Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TürkEce/GnL" bir kadın
  • Konuyu başlatan "TürkEce/GnL"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 11.07.2014, 10:15

İsrail, Gazze'ye Bomba Yağdırıyor!

İsrail'in, Gazze'nin çeşitli bölgelerine düzenlediği hava saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 98'e yükseldi. İsrail ordusunun saldırıları artarak sürüyor.İsrail ordusunun 4 günden bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 98 kişinin öldüğü, 594 kişinin yaralandığı bildirildi. Gazze'yi bombalamaya devam eden İsrail ordusunun, Filistinlileri "korkutmak" amaçlı, telefonlarına evlerini derhal boşaltmaları için sık sık sesli mesaj gönderdiği bildirildi.

İsrail'in Gazze'ye 4 gündür devam eden saldırılarını genişletmeye hazırlandığı bildirildi.
İsrail radyosunun haberine göre, İsrail ordusunun güney bölgeleri komutanı Sami Terceman, ordunun, Gazze operasyonlarını genişletmeye hazırlandığını belirtti. Operasyonların bir kaç gün devam edeceğini ifade eden Terceman, "Ordu, Hamas militanlarını izliyor. Gazze'de hala hiç vurulmayan hedefler var, ordu o hedefleri vurmak için çalışıyor"

Kaynak; HABER TURK

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

2

Friday, 11.07.2014, 10:18

Savaşı ve özellikle günümüz savaşçı ülkesi İsrail'i lanetliyor, şu an can derdinde olan tüm insanlara sabır güç Allah'tan yardım diliyorum :kizagla:

3

Friday, 11.07.2014, 11:14

Aminnn AbLam Rabbim Yar ve Yar YardımcıLarı oLsun :((

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 11.07.2014, 11:25

israilin insalık dışı eylemlerini şiddetle kınıyorum

şu an can derdinde olan tüm insanlara sabır güç Allah'tan yardım diliyorum :kizagla:

Amin İNŞ

• "01antepli27" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 12.07.2014, 11:26

Son aldığımız bilgilere göre Filistinde ölenlerin sayısı 120 civarında...Orada yaşayan müslüman kardeşlerimize Allahtan yardım diliyor israilin bu insanlık dışı barbarlığının son bulmasını diliyoruz...

• "süslüü05" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Wednesday, 23.07.2014, 16:09

Gazze de Ramazan

• "süslüü05" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Wednesday, 23.07.2014, 16:33

• "süslüü05" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Wednesday, 23.07.2014, 18:39

GAZZE YANIYOR

• "süslüü05" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Wednesday, 23.07.2014, 18:48

• "süslüü05" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Wednesday, 23.07.2014, 18:51

• "süslüü05" bir kadın

• Özel mesaj gönder

11

Wednesday, 23.07.2014, 22:29

• "süslüü05" bir kadın

• Özel mesaj gönder

12

Wednesday, 23.07.2014, 22:43

Yoncam

Jüri

• "Yoncam" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Friday, 25.07.2014, 02:20

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

14

Friday, 25.07.2014, 17:30

Sizin olsun dünyanız ..
Nedir paylaşamadığınız..
Sizin olsun kavganız
Hepsi sizin ayıbınız..
Ben Filistin,
Ben Irak,
Ben Suriye,
Ben Türkiye,
Ben Amerika,
Ben Almanya,
Ben Fransa,
Ben .. ne farkeder?
Daha çocuğuz biz..
Buysa yaşamak
Buysa dünya
Biz yokuz..
Gidiyoruz...

• "süslüü05" bir kadın

• Özel mesaj gönder

15

Friday, 1.08.2014, 18:33

72 saatlik ateşkes 6 saatte sona erdi İsrail yine Gazze'yi bombalıyor...

Hamas ile İsrail dün gece saatlerinde 72 saatlik ateşkes ilan etti. Ama kana susayan İsrail ateşkesi bozarak Gazze halkına evlerinden çıkmamalarını söyleyip ölüm kusmaya tekrar başladı.

Yaşanan bu gelişmenin ardından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu harekete geçti. Davutoğlu, dün akşam ateşkes yapıldığını ilan eden ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Hamas Siyasi Büro Şefi Halid Meşal ile telefonda görüştü. Davutoğlu yaşananlarla ilgili taraflardan bilgi aldı.

3 SAAT İÇİNDE 30 KİŞİ ÖLDÜ

İsrail, Refah'ın doğusuna topçu ateşi gerçekleştirdi. Saldırıda dört Filistinli hayatını kaybetti, 30 kişi yaralandı. Filistin İçişleri Bakanlığı İsrail'in ateşkesi ihlâl ettiğini ve sınır bölgelerini bombaladığını duyurdu. Refah kentine saldırılarını yoğunlaştıran İsrail ordusu ateşkesi bozmasının ardından 3 saat içinde öldürdüğü Filistinli sayısı 30'a yükseldi. Saldırının ardından Hamas ateşkesi bozan İsrail'e karşılık olarak İsrail'e roket fırlattı.

• Özel mesaj gönder

16

Friday, 1.08.2014, 18:45

Az önce alınan bir son dakika haberine göre Gazzede bir İsrail subayı Hamas tarafından esir alınmış Amerika dış işleri bakanı Jhon Kery esir alınan subay için acilen Türkiye ve Katardan destek istemiş...

Binlerce Filistinli acımasızca öldürülürken nerdeydiniz beyler....

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

17

Friday, 1.08.2014, 20:23

“İsrail’in iddiası katliamı örtbas içindir”

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, İsrail'in kaçırılan askerle ilgili iddialarıyla, kamuoyunu yanılttığını söyledi.

Ebu Zuhri, yaptığı açıklamada, "İsrail'in kaçırılan askerle ilgili iddiası, kamuoyunu yanıltmak, insani ateşkesi ihlal etmek ve özellikle Refah'ta acımasızca gerçekleştirdiği katliamı örtbas içindir" dedi.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, gece yaptıkları ortak yazılı açıklamada, İsrail ile Hamas arasında 3 günlük insani ateşkes sağlanması konusunda anlaşmaya varıldığını duyurmuştu. Hamas da sabah 08.00'de başlayan 72 saatlik "insani ateşkesi" kabul etmişti.

İsrail ordusunun Gazze'de insani yardım amaçlı 72 saatlik ateşkes ilanından yaklaşık 2 saat sonra ise bunu ihlal ederek, Refah kentinin doğusuna topçu saldırısı düzenlediği, ölen ve yaralananların olduğu belirtilmişti.

İsrail ordusu daha önce yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin saat 09.30'da Hamas'a ait bir tünelin devre dışı bırakılması esnasında saldırıya uğradığı iddia edilerek, "İlk belirlemelere göre olay sırasında bir İsrail askeri teröristler tarafından kaçırıldı" ifadelerine yer vermişti.

Hamas Siyasi Büro üyesi Musa Ebu Merzuk ise 1 İsrailli subayın esir alındığını, ancak bunun sabah saatlerinde açıklanan ateşkesten önce gerçekleştiğini kaydetmişti.

Kaynak; TRT HABER

TürkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

18

Saturday, 2.08.2014, 09:26

İsrail ateşkesi 2 saatte bozdu...

02.08.2014
İsrail askerleri dün 160 Gazzeliyi daha öldürerek 72 saat sürmesi beklenen ateşkesi 2 saatte bozdu. Hamas-İsrail arasında yeni bir esir süreci başladı. İsrail Savunma Bakanı Yaalon’un kuzeni esir düştü

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları ateşkes dinlemiyor. 7 Temmuz'dan bu yana süren saldırılarda önceki gece 72 saatlik bir ateşkese varıldığı açıklandı. İnsani yardımların ulaştırılması için varılan anlaşma dün sabah 08.00'de yürürlüğe girdi. Ancak saatler 10.00'u geçerken Refah bölgesine bombalar yağmaya başladı. İsrail'in ateşkese rağmen katliamlarına devam etmesiyle dün 160 Filistinli daha hayatını kaybetti, 500'den fazla da yaralı var. Böylece 26 gündür süren saldırılarda ölen Filistinli sayısı bin 600'e ulaştı.

TOPLU İNFAZ GÖRÜNTÜLERİ
Refah saldırısının ardından Tel Aviv yönetimi ateşkesi resmen bitirdiklerini açıkladı. İsrail ordusu Gazze Şeridi'ne yönelik kara operasyonlarının da süreceğini bildirdi. Hamas ise cuma gecesi BM ve ABD tarafından açıklanan ateşkesi İsrail'in tek taraflı şekilde bozduğunu duyurdu. BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ise ateşkesin bozulmasından yine Hamas'ı sorumlu tutarak, kaçırılan askerin koşulsuz serbest bırakılmasını istedi. Dün ayrıca İsrail'in Gazze'nin Huzaa bölgesindeki toplu infazının görüntüleri ortaya çıktı. İsrail özel kuvvetlerinin ilk girdiği bölge olan Huzaa'ya 10 gün boyunca ambulansların girişine izin verilmemişti. Bölgeden dün çekilen görüntülerde de onlarca kişinin toplu halde başlarından vurularak öldürüldüğü kameralara yansıdı. Suudi Arabistan Kralı Abdullah, resmi televizyon kanalında yaptığı konuşmada "İsrail'in Gazze'ye yaptığı bir devlet terörüdür, insanlığa karşı işlenmiş bir suç, bir soykırımdır" ifadelerini kullandı.

BAKANIN SUBAY KUZENİ KAÇIRILDI
İsrail ordusu, bir askerinin dün Hamas tarafından kaçırıldığını duyurdu. "Kayıp askerimizi arama çalışmaları sürüyor" denilen resmi mesajda, askerin adı Asteğmen Hadar Goldin olarak açıklandı. 23 yaşındaki Goldin'in, İsrail Savunma Bakanı Moşe Yaalon'un kuzeni olduğu iddia edildi. Hamas, askerin ateşkesin yürürlüğe girmesinden önce kaçırıldığını belirtirken, İsrail olayın 09.30 sularında gerçekleştiğini kaydetti. Hamas daha önce de Oren Şaul adlı bir askeri kaçırdığını iddia etmiş, Şaul İsrail'in kayıtlarına "ölü" olarak geçmişti.

ÇİNLİLER 'DEMİR KUBBE'Yİ HACKLEDİ
Çinli internet korsanlarının, İsrail'in "Demir Kubbe Savunma Sistemi"ni hackleyerek sistemdeki bazı gizli bilgileri elde ettiği açıklandı. BBC, Çinli korsanların askeri sırları çaldığına dair daha önce çıkan haberleri destekleyen belgelere ulaştı. İsrail'in yalanladığı konu böylece açıklığa kavuşurken, Çinli hackerların 2011 ila 2012 arasında 8 ay hırsızlığı sürdürdüğü kaydedildi.

KARDEŞİNİN CESEDİNE 9 GÜN SONRA ULAŞABİLDİ
Gazze'nin Huzaa mahallesinde İsrail'in saldırıları nedeniyle evlerini terk ederken engelli kız kardeşi Gadir'i bırakmak zorunda kalan Nidal Ebu Rceyla, kardeşinin cesedine dünkü kısa ateşkeste ulaşma imkânı buldu. Nidal, Gadir'in cesedinin üstüne bir battaniye örterek çaresizlik içinde yanına uzandıktan sonra onu yakınlardaki bir alana defnetti.

TÜRKİYE'DEN 8 MİLYON $ YARDIM
Türkiye'nin, 7 Temmuz'dan beri Gazze'ye 8 milyon 53 bin 893 dolar yardımda bulunduğu bildirildi. Yardımlar arasında 17 bin aileye gıda paketi ve 20 ton ilaç da var.

TÜRKİYE'DEN ACİL YARDIM İSTEDİ
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Hamas'ın kaçırdığı İsrail askerinin serbest bırakılması için Türkiye ve Katar'dan yardım istedi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Katarlı meslektaşı El Atiye'yi arayan Kerry, iki ülkeden etkilerini kullanarak girişimlerde bulunmalarını rica etti.

Kaynak; Sabah Gazetesi

• Özel mesaj gönder

19

Saturday, 2.08.2014, 19:11

02.08.2014
İsrail askerleri dün 160 Gazzeliyi daha öldürerek 72 saat sürmesi beklenen ateşkesi 2 saatte bozdu. Hamas-İsrail arasında yeni bir esir süreci başladı. İsrail Savunma Bakanı Yaalon’un kuzeni esir düştü

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları ateşkes dinlemiyor. 7 Temmuz'dan bu yana süren saldırılarda önceki gece 72 saatlik bir ateşkese varıldığı açıklandı. İnsani yardımların ulaştırılması için varılan anlaşma dün sabah 08.00'de yürürlüğe girdi. Ancak saatler 10.00'u geçerken Refah bölgesine bombalar yağmaya başladı. İsrail'in ateşkese rağmen katliamlarına devam etmesiyle dün 160 Filistinli daha hayatını kaybetti, 500'den fazla da yaralı var. Böylece 26 gündür süren saldırılarda ölen Filistinli sayısı bin 600'e ulaştı.

TOPLU İNFAZ GÖRÜNTÜLERİ
Refah saldırısının ardından Tel Aviv yönetimi ateşkesi resmen bitirdiklerini açıkladı. İsrail ordusu Gazze Şeridi'ne yönelik kara operasyonlarının da süreceğini bildirdi. Hamas ise cuma gecesi BM ve ABD tarafından açıklanan ateşkesi İsrail'in tek taraflı şekilde bozduğunu duyurdu. BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ise ateşkesin bozulmasından yine Hamas'ı sorumlu tutarak, kaçırılan askerin koşulsuz serbest bırakılmasını istedi. Dün ayrıca İsrail'in Gazze'nin Huzaa bölgesindeki toplu infazının görüntüleri ortaya çıktı. İsrail özel kuvvetlerinin ilk girdiği bölge olan Huzaa'ya 10 gün boyunca ambulansların girişine izin verilmemişti. Bölgeden dün çekilen görüntülerde de onlarca kişinin toplu halde başlarından vurularak öldürüldüğü kameralara yansıdı. Suudi Arabistan Kralı Abdullah, resmi televizyon kanalında yaptığı konuşmada "İsrail'in Gazze'ye yaptığı bir devlet terörüdür, insanlığa karşı işlenmiş bir suç, bir soykırımdır" ifadelerini kullandı.

BAKANIN SUBAY KUZENİ KAÇIRILDI
İsrail ordusu, bir askerinin dün Hamas tarafından kaçırıldığını duyurdu. "Kayıp askerimizi arama çalışmaları sürüyor" denilen resmi mesajda, askerin adı Asteğmen Hadar Goldin olarak açıklandı. 23 yaşındaki Goldin'in, İsrail Savunma Bakanı Moşe Yaalon'un kuzeni olduğu iddia edildi. Hamas, askerin ateşkesin yürürlüğe girmesinden önce kaçırıldığını belirtirken, İsrail olayın 09.30 sularında gerçekleştiğini kaydetti. Hamas daha önce de Oren Şaul adlı bir askeri kaçırdığını iddia etmiş, Şaul İsrail'in kayıtlarına "ölü" olarak geçmişti.

ÇİNLİLER 'DEMİR KUBBE'Yİ HACKLEDİ
Çinli internet korsanlarının, İsrail'in "Demir Kubbe Savunma Sistemi"ni hackleyerek sistemdeki bazı gizli bilgileri elde ettiği açıklandı. BBC, Çinli korsanların askeri sırları çaldığına dair daha önce çıkan haberleri destekleyen belgelere ulaştı. İsrail'in yalanladığı konu böylece açıklığa kavuşurken, Çinli hackerların 2011 ila 2012 arasında 8 ay hırsızlığı sürdürdüğü kaydedildi.

KARDEŞİNİN CESEDİNE 9 GÜN SONRA ULAŞABİLDİ
Gazze'nin Huzaa mahallesinde İsrail'in saldırıları nedeniyle evlerini terk ederken engelli kız kardeşi Gadir'i bırakmak zorunda kalan Nidal Ebu Rceyla, kardeşinin cesedine dünkü kısa ateşkeste ulaşma imkânı buldu. Nidal, Gadir'in cesedinin üstüne bir battaniye örterek çaresizlik içinde yanına uzandıktan sonra onu yakınlardaki bir alana defnetti.

TÜRKİYE'DEN 8 MİLYON $ YARDIM
Türkiye'nin, 7 Temmuz'dan beri Gazze'ye 8 milyon 53 bin 893 dolar yardımda bulunduğu bildirildi. Yardımlar arasında 17 bin aileye gıda paketi ve 20 ton ilaç da var.

TÜRKİYE'DEN ACİL YARDIM İSTEDİ
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Hamas'ın kaçırdığı İsrail askerinin serbest bırakılması için Türkiye ve Katar'dan yardım istedi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Katarlı meslektaşı El Atiye'yi arayan Kerry, iki ülkeden etkilerini kullanarak girişimlerde bulunmalarını rica etti.

Kaynak; Sabah Gazetesi

Paylaşım için teşekkürler ablam Allah yardımcıları olsun...