Giriş yapmadınız.

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

21

Wednesday, 12.03.2014, 22:09

fazla soze gerek yok su testisi misali

O BİR ÇOCUK idi ÇOCUKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK
Yeri toprağın altı değil ,sıcak yuvası olmalı idi..
Elindeki sapan ilemi ülkeyi bölecekti,ekmekmi çarptı BERKİN i ,Bu nasıl bir zihniyettt nasıl bir insanlık,14 yaşındaki çocuktanmı korktu bü ülkede de gömdü kara toprağa.Yazıkkkkkkkkkk su testisi imişş .. :cursing: Bunada Faili denilsinn,Katilleri belli dir BERKİn in..Ne olursa olsun O bir çocuk idi..
Sözcükler klavyeme sığmıyor ..

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Oqus Pokus" (13.03.2014, 08:59) düzenleme sebepleri: font büyüklüğünde 12 Puntoyu aşmayın lütfen

• "))ONUR((" bir erkek

• Özel mesaj gönder

22

Wednesday, 12.03.2014, 22:25

14 yasindaki cocugun elinde sapan ile eylemde ne isi var orda cocuk olmuyorda olunce mi cocuk oluyor .
berken olunce herkez ortaligi yikip dokuyor o kadar sehit var nerde millet kim savundu birakin bu olaylari

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

23

Wednesday, 12.03.2014, 22:50

Şehitlerimize Allahtan rahmet dilerim NUR içinde yatsınlar..Mekanları hepsinin cennet olsun..
4 Polisimiz şehit oldu..
Muş ta polisimiz yokmu idi??

Burası tartışma platformu değil ,

Fikrini beyan edeceğin birde tartışma odası var..

• "01antepli27" bir erkek

• Özel mesaj gönder

24

Thursday, 13.03.2014, 14:16

BİR KÜÇÜCÜK ÇOCUĞUM BEN

Duman çöktü
Sis bürüdü
Şu daracık dünyamı
Kimse bilmez
Soran olmaz
İçimdeki sevdamı
Bir küçücük çocuğum ben
Acılar diyarında
Kaldırımlar tanır beni
Yaşarım İstanbul’da
Utanırım söyleyemem
Söyleyemem derdimi
Darılmayın ey insanlar
Ben ararken kendimi

Tanır beni İstanbul’da
Kör-karanlık zindanlar
İşkenceler, falakalar
Tanır beni duvarlar
Bir küçücük çocuğum ben
Saldırdılar dünyama
Kollarımı bağladılar
Kıydılar saçlarıma
Utanırım söyleyemem
Söyleyemem derdimi
Darılmayın ey insanlar
Ben ararken kendimi

Fırtınaya durdu sesim
Kırıldım döküldüm
Çok ezildim
Bundan beteri yok
Bir kez olsun
Uçurtmalar salmadım gökyüzüne
Maviler takmadım rüyalarımda
Yaşım göstermez çocukluğumu
İstanbul kadar yaşadım
İstanbul kadar yorgunum
İstanbul’da bir küçük çocuğum ben
Ferhat TUNÇ

Ey çocuk artık hep 15 yaşında ve 16 kg damı kalıcaksın,okuyacaktın; belki bir hakim belki bir öğretmen olucaktın,aşık olucaktın sevecektin,aşk ile belki mutlu olup belki acısını tadacakdın..
Eyy çocuk artık hiç büyümeyeceksin,17 yaşını kutlayamayacaksın, 18 de oy kullanıcaktın değilmi? aşık olamayacaksın,kızamıycaksın,gülemiyceksin,ekmek almaya gidemeyeceksin,Peki ya annen baban eyy çocuk,onlar nasıl dayanacak sensiz boş odaların sessizliğine,nasıl bakacaklar o gülen gözlerinin resimlerine,onlar nasıl dayanacak eyy çocuk.. ;(
Ey çocuk melekler arkadaşın olsun.
Hiç büyüyemeyeceksin çocuk hep böyle masum kalacaksın hep böyle tertemiz ...

Ferhat Tunçun bu sarkıyı gerçek türk halkı için yazdığı tartışılır ablam Ferhat Tunç un diğer parçalarını bilmesek kimlere hizmet ettiğini bilmesek gerçektende vatanını seven birisi olarak tanıyacaktık yakışmadı malesef...

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

25

Thursday, 13.03.2014, 19:36

Ferhat Tunçun bu sarkıyı gerçek türk halkı için yazdığı tartışılır ablam Ferhat Tunç un diğer parçalarını bilmesek kimlere hizmet ettiğini bilmesek gerçektende vatanını seven birisi olarak tanıyacaktık yakışmadı malesef...

Kime ne yakışmadı ;bana bu klibi eklemekmi?? burda bunu tam anlayamadım ablam..
Burada ne su testisi konumuz nede Ferhat Tunç..
Sanırım yürekler nasır bağlamış gözler görmezden gelmeyi,kulaklar duymamayı tercih eder olmuşş.
Arkadaşlar 1 sayfaya geri dönün bakın,..
orada 14 yaşında bir çocuk var gözleri umutla gülen..
Siz anne babasınız demi??
Ben anneyim ve bende bir erkek evlat annesiyim..
Ben yüreğim ile vicdanım ile yazıyorum..
Ne politik düşünce ne din nede ırk ayrımı gözetmeden..
Yüreklerinizi bu kadar kapatmayın..
Ölen bir çocuktu..
Daha niceleri gibi..
Bilmem anlatabildimmi..
Sizler eğerki su testisi ve Ferhatı konuşacaksanız..
Acıyı paylaşmadınız diye düşünürüm.
Bir anne olarak bir başka annenin acısını yüreğimde his ettim..
Her eklediğim ve yazdığımda duygularıma tercümandır.

hasanyöndem

Profesyonel

• "hasanyöndem" bir erkek

• Özel mesaj gönder

26

Thursday, 13.03.2014, 19:56

Ekmek almaya gitmiş. Bu gencin öldürülmesinde devlet suçlu diyelim. Peki berkini bahane edipte terör estirip Can Karamanoğlunu öldürmek, esnafa zarar vermek, yakmak yıkmak millet malına zarar vermek demokratik hakkın neresine uyuyor. Hak mücadelesi böylemi anlatılıyor. Böyle yapmakla Berkine destek mi oluyorlar onu suiistimal edip başka birseyler mi yapıyorlar. Benim öğrendiğim demokrasi tarifi bu değildi lise yıllarında. Ama sonradan değiştiyse bilmiyorum.

hasanyöndem

Profesyonel

• "hasanyöndem" bir erkek

• Özel mesaj gönder

27

Thursday, 13.03.2014, 19:58

Gerçekten ekmek almaya gitityse ve elinde sonra tas varsa neden böyle yaptırıldı arkasında kimler var sorgulanmalı

• "VATAN-SEVER" bir erkek

• Özel mesaj gönder

28

Thursday, 13.03.2014, 20:44

Berkin in ölümüne neden olan zaatlar….bu olaydan bile nemalanmaya çalışıyorsunuz

Devletin polisine askerine silah sıkan dağdaki teröristlerle şehirde molotof atan havai fişek patlatan ve elinde bir maarifetmiş gibi bide bayrak sallayanlar arasında bi fark yok sizler başlattınız şimdide karmı elde etmeye çalışıyorsunuz ?.Olaylar esnasında berkin neden ordaydı önce ailesine sorun

çocuk olunca işin adı ekmek almaya oldu o çocuğun orda ne işi var hangi ana baba böyle bir ortamda sokak harbede halinde iken ekmek almaya yollar o çocuk anne ve babasının kurbanı olmuştur anne ve baba sorumsuzluğundan dır. hak arama polise taş atmak ise esnafın malına zarar vermekse devlet malına zarar vermekse kamu malına zarar vermekse kusura bakmayın ama böyle hak arayanların hiç ama hiç bir hakkı yok. siz gidin önce hak nasıl aranır onu öğrenin. arkanızdaki bilmediğiniz ve masumca kullanıldığınız Siyonist güçlerden hesap sorun ama aklınız çalışmıyor. evet bu bu akp – MHP chp yada başka bir parti bırakın particiliği tamam ortada masum bir çocuk var ama o masum çocuğu oraya gönderenler de de hata var.

Benim aklim almiyor ortada catisma var ve cocuk ekmek almaya gonderiliyor. Bir gun ekmek yemezlerse acliktan olmezlerdi herhalde. Cok lazim idiyse cocugu gondermek yerine babasi ya da annesi gitseydi ekmek almaya. Boyle bir durumda ben cocugumu pencere yakinina bile yaklastirmam. Hem simdiye kadar olen onca masum cocuk icin niye bu kadar kiyamet kopmadi. Onlar cocuk degil miydi? Yoksa zamanlama ve ortam mi musait degildi?

ama ne hikmetse ekmek almağa gittiği söylenen Berkin Elvan DHKP-C lilerle halay çekiyor
ve ne gariptirki Serap Eser'de DHKP-C Çocukların!! Attığı Molotof İle Öldü
Serap Eser kimmidir ?
izleyin ozaman hangi biriniz bu vatandaşımız için sokakları yakıp yıktınız peki hangi medya bukadar yayın yaptı ? hiçbiri sadece kısa bi haberle geçiştirdiler çünkü Serap Eserden NEMALANAMIYACARDI
UYANIN ARTIK UYANIN kimlerin hangi dış güçlerin GAZINA geldiğinizin ve bu güzelim ÜLKEMİZE nekadar zarar verdiğinizin farkında değilsiniz yazık

bir arkadaş mesajında şunu yazmış gerçi ''Ferhat Tunç şarkısını ekleyip rengini belli etmiş ama'' biz yinede belki aklını başına getirebiliriz diye açıklayalım dedik
demişki; Berkin Elvan sapanlamı devleti yıkacaktı diye, hayır ama bugun sapanla taş atan yarin silahla çıkar meydanlara daha ilerki gündede Serap Eser gibi sadece okuldan eve dönmege çalışan bir vatandaşa bomba atar.

1.gezi parkı dediniz 3-5 ağaç için onlarca fidanı ağacı çiçeği yerinden süktünüz yaktınız yıktınız
bumuydu sizin yeşil anlayışınız bumuydu sizin ağaç sevginiz

2.Berkin Elvan dediniz sokakları savaş alanına çevirdiniz banka ATM lerini yakıp yıktınız esnafın camlarını çerçevelerini indirdiniz
peki Serap Eser'in bindiği otobüs bombalanınca 30 binden fazla vatandaşımız pkk Terörüne canlarını verince neredeydiniz ? neden gidip dağları onların başına yıkmadınız neden ? yoksa oradan size NEMA çıkmıycağınımı anladınız ?

EYYYY siyonist dış güçlerin oyununa gelen BİRE GAFİLLERR UYANIN ARTIK UYANIN , UYANIN ve KENDİNİZE GELİN
size iki video paylaştım ikisinide izleyin arasındaki farkı görün hala ne tür oyunların içinde olduğunuzu dahada anlamadıysanız sizlere iki çift lafım var .........(!)

• Özel mesaj gönder

29

Thursday, 13.03.2014, 20:48

HENÜZ ANLAMAYAN VARSA

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

30

Thursday, 13.03.2014, 21:12

Vatan Sever çok şükür aklım başımda senin aklına ve açıklamana ihtiyacım yok.yeterince yazmışsın .
''Ferhat Tunç şarkısını ekleyip rengini belli etmiş ama'' biz yinede belki aklını başına getirebiliriz diye açıklayalım dedik

Bu nasıl bir anlayışki eklediğim bir videodan rengim cinsim cibilyetimi okudunuz ,, :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis:
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…erhat+Tun%C3%A7

Bu forumda Ferhat Tunç ekleyen bu arkadaşların renkleri sizce nedir ,bir göz atında bende bileyim rengimi ..Bana siyah yakışır..

Sığ düşünce içinde şarkı ile rengimi anladıysanız.Size iki çift sözüm var..
Ben bir ATATÜRK kadınıyım..Vatanına aşık biriyim.
Çok bilerek yazmışsınız bir insanı tanımdan önyargı ilede yazılmayacağını henüz öğrenemişsiniz malesef..
Ali Kıvırcığı eklese idim ne düşünülürdü?? Yada başka bir sanatçıyı,lafa gelince müzik evrenseldir denir..
Bumu sizin evrensel anlayışınız.Bir kez daha yazık diorum.
Bir çocuğun ölümünün acısını paylaşmak yerine ,ölümüne kılıflar aranır olmuş..
Tartışma odasında tartışın siyasi görüşlerinizi veya fikirlerinizi..
Ayıp yaaa ayıpppp acıyı paylaşmayı bile unutmuşuz..
İnsanlık için alkış :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis: :1alkis:

• Özel mesaj gönder

31

Thursday, 13.03.2014, 21:40

Ben bir ATATÜRK kadınıyım..Vatanına aşık biriyim.
ATATÜRK bu ülkeyi size ve sizingibilere yakıp yıkasınız ortamı kaos ortamına çeviresiniz diye emanet etmedi bununda farkındasınız umarım

sözde değil özde ATATÜRK'çü olmak gerek

ölen her kim olursa olsun saygımızı yukarıda zaten belirttik okumadınız belkide bizim derdimiz yakıp yıkmakla ortamı kaos ortamına çevirenlerle alakalı

keşke siz ve sizingibilerde bu tavrı o otobüste hiç bir günahı yokken pkk bombasıyla ölen biri içinde yapsaydı ama yakmadan yıkmadan devletin polisine karşı gelmeden

ama şunu çok iyi biliyorum otobüste bombalanan o arkadaşımız için siz ve sizingibi kişileri kandıran dış güçler ordan nemalanamayacaklarını anladıkları için bombalama olayını gündemde medya aracılığıyla tutmadılar

kimi tutttular biliyomusunuz Berkin Elvan gibi DHKP-C lilerle halay çeken ve ondan nemalanacak ve kandırabilecekleri gaza getirebilecekleri siz ve sizingibileri bildikleri için yakıp yıktırdılar ülkeye zarar vermek adına ellerinde ne geldiyse yaptılar ve sizlerde yediniz

bunun başka açıklaması yok bak üstte bir video yayınlamıştım onu sonunakadar dinleseydin keşke adam ne diyor İsrail gezi parkı olaylarını destekliyormuş sence israil gezi olayını neden destekler ? neden ? bilgin varmı bu konuda ? hiç sanmıyorum

birileri ortaya bişeyler atmış yakın yıkın ortamı kaos ortamına çevirin demiş sizde neyin ne oldugunu bilmeden anlamadan atlamışsınız

ATATÜRK' çüyüm diyosunuz ama ATATÜRK' ÇÜLÜK BU DEĞİL en azından benim bildiğim bu değil sizin bildiğiniz yakıp yıkmaksa o hiç değil

32

Tuesday, 18.03.2014, 01:52

Tüm Şehitlerimize Allahtan Rahmet Ailelerine Bassağlığı dilerim

'' Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!

Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer. ''

Bizde Vatanımızı Seviyoruz Sen sokaklarda Provake edildiğini düsünüyorsan burada da sen Provake etme ve edit( :ed: ) artik zarar verme

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Oqus Pokus" (18.03.2014, 02:48) düzenleme sebepleri: Lütfen üslubunuza dikkat edin.

• Özel mesaj gönder

33

Tuesday, 18.03.2014, 21:36

kendince belki Provake ettiğim düşünebilirsin, öyle olmadığını çok iyi billiyorsun belkide bilmiyorsun

ama ikimizinde çok iyi bildiği birşey var sen mesajında Argo kullanabiliyorsun, ben ise normal yazıyorum
aramızdaki farkta bu olsa gerek :1gözkirp: