Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

HASRET_

Acemi

• "HASRET_" bir kadın
  • Konuyu başlatan "HASRET_"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 26.03.2014, 16:51

Wep Page Maker Sorunu

Merhaba arkadaşlar
Benim sorunum wep page marker ile yaptıgım index de görüntü hatası. yaptıgım index programda normal görünürken önizlemede kullandıgım gif ve resimler sonda kalması
Daha önce yaptıgım indexlerde bu sorun olmuyordu.çok araştırdım fakat konu ile ilgili bir şey bulamadım. sizlerde programdaki çalışmamın ve önizleme nin resmini paylaşacagım.hata resimlerde çok net görünüyor...

bu programdaki görüntü

buda önizleme

Gamze

Stajyer

• "Gamze" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Wednesday, 26.03.2014, 17:45

kodlari görmeden resimlerle hatayi bulmak biraz zor.

benim tahminim: webpage maker ilede ayni sorun var, yalniz page makernin ön izleme ekrani kücük oldugundan hatayi göremiyorsun, firefox penceresinide kücültürsen görüntü ayni olur.

muhtemelen ekledigin grafikler (cicek ve gif) soldan sabit bir boyutta duruyor, ekran büyüyünce diger icerikler ortaya kayiyor, fakat ciceklerin yeri sabit kaliyor.

HASRET_

Acemi

• "HASRET_" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Wednesday, 26.03.2014, 17:51

ikinci resim page makerin önizleme görüntüsü. zaten hatanın farkına özizlemede vardım ,,,solda kalan sadece resimler degil ayni zamanda butonlara verdigim linklerde önizlemede solda kalıyor.sorun tamamen program ile alakalı ama nereden kaynaklanıyor bulamadım

Gamze

Stajyer

• "Gamze" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Wednesday, 26.03.2014, 18:53

sorun kesinlikle programdan kaynaklanmiyor, nasil programlarsan öyle görünür.

birinci resimdede ayni sorunlar olduguna eminin, sadece index ekrani kücük oldugun hatayi göremiyorsun (tüm icerik solda)

css ile gerekli class veya id leri ortalanmasini sagliyabilirsin

Cascading style sheet

1
2
3
4
5
.sorunlubolum{
margin-left: auto; 
margin-right: auto; 
position: relative;
}

HASRET_

Acemi

• "HASRET_" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Wednesday, 26.03.2014, 19:43

Teşekkürler Gamze
şimdi siz bana bu kodları yazdınız ama ben kodlardan anlamıyorum. programda daha öncede indexler yaptim ama bu sorun ilk kez karşımıaçıktı. şimdi ögrenmek istedigim sorun nerde programdamı yoksa resimlerde mi? ben resimler olmadan da bu indexi denedim ama yine aynı hatayı verdi....marguee de yazdigim yazilar dahi solda kalıyor