Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

hasanyöndem

Profesyonel

• "hasanyöndem" bir erkek

• Özel mesaj gönder

21

Saturday, 31.05.2014, 22:45

Zenobiaya katılıyorum. Türkçemizi en iyi şekilde düzgün kullanmalıyız. Temalarda yapacağımız çok basit. Kullandığımız yazı türünde Türkçe karakter kabul ediyorsa onu kullanacağız kabul etmiyorsa kabul edecek şekilde kullanacağız. Başta bende dikkat etmiyordum ama zenobianın söylediklerini dikkate aldım ve sorun ortadan kalktı. Şunu unutmayalım: burada birbirimizi eleştirmek değil olumsuzlukları paylaşarak daha iyisini bulmak.

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TürkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

22

Sunday, 1.06.2014, 02:00

Ellerinize sağlık hoş ve kullanışlı bir tema olmuş :)
Emeğini paylaşan yüreğinize teşekkür ederken,
Öncelikle şunu sormak istiyorum neden çift fcp tek ön izleme? ;)
Yanlışlıkla çift eklendiyse böyle durumlarda lütfen alttaki raporlama butonuna tıklayıp isteğinizide belirtek biz moderatörleri bilgilendire bilirsiniz.

Yorumları okudum ve gülümsedim çünkü herkes aynı şeyi savunurken anlatım yada anlama hatalarıyla karşıt gibi olunmuş.Birde ben deneyeyim ;)
Yeni photoshop kullanmaya başlayan tüm arkadaşlar lütfen dikkatle okusunlar.
Photoshopun en büyük eksiği kendine has yazılım karakterleri olmaması, bilgisayarımıza yüklediğimiz yazı karakterlerini kullanmasıdır.
İngilizce bir yazı (font) karakteri seçtiysek, Türkçe harfleri desteklemeyip stili değiştirmesi, bozması bizleri uğraştırmasıdır.
Siz İngilizce yazı karakteri içeren seçim yapıp olmayan harfi kullanırsanız otomatikman yazınız bozulup çift karakterli olacaktır.
Ancak bir çokta Türkçe karakterler içeren yazı çeşitleri sitelerde paylaşılmaktadır.
Ya bunlardan seçip bilgisayarımıza yükleyeceğiz yada Türkçe'mizi değiştirme demiyelim de biraz esneteceğiz diyelim ;)

Türkçe'nin doğru kullanılmasının savunucularından olsamda bu konu biraz zorunluluk olunca yanlış kullanım olarak görmüyorum.
Aynen yöresel şivelerin yada çeşitli sebeplerle istemeden yapılan yazılım hatalarınıda Türkçe katliamı olarak görmediğim gibi...
Biraz hoşgörüyle çuvaldızı kendimize, iğneyi başkalarına lütfen diyorum ^^

' Cansın

Moderatör

• "' Cansın" bir kadın

• Özel mesaj gönder

23

Sunday, 1.06.2014, 14:17

Emeklerinize sağlık Paylaşım adına teşekkürler

Ç@KIR

Profesyonel

• "Ç@KIR" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Ç@KIR"