06:58

WarLorD Oğuz arkadaşımızın söylediklerini takip edin mutlaka bir çözüme ulaşacaksınızdır ...
Yalnız benim kafama takılan bir nokta oldu oda tercih edilen DNS ye siz 192.168.1.1 yazmışsınız yanılmıyorsam orası boş kalması gerekli veya 8.8.8.8 ile 8.8.4.4 yazabilirsiniz...
Yanılıyor olabilirim denemekte fayda var diye düşünüyorum...

WarLoRD

Stajyer

• Özel mesaj gönder

8

Monday, 17.02.2014, 07:34

WarLorD Oğuz arkadaşımızın söylediklerini takip edin mutlaka bir çözüme ulaşacaksınızdır ...
Yalnız benim kafama takılan bir nokta oldu oda tercih edilen DNS ye siz 192.168.1.1 yazmışsınız yanılmıyorsam orası boş kalması gerekli veya 8.8.8.8 ile 8.8.4.4 yazabilirsiniz...

Dns yi boş bırakırsam internete bağlanmıyor. 8.8.8.8 ile 8.8.8.4 yazdığım zamanda değişen bir şey olmuyor. Aynı 192.168.1.1 yazmışım gibi bağlanıyor ama sorun çözülmüyor.

Bu cihazın da arayüzü olması gerekiyor. Altına bakarsanız giriş için link ve şifreleri yazmış olmaları lazım.
192.168
admin, admin gibi...
Modem arayüzüne benzer bir sayfadır büyük ihtimal.
Girip bize de ekran görüntüsü atarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Zira her türlü cihaza sahip olma ihtimalimiz yok. Ezbere birşey söyleyemeyiz.
Cihazın arayüzünü bulamadım. Cihazın altında ve kutusuyla beraber gelen açıklamaların içinde herhangi bir ip numarası ve şifre yok.
İşte cihaz bu sayfadaki cihazın aynısıdır.

http://www.tp-link.com.tr/products/detai…L-WN7200ND#spec

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 17.02.2014, 08:20

Oğuzhan Bey, DNS ile port açmanın bir alakası yok...
Boş bırakılmasına izin verilmez zaten, ya otomatik seçeneği işaretlenerek sistemin ataması istenilecek ya da Elle yapılandırılarak herhangibir DNS numarası yazılacak (örneğin; sizin verdiğiniz 8.8.8.8 ile 8.8.4.4)
verdiğiniz bu DNS numarası Google'a aittir ve dediğim gibi portların durumuna etkisi yoktur.

World;
O zaman TP - Link Teknik Servise ulaşıp oradan destek almalısınız.
Cihaz ara yüzüne erişim ve port yönlendirme konusunda bilgi isteyin.
http://www.tp-link.com.tr/support/contact/

TP-Link cihazlar benimde başımda var bir kaç model. Bu konuda sürekli sıkıntı yaşıyorum. Kendi Portlarımı dahi açmayı başaramadım.
Port otlakçılığı yapıyorum resmen, portu açık olan birilerini yanıma yoldaş ediyorum ki, Mapping sıkıntısı yaşamayayım diye.