Giriş yapmadınız.

• "Mcpolatcan" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Mcpolatcan"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 6.07.2014, 16:11

Airties RT 205 MODEM PORT AÇILMIYOR BİR TÜRLÜ ACİL YARDIM

ARKADAŞLAR FORUMU OKUDUM PORT AÇMALARI AMA Airties RT 205 MODEMIMDE BİR TURLU PORT AÇILMIYOR MAPPİNG İNFO DEĞİŞMIYOR BIR TURLU MODEM ARAYUZUNE GIRIYORUM PORT YONLENDIRMEDEN NATDAN KURAL OLUSTURUYORUM OLMUYOR AMA LÜTFEN YARDIM EDEBILIRMISNIZ

• "Mcpolatcan" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 8.07.2014, 02:17

Yokmu bilen anlatacak kimse gerekirse teamvier verebilirim :(

3

Tuesday, 8.07.2014, 08:34

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=7155

bu linkte paylaşılmış forumda bakarsanız yardımcı olur size resimli anlatım yapmış arkadaşımız

• "Mcpolatcan" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 8.07.2014, 15:49

ustu okuda ole cevap ver barı bende forumu okudum aynısınu yaptım olmuyor dıyorum bana hala lınk verıyosun orayı bende okudum olmuyor neden olmuyor bunu soruyorum varmı bır bılen ?

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Tuesday, 8.07.2014, 22:03

Arkadaşımız size yardımcı olmaya çalışmış kendi işi olmadığı halde işinize yarayacak link vermiş. Böyle çıkışacağınıza kendisine iyi niyetinden dolayı teşekkür etmeniz gerekmez mi?

Sorununuza gelince;

Aynı anda 2 defa 40123 portunu açmaya çalışmışınız. Eklediğiniz resimden o anlaşılıyor.
Üstte lslsls adıyla işaretli olan portun işaretini kaldırın. Zaten bu seçenekte IP adresini de yanlış yazmışınız. 198 ile başlayan Ip adresi olmaz.
Alt kısımda flatcast udp adında olan port işleminin işareti kalsın sadece. Ve alttaki IP adresi teyidini yaptıktan sonra kaydetmeyi unutmayın.
IP adresinizi 192.168.2.2 şeklinde yazmışınız, bunu neye dayanarak yazdınız?

192.168.?.? yazan yere kendi IP adresinizi yazmanız gerekmektedir.
Bu adresi herhangibir Flatcast Radyosunda sohbette sağ tıklayarak resimdeki gibi öğrenebilirsiniz;

Modem açılıp kapandığında ya da net kopup tekrar bağlandığında size sürekli sorun çıkarmasını istemiyorsanız. IP adresinizi sabitlemenizi öneririz.
İP SABİTLEME (XP ve VİSTA İÇİN)

Bu işlemlerle birlikte bilgisayarınızda Güvenlik Duvarında Flatcast 40123 için de izin oluşturmaz iseniz yayında halen port sorunu yaşayabilirsiniz.

Bu Anlatımdan da Güvenlik Duvarından izin için yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz,
Windows 7 Güvenlik Duvarı (Firewall) Port Açmak

• "Mcpolatcan" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Wednesday, 9.07.2014, 00:03

Şimdi işlemleri tekrar yaptım duzenledim ama malesef yine aynı ip sabitleme haric hepsini yapimki duzelmesi gerekiyor

Öncelikle Güvenlik duvarınrda 40123 flatcastı actım kural olustup

Daha sonra Modem Ara yuzunden kural olusturup 40123 açtım

Daha sonra radyodan kontrol ettim yine kapalı port :(

Eksık bir işlem yok sanırım ama hala açılmıyor modemımdemı sorun var acaba :(

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Wednesday, 9.07.2014, 09:28

Sisteminizde virus programı var mı?
Varsa tamamen kapatarak veya bir süre devre dışı bırakarak port kontrolünü yeniden deneyin.
Eğer ki bunu yaptığınız zaman Mapping :+: oluyorsa. Virus programınızdan da izin/kural oluşturmalısınız.

Kullandığınız marka modemi bir süre ben de kullandım ve Port konusun da hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Size söylenenleri uygularken dikkatli olun, mutlaka birşeyleri eksik/yanlış yapıyorsunuzdur.

• "Mcpolatcan" bir erkek

• Özel mesaj gönder

8

Wednesday, 9.07.2014, 14:07

Denedim degişmedı bu işde sorun çıkarmayacak modem varmı varsa yazında onu alayım bari :(

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Wednesday, 9.07.2014, 14:55

Bu işte sorun yapmayacak modem yok. Bence sen Modem aramak yerine bu işlerden anlayan birisini arasan daha iyi olur.
En azından gördüklerini ve söylenenleri uygulayabilecek birileri olsun.

• "Mcpolatcan" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Wednesday, 9.07.2014, 15:35

Her sölenen işlemı yaptım ama olmadı yardımcı olcaksanız teamvıerle yapabılırmısınız

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

11

Wednesday, 9.07.2014, 15:50

Team vb... programlarla bağlantı kurmak yasak, olmasa bile ben şahsen bu sorumluluğu kabul etmem/kimse de etmez.
Maalesef bu dediğiniz imkansız.
Hem siz her söyleneni yaptım diyorsunuz, bizler de yapılması gereken herşeyi söyledik.
Bunun haricin de başka birşey yok ki? Yapılacak birşey var da sizden sakladık, Teamla bağlanıp onu yaparak Portu açacak değiliz.

Demek oluyor ki, siz de herşeyi doğru yaptığınızdan emin değilsiniz.
Konunuzda en baştan itibaren size söylenenleri sakin sakin, adım adım yeniden inceleyerek yapmaya çalışın. Bu söylenenler haricinde hiçbir şekilde o port açılmaz.

• "Mcpolatcan" bir erkek

• Özel mesaj gönder

12

Wednesday, 9.07.2014, 16:51

Her Söyelineli defalarca uyguladım olmadı Ben Yaptıklarımdan eminimde
Sen Yazdıklarından Eminmisin ukala ukala konuşuyosun yok bir bileni çağirmıs yanına

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

13

Wednesday, 9.07.2014, 17:05

Bu Modem senin için özel mi yapıldı? Yalnız bu sorunu yaşayan kişi benim mi zannediyorsun?
Bu zamana kadar herkes Portunu açtı senin ki açılmıyor, acaba sorun sen de mi bende mi?
Bir de ukala ukala yanıt veriyorsun. Hem söylenenleri yapmıyorsun, yaptım diyorsun hem de hiçbir zorunluluğu yokken sana yardım etmeye çalışan sana zaman ayıran insanlara ters ters, tip tip yanıt veriyorsun?

Ben herşeyi yaptım, eksiksiz uyguladım diyorsun, sonra da Teamla bağlanıp bakarmısınız diyorsun.
Sen herşeyi eksiksiz uyguladıysan Teamla bağlanan kişinin ne yapmasını bekliyorsun?
Çok mu zor ben yapamıyorum, eksik yapmış olabilirim şayet nerede takılıyorsanız burayı daha detaylı anlatırmısınız demesi?

Yapamadığınızı kabul etmediğiniz gibi kalkıp bir de bizlere kızıyorsun!

Maksadın yardım almak mı, yoksa ortalık karıştırmak mı? Üslubuna dikkat etmeni tavsiye ederim!