Giriş yapmadınız.

Estiyay

Acemi

• "Estiyay" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Estiyay"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 25.02.2014, 10:07

yardımlarınızı bekliyorum

merhaba arkadaşalar ben daha önce yayında alıyordum dinleyicide oluyordum fakat

şimdi vodafone vın aldım radyoya giremedim kimse yokken radyoyu açıyorum ama

kimse giremiyor lütfen bu konuda yardım edermisiniz radyoya girmek istediğimde şu sekilde bir hata veriyor

Flatcast uses P2P-technology. Currently there is no node, which could deliver you the stream data. If only a small number of viewers join the stream, the reason for the problem might be at the others. If you got the problem more often, the most common reasons are:

• You have installed a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Open within this firewall port 40123 for UDP.
  • You are connected via a router/firewall with the internet, which blocks UDP frames. Create a fixed mapping on port 40123 to the sender PC. Some explainations how do this you will find at www.portforward.com

2

Tuesday, 25.02.2014, 10:14

port ayarlarınız kapalı açarsanız düzelir

Estiyay

Acemi

• "Estiyay" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 25.02.2014, 10:16

port ayarlarınız kapalı açarsanız düzelir
resimli anlatımda sölendiği gibi yaptım ama yine olmadı acaba vın portlsrı farklımı

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 25.02.2014, 10:47

Kullandığınız Tak çalıştır türü cihazlar da Port açma işlemi uygulanmıyor.

Bu tür cihazlar takıldığı bilgisayarın portlarına otomatik entegre oluyor.
Sizin bilgisayarınızdan Flatcast için 40123 portuna Güvenlik duvarından izin vermeniz yeterli olacaktır sanıyorum.

Aşağıda verdiğim bağlantıda ki anlatımı inceleyip uygulayın.
Windows 7 Güvenlik Duvarı (Firewall) Port Açmak

Kolay gelsin.

Estiyay

Acemi

• "Estiyay" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 27.02.2014, 11:19

Flatcast uses P2P-technology. Currently there is no node, which could deliver you the stream data. If only a small number of viewers join the stream, the reason for the problem might be at the others. If you got the problem more often, the most common reasons are:

• You have installed a "Personal Firewall" like ZoneAlarm, XP Firewall etc. Open within this firewall port 40123 for UDP.
  • You are connected via a router/firewall with the internet, which blocks UDP frames. Create a fixed mapping on port 40123 to the sender PC. Some explainations how do this you will find at www.portforward.com

AYNI HATA DEVAM EDİYOR :(

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 27.02.2014, 11:43

• Sorunu gidermek için ne işlemler yaptınız?
  • Güvenlik duvarı izin verme işlemini uyguladınız mı?
  • Virüs programınızı devre dışı ederek denediniz mi?
Bize biraz yardımcı olun ki bilgisi olanlar da size yardımcı olsun.
Aynı hata devam ediyor deyip hiç bir açıklama ve detay vermeden çözüme ulaşmayı beklemek samanlıkta iğne aramak gibi değil mi?

Estiyay

Acemi

• "Estiyay" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 27.02.2014, 11:59

vürüs programını devre dışı bıraktım port açık güvenlik duvarını kapattım ama sonuç değişmedi

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Thursday, 27.02.2014, 12:37

Hangi arama motoru ile giriş yapıyorsunuz??Arama motoru Mozilla Firefox ile deneseniz yayın almayı.
Arama motorunuzunda ayarlarından internet seçeneklerinden ,http://www.flatcast.net/ bu adrese izin veriniz.
Bir fikir belki faydası olabilir.

• "))ONUR((" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 27.02.2014, 20:32

WiFi ağına bağlandıktan sonra tarayıcınıza http://VodafoneMobile.wifi ya da http://192.168.0.1 yazarak ulaşabileceğiniz web arayüzünde aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1- Ekranda sağ üst köşeye "admin" girilir.

2- Aşağıda resimde görüldüğü gibi, Yönlendirici- NAT Ayarları altında Port yönlendirme yapılabilir.
port olarak 40123 portu acmaniz gerek .bunlari bi deneyin sorun yasarsaniz yine de sizin actiginiz portlarin resimlerini eklermisiniz bi yerde yanlislik yapmis olabilirsiniz.